İzlanda Dil Okulları

İzlanda Dil Okulu: İzlanda Dil Okulları Fiyatları

İzlanda dil eğitimi, İzlanda’da bulunan yabancı dil okullarında İzlandaca, İngilizce, Fransızca, Rusça, Almanca ve İspanyolca gibi dünya dillerini öğretmeye yönelik verilen dil eğitimidir. İzlanda’da popüler diller üzerine eğitim veren pek çok dil okulu bulunmaktadır. İzlanda’da bulunan dil okullarında verilen dil eğitimlerinin süresi ve alınan dil eğitimine göre İzlanda dil okulu fiyatları değişkenlik göstermektedir.

İzlanda dil okullarında başlangıç seviyesinden gelişmiş seviyeye dek İzlanda dil kursu ve eğitimi verilmektedir. İzlanda’da dil eğitimi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İzlanda vizesi alması gerekmektedir. Vizem.net 2016 ve 2021 yılları arasında Türkiye’den İzlanda dil okullarına en yüksek oranda kayıt gerçekleştiren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İzlanda’da Hangi Dil Konuşulur?

İzlanda’nın ana dili ve konuşma dili İzlandacadır. İzlandaca dili Cermen dil ailesinden gelmektedir. İzlanda eğitim sisteminde İngilizce dil eğitimi zorunlu olarak verildiğinden İzlanda vatandaşlarının İngilizce bilme ve konuşma oranı yüksektir.

İzlanda’da konuşulan diller arasında İzlandaca, İngilizce, Norveçce, İsveçce ve Danca bulunmaktadır.

İzlanda’da Halkın İngilizce Bilme Oranı Nedir?

İzlanda’da halkın İngilizce bilme oranı %90’ın üzerindedir. İzlanda’da en çok konuşulan ikinci dil İngilizcedir.

İzlanda’nın başkenti olan Reykjavik ve diğer büyük şehirleri olan Akureyri, Grindavík ve Keflavík’te İngilizce bilme oranı %100’e yakındır.

İzlanda Alfabesi Nasıldır?

İzlanda alfabesi Latin harflerini temel almaktadır ve bazı diyakritik işaretler eklenmiş İzlanda dili harfleri bulunmaktadır. Çağdaş İzlanda alfabesi, Rasmus Rask adlı Danimarkalı dilbilimci tarafından 19. yüzyılda geliştirilmiştir. İzlanda alfabesinde 32 harf bulunmaktadır.

İzlandaca Öğrenmek Zor Mudur?

İzlandaca alfabesinin farklarından ötürü öğrenmesi zor olan dillerden olan İzlandaca için yeterli çalışma ve nitelikli bir eğitim ile öğrenmek kolay olmaktadır.

İzlanda Dil Okulları için Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

İzlanda’da bulunan dil okullarında eğitim alınması planlanan dilin seviyelerine göre kayıt yaptırılmaktadır. Başlangıç ve gelişmiş seviye dil sınıflarının bulunduğu dil okullarına kayıt yaptırmak için kimlik beyanı ve ücretin ödenmesi gerekmektedir.

İzlanda’da Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alınabilir?

İzlanda’nın başkentinde ve diğer büyük şehirlerinde dil eğitimi alınabilmektedir. Dil eğitimi alınabilecek İzlanda şehirleri aşağıda listelenmiştir.

 • Reykjavik
 • Kópavogur
 • Hafnarfjörður
 • Akureyri
 • Ísafjörður

İzlanda’da Hangi Diller için Eğitim Alınabilir?

İzlanda’da eğitim alınabilecek diller aşağıda listelenmiştir.

 • İzlandaca
 • İngilizce
 • Fransızca
 • İspanyolca
 • Almanca
 • Rusça
 • Norveçce
 • Danca
 • İsveçce

İzlanda’da bireysel olarak veya sınıfla birlikte dil eğitimleri almak mümkündür. İzlanda dili için eğitim veren dil okullarında hafta içi veya hafta sonu programlar bulunmaktadır.

İzlanda Dil Okulu Fiyatları Ne Kadardır?

İzlanda dil okulu fiyatları 2021 yılı itibariyle ülke genelinde 3.900 Euro’dan başlamaktadır. İzlanda’daki dil eğitimleri en az 1 ay süren 15 saatlik eğitimlerden oluşmaktadır. İzlanda dil eğitimleri içeriği kapsamında başlangıç seviyesi ile gelişmiş seviyeye kadar eğitim alınabilmektedir. İzlanda dil okulu fiyatlarına konaklama ve yeme içme gibi masraflar dahil değildir. İzlanda’da dil eğitimi kayıt ücretini ödeyen kişiler barınma ve gıda ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadır.

İzlanda’da İngilizce Dil Eğitimi Fiyatları Ne Kadardır?

İzlanda’da İngilizce dil eğitimi fiyatları ülke genelinde ortalama 3.900 Euro’dan başlamakta ve en az 15 saatlik programlar bulunmaktadır. İzlanda İngilizce dil eğitimine yönelik ders saatleri arttıkça ücretler artış göstermektedir. İzlanda İngilizce dil eğitimlerinde başlangıç seviyesinde, orta seviyede ve gelişmiş seviyede eğitim almak mümkündür.

İzlanda’da Dil Eğitimi Ne Kadar Sürer?

İzlanda’da dil eğitimi süresi 15 saat ile 60 saat arasında değişkenlik göstermektedir. İzlanda dil eğitimleri 1 ay ile 3 ay arasında değişmektedir.

İzlanda dil eğitim süreleri dil okuluna, İzlanda’da bulunulan şehre ve dil türüne göre farklılık göstermektedir. İzlanda’da İzlandaca dil eğitimi ortalama 2 yıl sürmektedir. Başkent Reykjavik’te İzlandaca dil eğitimi 2 yıl sürerken; Ísafjörður şehrinde İzlandaca eğitimi 9 ay sürmektedir. İzlanda eğitim sistemi kapsamında dil eğitimi büyük bir yer tutmaktadır.

İzlanda’daki En İyi İzlandaca Dil Okulları Hangileridir?

İzlanda’daki en iyi İzlandaca dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • University of Iceland
 • Reykjavik University
 • The University Centre of the Westfjords
 • Múltikúlti Language Centre

İzlanda’daki En İyi İngilizce Dil Okulları Hangileridir?

İzlanda’daki en iyi İngilizce eğitimi veren dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Reykjavik University
 • University of Iceland
 • Múltikúlti Language Centre
 • The University Centre of the Westfjords

İzlanda’da İngilizce Kursuna Gitmek için Şartlar Nelerdir?

İzlanda’da en yaygın olarak kullanılan yabancı dil İngilizce’dir. İzlanda’daki eğitim kurumlarında nitelikli bir İngilizce eğitimi verilmektedir. İzlanda halkının büyük bir bölümü akıcı şekilde İngilizce konuşabilmektedir.

İzlanda’da İngilizce kursuna gitmek için en önemli şart, İzlanda’da bulunan dil okulundan kabul mektubu almaktır. İzlanda dil okulundan alınan kabul mektubu ve diğer gerekli evraklarla İzlanda İngilizce kursuna gitmek mümkün olmaktadır.

İzlanda’da Dil Kursu Vizesi Nasıl Alınır?

İzlanda dil kursu vizesi almak isteyen kişiler, başvurularını akredite acenteler üzerinden veya Danimarka Konsolosluğu üzerinden yapabilmektedir. 90 günden kısa sürecek dil kursuna gidecek kişilerin vize başvurularını vize başvuru merkezine veya akredite acentelere yapması gerekmektedir. İzlanda’da 90 günden uzun süreyle dil kursuna katılacak olan kişilerin İzlanda ulusal vize alması gerekmektedir ve İzlanda ulusal vize başvuruları Türkiye’de bulunan Danimarka Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

İzlanda dil kursu vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanarak randevu gününde ve saatinde vize başvuru merkezine veya Danimarka dış temsilciliğine teslim edilmelidir. İzlanda dil kursu vizesi başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması büyük önem arz etmektedir. İzlanda dil kursu vize başvuru formu, İzlanda’daki dil kursundan alınan kabul mektubu, eğitim ücretinin ödendiğine dair dekont ve diğer başvuru evraklarının ibraz edilmesiyle başvuru tamamlanmaktadır. Ardından İzlanda dil kursu vize başvuru sonucu beklenmelidir.

İzlanda’da Dil Okulu Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İzlanda’daki yasal düzenlemelere göre, dil okulunda öğrencilik yapan kişiler haftada en fazla 20 saate kadar yarı zamanlı olarak çalışabilmektedir. İzlanda dil eğitiminin olduğu saatlerde çalışmaya ve devamsızlık yapmaya müsaade edilmemektedir.

İzlanda’da öğrenci iken restoran, kafe, fırın, market, yakıt istasyonu, kırtasiye, kütüphane gibi yerlerde çalışmak mümkün olmaktadır. İzlanda’da öğrenci olarak çalışabilmek için dil okulundan öğrenci belgesi ve çalışılan işyerinden yarı zamanlı çalışma belgesi temin edilmelidir. İzlanda’da öğrenci iken kurallara uymadan çalışan kişilerin İzlanda ikamet hakları iptal edilebilmekte ve yaptırım uygulanabilmektedir.

İzlanda Dil Okullarının Avantajları Nedir?

İzlanda dil okullarının avantajları aşağıda verilmiştir.

 • İzlanda dil okullarında İzlandaca, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, İsveçce ve Danca gibi çeşitli dillerde eğitim alınabilmektedir.
 • İzlanda küçük bir ülke olduğu için yaşaması kolay ve stressiz bir ülkedir.
 • İzlanda dil okullarında eğitim alırken yasal olarak yarı zamanlı çalışmak mümkün olduğu için geçim için para kazanmak mümkün olmaktadır.
 • İzlanda yerel halkı ile yabancı dillerde pratik yapma imkanı bulunmaktadır.
 • İzlanda bir Schengen üye ülkesi olduğu için uygun zamanlarda komşu ülkeler vizesiz ziyaret edilebilir.

İzlanda’da Dil Eğitimi Alırken Konaklama Seçenekleri Nedir?

İzlanda’da dil eğitimi alırken çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

 • Kiralık evler aylık 1.200 Euro
 • Hosteller günlük 20 Euro

İzlanda’da ev kiraları pahalıdır. İzlanda evleri genellikle geniş ve müstakil bir yapıya sahiptir.

İzlanda’da Dil Eğitimi Alırken Yaşam Koşulları Nasıldır?

İzlanda’da dil eğitimi öğrencisi için yaşam koşulları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. İzlanda’da öğrenci iken haftada 20 saati aşmayacak şekilde çalışmak mümkündür ve saatlik ücret 20- 25 Euro arasındadır. İzlanda’da dil kursu saatleri haftalık 4 ile 12 saat arasında değişmektedir.

İzlanda’da haftalık 400 ile 500 Euro olmak üzere aylık 1.600 ile 2.000 Euro arasında kazanç elde etmek mümkündür. İzlanda’da yaşam masrafları kapsamında konaklama için aylık ortalama 600- 1.000 Euro, gıda masrafları için aylık ortalama 700 Euro harcanmaktadır.

İzlanda’da dil eğitimi alırken toplam masraflar aylık 2.000 Euro civarında olmaktadır. İngiltere’de dil eğitimi alırken yaşam masrafları aylık olarak ortalama 2.500 Euro; Amerika’da dil eğitimi alırken yaşam masrafları aylık olarak ortalama 2.250 Euro ve Kanada’da dil eğitimi alırken yaşam masrafları aylık olarak ortalama 2.000 Euro tutmaktadır.

İzlanda Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda’da alınacak yurtdışı eğitimlerine göre değişkenlik gösteren yurtdışı dil eğitimi danışmanlık ücreti 40 Euro ile 395 Euro arasındadır.

Vizem.net aracılığı ile yapılan dil okulu kayıt işlemleri, sürecin en başından itibaren vize takip işlemlerine kadar hizmet veren Türkiye’deki tek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: