Yeni Zelanda Vize Davetiyesi

Yeni Zelanda Vize Davet Mektubu Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Yeni Zelanda vize davet mektubu, Yeni Zelanda’ya aile ve arkadaş ziyareti, kültürel ve sportif etkinlikler, konferanslara katılım veya ticari amaç ile seyahat edecek kişilerin Yeni Zelanda vize başvurusu sırasında sunması gereken belgedir.

Yeni Zelanda’ya ziyaret için yapılacak vize başvurusunda vize davet mektubunun da içerisinde yer aldığı tüm Yeni Zelanda vizesi başvuru evrakları, istenen kriterlere uygun şekilde hazırlanmalıdır.

Davetiye ile Yeni Zelanda vize başvurusu için: 0850 241 1868

Yeni Zelanda Vizesi için Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Yeni Zelanda vizesi için davetiye, Yeni Zelanda vatandaşı olan ya da ülkede oturum izni bulunan kişiler yada bir kurum tarafından Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılmalıdır.

İngilizce olarak yazılması gereken Yeni Zelanda vize davetiyesinde Yeni Zelanda’yı ziyaret edecek kişi ile davet eden kişi/kurum arasındaki ilişki ve ziyaret nedeni resmi bir dille açıklanmalıdır; ayrıca kişinin ziyaret tarihleri net şekilde belirtilmelidir. Yeni Zelanda davet mektubunun herhangi bir kuruma onaylatılması gerekmez.

Yeni Zelanda Vize Davetiyesinde Yer Alması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Yeni Zelanda vize davetiyesinde yer alması gereken bilgiler aşağıda listelenmiştir.

  • Yeni Zelanda seyahatinin amacı, seyahat tarihleri ve ülkede kalış süresi
  • Pasaporta uygun olarak Yeni Zelanda vizesi başvuru sahibiyle ilgili bilgiler
  • Davet eden kişi ile Yeni Zelanda’ya vize başvurusu yapan kişi arasındaki ilişki
  • Yeni Zelanda seyahatinin masraflarını kimin karşılayacağı bilgisi
  • Yeni Zelanda’ya davet edilen kişinin iletişim bilgileri, meslek bilgileri, vatandaşlık bilgileri ve vize durumu

Yeni Zelanda Aile Ziyareti Vizesi için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi için davet mektubunda başvuru yapan kişi ile Yeni Zelanda vize davet mektubunu gönderen kişi arasındaki akrabalık ilişkisine, Yeni Zelanda’da konaklanacak yer bilgilerine ve ziyaret amacı ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi için davetiye İngilizce dilince doğru bilgiler kullanılarak yazılmalıdır.

Akademik Amaçlı Yeni Zelanda Ziyareti Vizesi için Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Akademik amaçlı Yeni Zelanda ziyareti vizesi için gerekli olan davetiye mektubu, başvuru sahibinin denizaşırı bir akademik veya araştırma kurumu tarafından istihdam edildiğini ve başvuru sahibinin çalıştığı alanda nitelikli ve deneyimli olduğu bilgilerini içermelidir.

Yeni Zelanda vize davet mektubunda başvuru yapan kişinin Yeni Zelanda’da üstleneceği faaliyetlerin, eğitime yönelik ve araştırma niteliğinde olduğu bilgisi yer almalıdır.

Yeni Zelanda’ya akademik amaçlarla seyahat edecek kişinin yapacağı Yeni Zelanda akademik ziyaretçi vizesi başvurusunda sunması gereken davetiye mektubunun içerisinde ülkede kalınacak sürede belirtilmelidir. Yeni Zelanda’ya akademik amaçla seyahat edileceğinin kanıtlanması için doğru şekilde yazılması gereken Yeni Zelanda davetiye mektubunun uzun olmasına gerek yoktur.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: