İzlanda Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

İzlanda Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İzlanda vize başvuru takip işlemi; İzlanda vize başvurularında yetkili aracı kurum veya vize danışmanlık hizmeti kapsamında akredite acenteler aracılığıyla alınabilen, kişilerin ücretsiz olarak vize başvurularının hangi aşamada olduğuna dair bilgi edinebilecekleri hizmettir.

İzlanda vize başvurularında; uzun süreli vize başvuruları için vize takip işlemleri yapılamazken, kısa süreli İzlanda vize işlemleri için vize takip işlemleri aracı kurum internet sitesi aracılığıyla yapılabilmektedir.

İzlanda vize başvurusu için: 0850 241 1868

İzlanda Vize Sorgulama İşlemi Hangi Kurumlar Üzerinden Yapılabilir?

İzlanda vize sorgulama ve takip işlemi, yetkili vize aracı kurumunun online takip sistemi üzerinden veya akredite acentelerden alınan vize danışmanlık hizmeti kapsamında yapılabilmektedir.

VFS Global Üzerinden İzlanda Vize Takibi Nasıl Yapılır?

İzlanda vize takibi, VFS Global üzerinden sadece kısa süreli İzlanda vizesi başvurularına imkan verildiği için C tipi İzlanda vizeleri için yapılabilmektedir.

İzlanda vize başvuru takibi için VFS Global'in resmi internet sitesinden “başvurunuzu takip edin” seçeneğinin seçilmesi ve açılan sayfada Vize Başvuru Merkezi tarafından verilen fatura ya da makbuzun üzerinde yer alan referans numarası ve soyisim bilgisinin girilmesi gerekmektedir.

VFS Global İzlanda vize takibi ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Üzerinden İzlanda Vize Takibi Nasıl Yapılır?
VFS Global Üzerinden İzlanda Vize Takibi Nasıl Yapılır?

İzlanda Ulusal Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Uzun süreli İzlanda vize başvuruları, Türkiye'de İzlanda Konsolosluğu bulunmaması nedeniyle Danimarka Konsolosluğuna yapılmaktadır.

Danimarka Konsolosluğunun D tipi İzlanda vize başvuruları için herhangi bir takip sistemi bulunmadığından İzlanda ulusal vize başvuru takibi yapılamamaktadır; ancak vize başvurusunun yapıldığı konsolosluğun vize birimine mail ya da telefonla ulaşarak bilgi talep edilebilmektedir.

İzlanda için Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

İzlanda için vize takip ve sorgulama işlemi çevrimiçi olarak ücretsiz gerçekleştirilebilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: