Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Vize Başvuru Formu Doldurma Rehberi 2024

Fransa vize başvuru formu, Fransa vizesi için başvuracak olan kişilerin doğru bilgilerle ve eksiksiz şekilde doldurması gereken evraktır. Formun eksiksiz doldurulması vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için önemlidir. Fransa için yapılacak vize başvurularında sunulacak olan Fransa vize formunun içerdiği bilgilerin diğer vize evraklarında bulunan bilgilerle çelişmemesi gerekmektedir.

Türkiye’deki en yüksek başvuru onay oranına sahip olan akredite vize merkezi Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vize başvurularında, Fransa başvuru formu sahibi adına uzman danışmanlar tarafından doludurulmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Fransa Vize Formu Nereden Doldurulur?

Fransa vize formu https://france-visas.gouv.fr/web/france-visas/ sitesinden çevrimiçi olarak doldurulmaktadır.

Fransa Schengen Vize Formu Nereden İndirilir?

Fransa Schengen vize başvuru formu, https://france-visas.gouv.fr/ adresinden indirilmeden önce çevrimiçi olarak doldurulmalıdır. Fransa Schengen başvuru formu doldurulmadan önce başvurulacak kısa süreli Fransa vize türünün seçilmesi gerekmektedir.

Fransa Uzun Süreli Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Fransa uzun süreli vize başvuru formu https://france-visas.gouv.fr adresinden, form indirilmeden, çevrimiçi olarak doldurulmalıdır.

Fransa uzun dönem vize başvurusu formu doldurulurken başvurulacak olan Fransa D tipi vize türünün seçilmesi ve seyahat amacına uygun doğru başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Fransa Vize Formunda İstenen Bilgiler Nelerdir?

Fransa vize formunda istenen bilgiler aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin adı ve soyadı
 • Pasaport fotoğrafı
 • Doğum yeri ve tarihi
 • Milliyeti
 • Cinsiyeti
 • Medeni hali
 • Kimlik numarası
 • Sahip olduğu seyahat evrakları
 • Ulaşım adresi (telefon, e-mail vb.)
 • Ziyaret sebebi
 • Seyahat planı
 • Talep edilen vize giriş sayısı
 • Varsa davet bilgileri
 • Finansal kaynaklar hakkında bilgiler

Fransa Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa çevrimiçi vize başvuru formunu doldurmak için öncelikle bulunuyorsa https://france-visas.gouv.fr/ adresinden önceden açılmış hesaba girilmesi yoksa da yeni bir hesap açılması gerekmektedir.

Fransa vizesi online başvuru formuna ulaşmak için belirtilen adrese girildikten sonra kişinin açılan sayfada “Start your visa application” seçeneğini seçmesi ardından ise geçilen sayfada “Access the visa application” seçeneği ile hesap oluşturması gerekmektedir. Üyelik için mail doğrulaması yapıldıktan sonra ise yeni başvuru oluştur seçeneği seçilerek gelinen “Your plans” sayfasında bireyden istenen milliyet, başvuru yeri ve başvuru tipi gibi bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde girilmelidir.

Fransa vize başvuru formu başlangıç sayfası görseli aşağıda verilmiştir.

Fransa Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Fransa Online Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa Vize Başvurusu için France-Visas Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Fransa vize başvurusu için France-Visas hesabı açarken başvuru sahibinin ismi, soyismi ve e-mail adresi girilmesi ve başvuru formunun doldurulacağı dilin seçilmesi gerekmektedir.

İstenen bilgilerin verilip onaylanmasıyla birlikte bireyin e-mailine gelen doğrulama ile açılan hesap için kolaylıkla şifre alınabilir. Alınacak şifren en az 12 karakterden oluşmalı ve içerisinde en az 1 rakam ve bir büyük harf barındırmalıdır.

Fransa vize başvurusu için hesap oluşturma ekranı aşağıdaki görseldedir.

Fransa Vize Başvurusu için France-Visas Hesabı Nasıl Oluşturulur?
Fransa Vize Başvurusu için France-Visas Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Fransa Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir Mi?

Hayır, Fransa vize başvuru formu Türkçe doldurulamaz. Fransa vize başvuru formu sadece İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dillerinde doldurulabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vize başvurularında çevrimiçi başvuru formu, başvuran kişinin adına vize uzmanları tarafından İngilizce olarak doldurulmaktadır.

Fransa Vize Başvuru Formu Elle Doldurulabilir Mi?

Hayır, Fransa vize başvuru formu elle doldurulamaz. Türkiye’den yapılan tüm Fransa vize başvurularında başvuru formunun https://france-visas.gouv.fr/ adresi üzerinden çevrimiçi olarak doldurulması gerekmektedir.

Fransa Vize Formunda Hata Yapılması Halinde Ne Yapılmalıdır?

Fransa vize formunda hata yapılması halinde bireyin yeni bir form doldurması gereklidir. Bireyin önceki formunu ya da hesabını silmesine gerek yoktur. Doğru bilgilerle doldurulan yeni formun gerekli evraklar ile birlikte sunulması yeterlidir.

Fransa Vize Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Fransa vize başvuru formu doldurulduktan sonra formun çıktısının alınması ve daha sonrasında yetkili aracı kurum başvuru merkezinden randevu oluşturularak formun gerekli tüm belgelerle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Kişiler online vize başvurusunda bulunduktan sonra, vize başvuru merkezinden, parmak izlerinin alınması ve fotoğraflarının çekilmesi gibi biyometri işlemleri için randevu almaları gerekmektedir. Randevu alındıktan sonra başvuru sahibine, Fransa vize randevu mektubuyla birlikte bir randevu onay e-maili gönderilir. Kişi bir ailenin ya da grubun parçası ise, ailenin ya da grubun her bir üyesi için ayrı ayrı randevu alınması gerekmektedir.

Fransa Vizesi için Başvuru Formu Nereye Teslim Edilir?

Fransa vizesi için doldurulan başvuru formu Türkiye’den yapılan başvurularda yetkili vize başvuru merkezi olan VFS Global’e teslim edilir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: