Fransa Vize Randevusu Alma

2023'te Fransa Vize Randevu Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Fransa vize randevusu, Fransa vize başvurusu sürecindeki adımlardan biridir. Vize randevusunda vize başvurusu için gerekli evrakların vize başvuru merkezine teslim edilmesi, başvuru sahibinin biyometri bilgilerinin alınması ve vize ücretinin ödenmesi gibi işlemler gerçekleştirilmektedir.

Fransa vize başvurularında başvuru sahibinin parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometri bilgileri alındığı için istisnai durumlar haricinde başvuru sahibinin şahsen Fransa randevu tarihinde vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekir.

Vize başvurusu için gerekli evrakların teslimi ve biyometri bilgilerinin alınması işlemleri randevu esnasında gerçekleştiğinden; vize başvurusu randevudan sonra tamamlanır ve randevunun ardından başvuru belgeleri, ilgili başvuru merkezi tarafından Fransa Ankara Büyükelçiliği ya da Fransa İstanbul Başkonsolosluğu'na iletilerek değerlendirme sürecine geçilir.

Fransa vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren akredite acente Vizem.net aracılığında yapılan vize başvurularında, en erken tarihe randevu alma işlemi başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Randevusuz Fransa Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, randevusuz Fransa vize başvurusu yapılamaz. Vize işlemleri için aracı kurum merkezine randevusuz ziyaretçi kabul edilmemektedir.

Fransa vize başvuru işlemleri için başvuru sahiplerinin mutlaka randevu tarihi alması ve bu tarihte vize merkezine müracaat ederek; gerekli evrakların teslimi ve biyometri bilgilerinin alınması işlemlerini tamamlamaları gerekir.

Vize randevusunda gerekli işlemleri gerçekleştirmeyen kişilerin vize başvurusu tamamlanmamış olarak kabul edilir.

Normal şartlar altında randevusuz olarak Fransa vizesi başvurusu yapılamamaktadır ancak son 59 ay içerisinde alınmış bir Schengen vizesi sahibi olan kişilerin VIS kaydı olması nedeniyle kısa süreli (C tipi) Fransa vizesi başvuruları için sadece gerekli başvuru evraklarını Vizem.net ofisine göndermeleri yeterli olup vize başvuru sahibinin randevu için başvuru merkezine şahsen müracaat etmesine gerek kalmadan vize başvurusu işlemleri akredite acente Vizem.net’in uzman danışmanları tarafından tamamlanabilmektedir.

Fransa Vizesi için Randevu Nereden Alınır?

Fransa vizesi için randevu, Fransa vize başvuru işlemleri için ilgili dış temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum olan VFS Global’den alınır.

Kısa süreli (C tipi) ya da uzun süreli (D tipi) Fransa vize başvuruları için VFS Fransa vize randevu işlemleri, online başvuru formunun eksiksiz bir biçimde doldurulmasının ardından aracı kurum VFS Globel’den alınır.

Vize Başvurusu için Fransa Konsolosluğu Randevu Verir Mi?

Hayır, vize başvurusu için Fransa Konsolosluğu randevu vermez.

Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren dış temsilciliklerin hiçbiri doğrudan vize başvurusu kabul etmediğinden Fransa Konsolosluğu randevu alma işlemleri Fransa Konsolosluğu üzerinden yapılamaz. Fransa Başkonsolosluğu randevu alma işlemleri yalnızca yetkili vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilir.

Fransa Büyükelçiliği Vize Randevusu Verir Mi?

Hayır, Fransa Büyükelçiliği randevu vermez. Ankara Fransa Büyükelçiliği vize randevu işlemleri için başvuru sahiplerinin aracı kurum VFS Global’e müracaat etmeleri gerekir.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vize randevusu, aracı kurum VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden alınır. VFS randevu Fransa vizesi işlemleri için başvuru sahiplerinin ilgili web sitesi üzerinden mail adresi ve şifre bilgileri ile kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekir.

VFS Global online randevu Fransa vizesi işlemleri için kişilerin kullanıcı hesaplarına giriş yapması gerekir.

Kullanıcı hesabına giriş yapan vize başvuru sahiplerinin VFS Global’in web sitesinde randevu alma bölümünde; vize başvuru merkezi, başvuru kategorisi ve alt kategori seçeneklerinden kendilerine uygun olanu tercih etmeleri gerekir.

Vize randevusu için uygun gün bulunması durumunda gerekli tercihler yapıldıktan sonra alt tarafta en erken randevu günü şeklinde bir seçenek çıkmaktadır. VFS Global Fransa vize randevu işlemleri için uygun randevu günü bulunmaması halinde kişilerin randevu almak için başka bir zaman yeniden denemeleri gerekir.

Fransa Schengen vizesi randevu alma işlem ekran görüntüsü aşağıda verilmiştir.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?
Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Uzun süreli Fransa vizesi randevu işlemleri ile Fransa Schengen vize randevu işlemlerinde herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinin hem uzun süreli (D tipi) Fransa vizesi hem de Fransa Schengen vize randevusu işlemleri; VFS Global’in internet sitesine kullanıcı hesabı ile giriş yapıldıktan sonra randevu alma bölümünden gerekli bilgilerin girilmesi ile tamamlanır.

Fransa Vize Başvuru Randevusu Telefon İle Alınabilir Mi?

Hayır, Fransa vize başvuru randevusu telefon ile alınamaz. Telefon üzerinden vize randevusu alınamaması nedeniyle başvuru sahiplerinin VFS Global Fransa online randevu işlemleri için VFS Global online randevu sistemi Fransa üzerinden gerekli işlemleri yapmaları gerekir.

Fransa Vize Randevusu Kaç Günde Verilir?

Fransa vize randevusunun kaç günde verildiği başvuru merkezinde olan yoğunluk durumuna bağlı olarak farklılık gösterir. Fransa vize randevuları her seferinde 1 aylık periyotalar halinde açılmaktadır.

Fransa vize başvuru işlemleri için randevuların açıldığı tarihlerin takip edilmesi ve yeni randevu tarihi açıldıktan hemen sonra randevu oluşturulması gerekmektedir ve aksi takdirde randevu tarihi bir sonraki aya sarkabilmektedir. Yaz ve tatil dönemlerinde vize başvurularında yoğun talep olması nedeniyle bu dönemde randevu bulmak zorlaşmaktadır.

Erken Tarihli Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan başvurularda vize randevusu başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından oluşturulmaktadır. Vizem.net, 45 ülkede akreditasyonu bulunan TURSAB’a kayıtlı bir acentedir ve bu bağlamda vize başvurusu için randevuları şahsen alınacak randevulardan daha yakın tarihe alarak süreci hızlandırabilmektedir.

Fransa Vize Randevu Değiştirme ve İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Fransa vize randevu değiştirme ve iptal işlemi, aracı kurum VFS Global üzerinden alınan randevular için randevunun oluşturulduğu hesaba mail adresi ve şifre ile giriş yapılarak gerçekleştirilir.

Vizem.net danışmanlığında alınan Fransa vize randevuları için iptal ve değişiklik işlemleri talep halinde ilgili ülke danışmanı tarafından yapılmaktadır.

Fransa Vize Başvurusu Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvurusu randevu sorgulama işlemi, aracı kurum VFS Global üzerinden alınan randevular için randevunun oluşturulduğu hesaba giriş yapılarak gerçekleştirilir.

Fransa Vize Randevu Alma İşlemi Ücretli Midir?

Fransa vize randevu alma işlemi ücretli değildir. Fransa vize başvuru işlemleri için online randevu alma işlemi sırasında kredi kartı kullanılarak 40 euro olarak belirlenen VFS Global işlem ücretinin ödenmesi gerekir.

Fransa vize randevu alma işlemi için aracı kurum tarafından tahsil edilen ücret dışında herhangi bir ek ücret ödenmesine gerek bulunmamaktadır. Fransa vize randevusu için ücret teklif eden kişi ve kurumlara itibar edilmemesine dikkat edilmesi gerekir.

VFS Fransa VIP Randevu Nedir?

VFS Fransa VIP randevu, aracı kurum VFS Global’in ek bir bedel karşılığında vize başvuru sahipleri için sunduğu ek hizmetlerden biridir.

Aracı kurum VFS Global tarafından sunulan VIP randevu hizmeti dahilinde kişiler kendilerine özel olarak ayrılmış bir salonda vize işlemlerini tamamlama imkanına sahip olur. Kişilerin vize başvuru süreçlerinde VIP randevu hizmetinden yararlanıp yararlanmamış olması vize başvuru sonucu üzerinde herhangi bir etkiye neden olmamaktadır. VFS Global Fransa tarafından sunulan VIP randevu hizmeti için 60 euro olarak belirlenen ek ücretin ödenmesi gerekir. Aracı kurum tarafından sağlanan ek hizmetler ile ilgili detaylı bilgilere VFS Fransa randevu sistemi üzerinden ulaşmak mümkündür.

Fransa Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Fransa vize randevusuna gidilmezse randevu iptal edilir ve vize başvurusu için kişilerin yeniden randevu almaları gerekir.

Fransa Vizesi için Randevuda Yapılan İşlemler Nelerdir?

Fransa vizesi için randevuda; evrak teslimi, biyometri bilgilerinin alınması ve vize servis ücretinin ödenmesi işlemleri yapılır. Başvuru sahiplerinin Fransa vize randevusundan önce gerekli tüm vize evraklarını eksiksiz bir biçimde hazırlamaları gerekmektedir.

Fransa Vize Randevusunda Parmak İzi Nasıl Alınır?

Fransa vize randevusunda parmak izi aracı kurumun vize başvuru merkezinde alınır.

Biyometri işlemleri dahilinde Fransa vizesi için parmak izi bilgileri, dijital bir parmak izi okuyucu cihaz kullanılarak kişinin 10 parmağının sisteme kaydedilmesi ile alınır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: