İzlanda Vizesi için Davet Mektubu

İzlanda Vize Davet Mektubu ve Davetiye Vizesi

İzlanda’ya aile, arkadaş veya akraba ziyareti, ticari gezi, eğitim ya da kültürel etkinliklere katılım amaçlı yapılan kısa süreli seyahatlerde İzlanda vize başvurusu için başvuru dosyasına davet mektubu eklenmesi gerekmektedir.

İzlanda vize davet mektubu, İzlanda’daki bir kurum veya aile üyesi, arkadaş ya da akraba tarafından doldurulan form şeklindeki belgedir ve vize türüne göre İzlanda vizesi için gerekli evraklar listesinde yer alması durumunda ibraz edilmelidir.

İzlanda davetiye vize başvurusu için: 0850 241 1868

Kimlerin İzlanda Vize Başvurusu için Davet Alması Gereklidir?

İzlanda vize başvurusu için davet mektubu alması gereken kişiler aşağıda listelenmiştir.

  • Seyahati süresince İzlanda vatandaşı veya oturum izni olan birinin yanında kalmayı planlayan turistik amaçlı seyahat edecek kişiler
  • İzlanda’ya aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen kişiler
  • İzlanda’ya iş seyahati yapacak kişiler
  • İzlanda’da kültürel etkinliklere, bilimsel araştırmaya ya da bilimsel bir konferansa, dini faaliyet ya da toplantılara, bir takımın üyesi olarak etkinliklere veya siyasi faaliyetlere katılmak isteyen kişiler
  • Siyasi bir heyetin üyesi olarak İzlanda devlet kurumu veya bir müzakere organı tarafından İzlanda’ya davet edilen kişiler

İzlanda Vizesi Almak için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

İzlanda vize davet mektubu nyidanmark.dk internet sitesi üzerinden erişim sağlanabilen formdur. İzlanda vize başvurusu için VU1 ve VU2 olmak üzere iki adet davet formu seçeneği bulunmaktadır ve davetiye formunun başvurulan vize türüne doldurulması gerekmektedir.

İzlanda vize davet formunda davetiyeyi gönderen kişinin ve başvuru sahibinin kişisel bilgileri, davet eden kişi ile başvuru sahibi arasındaki ilişkiye dair ayrıntılar, davet eden kişinin CPR numarası, başvuru sahibinin seyahat amacı, süresi, konaklama durumu ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına ilişkin birtakım bilgiler istenmektedir. İzlanda vize başvurusu için davet mektubu formunun, İngilizce olarak doldurulması ve başvuru sahibine iletilmeden önce ilgili merciye onaylatılması gerekmektedir.

VU2 İzlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi davetiye formu görseli aşağıda verilmiştir.

İzlanda Vizesi Almak için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?
İzlanda Vizesi Almak için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Davetiye Gerektiren İzlanda Vize Türleri Hangileridir?

Davetiye gerektiren İzlanda vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • İzlanda ticari vize
  • İzlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  • İzlanda tır şoförü vizesi

İzlanda Ticari Vize Davet Mektubu

İzlanda ticari vize başvurusu için nyidanmark.dk sitesi üzerinden indirilen VU1 ticari vize davetiye formunun doldurulması gerekmektedir. İzlanda ticari vize davetiye formunda İzlanda’da faaliyet gösteren şirketin iletişim ve faaliyet alanı hakkında bilgiler, vize başvuru sahibinin kimlik ve iletişim bilgileri, başvuru sahibinin çalıştığı şirket hakkındaki bilgiler, başvuru sahibinin seyahat amacı, ziyaret süresi, İzlanda’da konaklama durumu ve masrafların nasıl karşılanacağına ilişkin birtakım bilgiler istenmektedir.

VU1 ticari vize davetiye formu görseli aşağıda verilmiştir.

İzlanda Ticari Vize Davet Mektubu
İzlanda Ticari Vize Davet Mektubu

İzlanda Vize Davet Formu Nasıl Beyan Edilmelidir?

İzlanda vize davet formu davet eden kişi tarafından doldurulup imzalandıktan sonra formun aslı İzlanda vizesine başvuracak kişiye gönderilmelidir; başvuru dosyasına eklenen formun orijinal olması şarttır.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: