18 Yaşın Altındakiler için İzlanda Vizesi

18 Yaş Altındakiler için İzlanda Vize Başvuru İşlemleri ve Gerekli Belgeler

18 yaş altı kişiler için İzlanda vize başvurularında, vize başvuru süreci ve gerekli vize evrakları standart prosedüre göre farklılıklar göstermektedir.

Vize işlemlerinin ebeveyn veya yasal vasi tarafından yapılması, muvafakatname ve sponsorluk belgelerinin gerekli kriterlere uygun olarak hazırlanması, reşit olmayanların İzlanda vize başvurusu için önem arz eden farklılıklardır.

Çocuklar için İzlanda vize başvurusu: 0850 241 1868

Reşit Olmayan Kişilerin İzlanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Reşit olmayan kişilerin İzlanda vize başvurusu İzlanda vize işlemlerinden sorumlu Danimarka dış temsilciliklerine,, veli veya vekalet verilen üçüncü bir kişi tarafından yapılır.

Ebeveynleri boşanmış çocuklar için, velayet sahibi kişi tarafından velayeti gösterir mahkeme kararı da sunularak İzlanda vize başvurusu yapılabilir.

Çocuklar kendi başlarına başvuru yapamıyor olsa da, vize randevusu sırasında bir yetişkin eşliğinde başvuru merkezinde bulunmalıdır.

18 Yaşından Küçükler için Gerekli İzlanda Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için gerekli İzlanda vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

  • Muvafakatname: Her iki ebeveyni ile birlikte seyahat etmeyecek çocuklar için sunulması gereken izin belgesidir.
  • Sponsorluk belgesi: 1. derece akraba tarafından yazılan, seyahat masraflarını karşılayacağını taahhüt eden dilekçe ve sponsorun gelir durumunu gösteren belgeler gerekmektedir.
  • Ölüm belgesi: Ebeveynlerinden birisi vefat etmiş çocukların, ilgili ebeveyninin ölüm belgesini sunması gerekmektedir.

Çocuk, kendi pasaportu ve ebeveynleri tarafından doldurularak imzalanmış bir vize formunu ibraz etmelidir. Çocuk, ebeveynleri olmadan üçüncü bir kişi ile seyahat edecekse, çocukla seyahat eden kişinin geçerli Schengen vizesinin ve pasaportunun bir fotokopisi başvuruya eklenmelidir.

Çocukların İzlanda Vize Başvurusu için Muvafakatname

Çocukların İzlanda vize başvurusu için gereken muvafakatnamenin Danimarka Göçmenlik ve Entegrasyon Bakanlığı tarafından verilen bir form doldurularak ve imzalanarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Muvafakatnamenin sunulması gereken durumlar arasında çocuğun tek başına, ebeveynlerinden biri ile veya üçüncü bir kişi ile seyahat edecek olması bulunur. İzin belgesi talep edilen ilgili bilgilerle doldurulur, ardından reşit olmayan kişinin ebeveyni veya ebeveynleri belgeyi imzalar ve belge aslı ve fotokopisi ile notere teslim edilir; noter, belgeyi kontrol ettikten sonra uygun bulursa, damgasını ve imzasını ekleyerek belgeyi onaylar.

Reşit Olmayanlar için İzlanda Vize Başvuru Formu

Reşit olmayanlar için İzlanda vize başvuru formu ebeveynleri tarafından doldurulur ve imzalanır.

İzlanda vizesi için yapılan standart başvurulardaki kurallara uyularak, reşit olmayanlar için İzlanda vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalı ve sunulmalıdır.

İzlanda Vize Başvurusu için Çocuklardan Parmak İzi Alınır Mı?

İzlanda vize başvurusu için 6 yaşından küçük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaz. 6 yaşından küçüklerin tam biyometrik veri kaydı yaptırmasına gerek olmasa da, yüz taraması yaptırması zorunludur.

Yaş ve Meslek Durumuna Göre Diğer İzlanda Vize Türleri Nelerdir?

Yaş ve meslek durumuna göre diğer İzlanda vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Öğrenciler için İzlanda vizesi
  • Çalışanlar için İzlanda vizesi
  • Çalışmayanlar için İzlanda vizesi
  • Emekliler için İzlanda vizesi
Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: