Meksika Vize Sorgulama İşlemleri

2023 Meksika Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Vize takip ve sorgulama işlemi, vize başvurusunda bulunulan dış temsilcilikler, akredite acenteler ya da aracı kurumlar üzerinden yapılmaktadır. Vize başvuru takip işlemi, başvuru sürecinin durumu ile ilgili bilgi öğrenmek için başvuru sahibine kolaylık sağlamaktadır.

Türkiye’den Meksika’ya yapılan vize başvuru işlemleri Ankara Meksika Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü veya İstanbul Meksika Konsolosluğu ya da akredite acentalar yoluyla yapılmaktadır. Ankara Meksika Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ve İstanbul Meksika Konsolosluğunun aracı kurumlar ile bir anlaşması bulunmadığından dolayı vize takip ve sorgulama işlemleri için dış temsilcilikler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Meksika vize başvuruları için vize takip ve sorgulama işlemleri Vizem.net danışmanlığı aracılığı ile yapılabilmektedir ve bu işlemler hem online hem de 5 aşamalı SMS ve online servis ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Meksika Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Meksika vize takip işlemi, dış temsilciliklerden telefon veya mail yoluyla yapılabilmektedir.

Meksika vize başvuruları çoğu ülkeye göre oldukça hızlı bir şekilde, kısa süreli vize başvuruları aynı gün içinde ve uzun süreli vize başvuruları ise yaklaşık 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika vizeleri en geç 5 gün içinde çıkmaktadır. Meksika vize başvuru süreci ile ilgili bilgi almak ve vize takip sorgulama işlemleri yapmak için Ankara veya İstanbul’da bulunan Meksika dış temsilciliklerine mail veya telefon yoluyla ulaşmak mümkündür.

Ankara Meksika Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Ankara Meksika Konsolosluğu telefon numarası; +90 312 442 30 33’tür.

consulartur@sre.gob.mx, Ankara Meksika Büyükelçiliği resmi mail adresidir.

İstanbul Meksika Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Meksika İstanbul Konsolosluğunun mail adresi; infoetb@sre.gob.mx’dir.

Meksika İstanbul Konsolosluğunun telefon numarası; +90 212 284 10 02 ve +90 212 284 10 03 iken, Meksika İstanbul Konsolosluğu acil telefon numarası ise +90 552 357 77 15’tir.

Vizem.net Üzerinden Meksika Vize Sorgulama İşlemi Yapılabilir Mi?

Vizem.net üzerinden Meksika vize sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Vizem.net üzerinden vize sorgulama işlemleri, hesabım bölümünden yapılmaktadır. Meksika vize başvurusu onaylandıktan sonra Vizem.net tarafından vize onay SMS’i başvuru sahibine gönderilmekte ve onay durumu sisteme işlenmektedir. Vizenin geçerlilik ve konaklama süresi gibi bilgiler SMS ile başvuru sahibine bildirilmektedir ve vize süresinin bitmesine 3 gün kala başvuru sahibi SMS ile bilgilendirilmektedir.

Meksika Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Meksika vize başvurusu; gerekli olan belgelerin eksiksiz teslim edilmesi halinde kısa süreli vizeler için aynı gün, uzun süreli vizeler için ise 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Her koşulda 5 iş günü içerisinde bütün Meksika vize başvuruları sonuçlandığı bilinmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: