İzlanda Vize Ücretleri

İzlanda Vize Ücreti ve Harç Masrafları 2023

İzlanda vize ücreti, Türkiye Danimarka Büyükelçiliği tarafından yıllık olarak ilan edilmektedir. 2022 yılı ile aynı olarak, 2023 yılında İzlanda vize başvuru ücreti, 12 yaş üzeri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 80 Euro olarak belirlenmiştir. Schengen ülke birliğine dahil olan İzlanda için yapılan vize başvurularında, konsolosluk için ödenmesi gereken harç ücreti diğer Schengen ülkeleri ile aynıdır.

2023 yılına ait İzlanda vize ücreti, masrafları ile birlikte, aşağıda verilmiştir.

HizmetlerFiyatlar
İzlanda vize harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma50 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli40 EUR
Toplam210 EUR

Hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport türlerinin yanı sıra, İzlanda vizesi yeşil pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İzlanda’ya 90 günden kısa süreli seyahatleri için zorunlu değildir.

İzlanda Vize Harcı Ne Kadar?

İzlanda vize harçları, 2023 yılında, kısa süreli (C tipi) vize başvuruları için 80 Euro ve uzun süreli (D tipi) vize başvuruları için 100 Euro’dur. İzlanda Konsolosluğu vize ücreti değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

İzlanda Vize Başvuru Ücreti Nereye Yatırılır?

Kısa dönem (C tipi) İzlanda vize başvurularında, vize harcı ve hizmet bedelinin, İzlanda vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra, online olarak yatırılması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlında yapılan İzlanda vizesi başvurularında, İzlanda vize başvuru ücreti, başvuru sahibi adına online olarak ödenmektedir veya biyometri işlemleri esnasında başvuru merkezlerine yatırılmaktadır.

İzlanda Vize Harcı Nereye Yatırılır?

İzlanda uzun dönemli (D tipi) öğrenci, oturum, yatırım ve çalışma vizeleri için ödenmesi gereken başvuru harçları, İzlanda Konsolosluğu hesabına yatırılmaktadır. Kısa dönem (C tipi) İzlanda vizesi harç ücreti, İzlanda Dışişleri Bakanlığı’nın hesabına, online olarak yatırılmaktadır.

İzlanda vizesine, Vizem.net danışmanlığında başvurulması halinde, İzlanda vize başvuru harcı, Vizem.net (VZM Group Danışmanlık) hesabına yatırılmaktadır.

İzlanda Kısa Süreli (C Tipi) Vizeler için Vize Fiyatları Nedir?

İzlanda kısa süreli (C tipi) vize başvuruları için ödenmesi gereken harç bedeli, 80 Euro olarak belirlenmiştir. İzlanda vizesi başvuru harç ücreti, Euro para cinsinden tahsil edilmektedir, diğer ücretler ise Türk Lirası olarak ödenebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İzlanda vize başvurları için vize harç ücreti, başvuru yapılan tarihte geçerli olan Garanti BBVA Euro satış kurundan hesaplanarak ödenebilmektedir.

İzlanda Transit Geçiş Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda transit geçiş vizesi için ödenmesi gereken harç ücreti 80 Euro’dur. İzlanda transit geçiş vize başvurusunda bulunan kişinin, tekrar İzlanda üzerinden dönüş yapacağı bir durumda, gerekli belgeleri sunarak çift girişli İzlanda transit vizesi talep etmesi gerekmektedir.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İzlanda transit vizesine tabi tutulurken, hususi (yeşil) pasaport , hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları için, İzlanda transit vize istiyor mu sorusunun cevabı hayırdır.

İzlanda Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda turistik vize başvuruları için, harç bedeli 80 Euro’dur. İzlanda turistik vize ücreti; vize başvuru formu ve dilekçe doldurma hizmeti, biyometri işlemleri, randevu alma, seyahat sağlık sigortası bedeli ve danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır ve ortalama 185 Euro tutmaktadır.

İzlanda’ya turist olarak seyahat edecek olan vize başvuru sahibinin, son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunması durumunda, sadece gerekli evraklar kargolanarak İzlanda turist vizesi başvurusu tamamlanabilmektedir.

İzlanda Balayı Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda balayı vizesi ücreti 80 Euro’dur. İzlanda balayı vizesi başvurularında, ortalama 185 Euro’luk bir ücret karşılığında; başvuru formu ve dilekçe doldurma, randevu alma, biyometri işlemleri, seyahat sağlık sigortası yaptırma ve danışmanlık hizmeti almak mümkündür.

Vize başvuru sahibinin, İzlanda balayı vizesi başvurusundan önce, son 5 yıl içerisinde alınmış olan bir Schengen vizesi var ise, başvuru sahibinin sadece gerekli evrakları konsolosluğa kargo yolu ile göndererek başvurusunu tamamlama imkanı bulunmaktadır.

İzlanda Vize Ücreti Muafiyeti Hangi Durumlarda Geçerlidir?

İzlanda vize ücreti muafiyeti, hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyen İzlanda seyahatlerinde uygulanmaktadır.

İzlanda Uzun Süreli (D Tipi) Vizeler için Vize Fiyatı Ne Kadardır?

İzlanda uzun süreli (D tipi) vizeler için vize başvuru ücreti, 100 Euro’dur ve başvurulan vize türüne göre, danışmanlık ücreti dahil 240 ile 470 Euro arasında değişmektedir. İzlanda Konsolosluğu vize ücreti ödemeleri, Euro veya Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir.

İzlanda uzun süreli (D tipi) vize için ödenmesi gereken toplam tutar, vize türüne ve alınacak hizmete bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

İzlanda Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda öğrenci vizesi ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerFiyatlar
İzlanda vize harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma60 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli60 EUR
Toplam240 EUR

İzlanda’daki bir eğitim programına katılmak isteyen öğrencilerin, İzlanda öğrenci vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.

İzlanda Erasmus Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda Erasmus vize ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerFiyatlar
İzlanda Erasmus vize harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma60 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli60 EUR
Toplam240 EUR

Erasmus programı kapsamında İzlanda’da eğitim görecek öğrenciler İzlanda Erasmus vizesine tabi tutulmaktadır.

İzlanda Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda çalışma vizesi ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerFiyatlar
İzlanda vize harcı100 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma80 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli100 EUR
Toplam320 EUR

İzlanda’da yasal olarak çalışmak için, İzlanda çalışma vizesi alınması gerekmektedir.

İzlanda Au Pair Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İzlanda Au Pair vizesi ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerFiyatlar
İzlanda vize harcı100 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma60 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli60 EUR
Toplam260 EUR

İzlanda vizesi başvuru sahibi ile İzlanda’da yanında kalacağı aile arasında yapılan ve bulundukları bölgenin kurallarına uygun olarak hazırlanan iş sözleşmesinin ve diğer gerekli evrakların, İzlanda Au Pair vize başvurusu için tamamlanması gerekmektedir.

VFS Global İzlanda Vize Ücreti Ne Kadar?

VFS Global İzlanda vize ücretleri, başvuru ücretlerinin haricinde hizmet bedeli olarak alınmaktadır.

VFS İzlanda vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerFiyatlar
Premium salon hizmeti329 Türk Lirası
İzlanda biyometrik fotoğraf servisi25 Türk Lirası
İzlanda vizesine erken başvuru hizmeti164.5 Türk Lirası
İzlanda vizesi başvuru formu doldurma46 Türk Lirası
SMS bilgilendirme hizmeti6.5 Türk Lirası
Evrak yazdırma2.95 Türk Lirası
Fotokopi servisi2.5 Türk Lirası
Kargo hizmeti8.5 Türk Lirası
İnternet kiosk hizmeti25 Türk Lirası

İzlanda vizesi hizmetlerine ilişkin detaylı bilgi, VFS Global İzlanda iletişim adreslerinden alınabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: