İzlanda Vize Fotoğrafı Özellikleri

İzlanda Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Kriterler

İzlanda vize fotoğrafı, İzlanda vize şartları için uygun kurallarda çekilmiş olan ve tüm İzlanda vize başvurularında sunulması gereken evraktır. Biyometrik fotoğraf vize başvurusu için özellikle kimlik tespiti noktasında büyük önem taşımaktadır; bu sebeple vize fotoğrafı belirtilen özelliklere uygun olarak çekilmeli ve sunulmalıdır. İzlanda vize fotoğrafı son 6 ay içerisinde, beyaz arka planda, nötr bir yüz ifadesi ile çekilmiş olmalıdır.

Biyometrik fotoğraf, tüm İzlanda’ya vize türleri için belirli kriterlere uygun olarak sunulmalıdır; istenen kriterlere uymayan vize fotoğrafları ile yapılan vize başvuruları kabul edilmemekle birlikte vize reddine yol açmaktadır.

Vizem.net, Türkiye'den yapılan İzlanda vizesi başvurularında vize fotoğrafı dahil olmak üzere gerekli evrakların uygunluk kontrolünden vize takip işlemlerine kadar olan tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren yüksek onay oranlı akredite kuruluştur.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

İzlanda Vize Fotoğrafının Özellikleri Nelerdir?

İzlanda vize fotoğrafı son 6 ay içerisinde ve düz beyaz bir arka planda çekilmiş ve renkli olmalıdır. Vize başvuru sahibi fotoğrafta kameraya nötr bir ifade ile bakmalıdır.

Vize fotoğrafında kişinin yüzü saçın en üst kısmından çenenin en uç kısmına kadar tamamen görünmelidir. Vize fotoğrafı çekimi sırasında kişinin gözlük takması ve tıbbi nedenlerden dolayı gözlüğünü çıkaramıyor olması durumunda gözlük yüzü kapatmayacak ve yansıma yapmayacak şekilde takılmalıdır.

Örnek İzlanda vize fotoğrafı aşağıda verilmektedir.

İzlanda Vize Fotoğrafının Özellikleri Nelerdir?
İzlanda Vize Fotoğrafının Özellikleri Nelerdir?

İzlanda Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

İzlanda vize fotoğrafının ölçüsü 3,5 cm x 4,5 cm’dir. Vize fotoğrafında kişinin yüzü fotoğrafın tam ortasında tamamen görünür olacak şekilde ayarlanmalıdır. Kişinin yüzü vize fotoğrafının %70 veya 80’lik kısmını kaplayacak boyutta olacak şekilde çekim yapılmalıdır. İzlanda vizesi başvuru sırasında ibraz edilmesi gereken biyometrik fotoğrafta arka plan beyaz olmalıdır.

Örnek İzlanda vize fotoğrafı ölçülerinin görseli aşağıda verilmiştir.

İzlanda Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?
İzlanda Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

İzlanda Vize Başvuru Fotoğrafının Arka Fonu Nasıl Olmalıdır?

İzlanda vize başvuru fotoğrafının arka fonu beyaz ve desensiz olmalıdır.

İzlanda Vize Fotoğrafında Başvuru Sahibinin Pozu ve Yüz İfadesi Nasıl Olmalıdır?

İzlanda vize fotoğrafında başvuru sahibinin pozu ve yüz ifadesi için belirli kurallara uyulmalıdır. Vize fotoğrafı; tek bir kişi için önden çekilmeli, kameraya bakılmalı, gözler açık ve ağız kapalı olmalıdır. İzlanda vize fotoğrafında kişinin yüzü ve omuzlarının üstü göstermelidir.

İzlanda için Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

İzlanda için vize fotoğrafında gözlük takılabilir, fakat yine de biyometrik fotoğraf kurallarına uyulmalıdır. Vize fotoğrafında gözlük takılması durumunda gözlük camında ve çerçevesinde yansıma olmamalıdır. Gözlük kişinin yüzünü kapatmıyor ve gözlük camları renksiz olmalıdır.

İzlanda vizesinde gözlük takımı için doğru ve yanlış örnek fotoğraf görselleri aşağıda verilmiştir.

İzlanda için Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?
İzlanda için Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

İzlanda Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Şapkalı veya Başörtülü Çekilebilir Mi?

İzlanda vizesi için biyometrik fotoğraf şapkalı veya başörtülü olarak, sadece dini gerekliliklerin söz konusu olması durumunda çekilebilir. İzlanda vize fotoğrafında alın, çene ve elmacık kemikleri açıkça görülüyor olmalıdır.

İzlanda vizesi için doğru ve yanlış fotoğraf görselleri aşağıda verilmektedir.

İzlanda Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Şapkalı veya Başörtülü Çekilebilir Mi?
İzlanda Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Şapkalı veya Başörtülü Çekilebilir Mi?

İzlanda Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

İzlanda vize başvurusu için 1 tane fotoğraf gerekmektedir.

İzlanda Vize Fotoğrafı Nereye Sunulmalıdır?

İzlanda vize fotoğrafı diğer belgeler ile birlikte, C tipi İzlanda vize başvurularında, başvurunun yapıldığı akredite acenteler ve İzlanda vize başvuru merkezine teslim edilebilmektedir.

D tipi İzlanda Schengen vizesi başvuruları şahsen konsolosluğa yapılabilmektedir; bu nedenle vize fotoğrafı ve gerekli evraklar vize randevusu sırasında konsolosluk memuruna teslim edilebilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: