18 Yaşın Altındakiler için Yeni Zelanda Vizesi

18 Yaş Altı için Yeni Zelanda Vize İşlemleri ve Belgeleri

18 yaşından küçükler için Yeni Zelanda vize başvuru süreci ve gerekli vize belgeleri, standart vize başvuru işlemlerine göre farklıdır. Çocuklara yönelik Yeni Zelanda vize işlemleri istenildiği şekilde yapılmalı, gerekli vize evrakları istenilen kriterlere uygun ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Yeni Zelanda vize başvurusu için: 0850 241 1868

Bebeklere Yeni Zelanda Vizesi Almak Gerekli Midir?

Yeni Zelanda'ya seyahat edecek bordo pasaport hamili T.C vatandaşı, bebekler için Yeni Zelanda vizesi alınması gereklidir.

Çocuklar için Yeni Zelanda Vize Başvurusu Kim Tarafından Yapılabilir?

Çocuklar için Yeni Zelanda vize başvurusu, çocuğun velisi veya vekâlet sahibi üçüncü bir kişi tarafından bizzat ya da akredite acenteler aracılığıyla, yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezine yapılması gerekmektedir.

Anne ve babası boşanmış çocuklar için, Yeni Zelanda vize işlemleri velayet sahibi olan ebeveyn tarafından mahkeme kararının da sunulması ile yapılabilir.

18 Yaş Altındakiler için Gerekli Yeni Zelanda Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaş altındakiler için gerekli Yeni Zelanda vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Ebeveyn muvafakatnamesi
 • Başvuru sahibi öğrenci ise öğrenci belgesi
 • Ebeveyn ya da yasal vasi ile olan ilişkinin kanıtı olarak doğum belgesi, nüfus kayıt örneği veya velayet kararı gibi belgeler
 • Başvuru sahibinin, Temel Beceriler vizesi sahibinin bakmakla yükümlü olduğu bir çocuk olması halinde ebeveynin vizesini destekleyebileceğine dair kanıt
 • Başvuran bir din görevlisi vizesi sahibinin bakmakla yükümlü olduğu bir çocuk ise ebeveynin vizeyi destekleyebileceğine dair kanıt ya da ebeveynin vizesine sponsor olan dini kuruluşun çocuğu destekleyeceğini göstermek üzere doldurulmuş olduğu bir Dini Çalışanlar için Sponsorluk Formu (INZ 1190)

Çocukların Yeni Zelanda Vize Başvurusu için Muvafakatname Belgesi

Muvafakatname, Yeni Zelanda vizesine başvuru yapacak çocukların tek başlarına veya bir ebeveynleri ya da başka bir yetişkinle seyahat edecek olmaları halinde sunulan ve seyahatte bulunmayan ebeveynin vize alınmasına ve seyahate onay verdiğini gösteren bir izin belgesidir.

Anne ve babanın boşanmış olması, vefat etmesi, yurt dışında yaşıyor olması gibi çeşitli durumlara göre farklı şekilde hazırlanan Yeni Zelanda vizesi için muvafakatname, başvuru sahibi çocuğun durumuna uygun olarak düzenlenmeli ve ibraz edilmelidir.

Reşit Olmayan Kişiler Yeni Zelanda Vize Randevusuna Gitmeli Midir?

Reşit olmayan kişiler Yeni Zelanda vize randevusuna, aracı kurumun personeli olmayan bir yetişkin ile ya da ebeveynleri ile gitmelidir.

Çocukların Yeni Zelanda Vizesi için Parmak İzi Vermesi Gerekir Mi?

Yeni Zelanda vizesi için 0-12 yaş arası çocuklar parmak izi uygulamasından muaftır; 12-18 yaş arası çocuklar Yeni Zelanda vize başvurusu için parmak izi vermek zorundadır.

Yaş ve Meslek Durumuna Göre Diğer Yeni Zelanda Vizeleri Nelerdir?

Yaş ve meslek durumuna göre diğer Yeni Zelanda vizeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Öğrenciler için Yeni Zelanda vizesi
 • Çalışmayanlar için Yeni Zelanda vizesi
 • Çalışanlar için Yeni Zelanda vizesi
 • İşverenler için Yeni Zelanda vizesi
 • Çiftçiler için Yeni Zelanda vizesi
 • Emekliler için Yeni Zelanda vizesi
Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: