Yeni Zelanda Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Yeni Zelanda Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Yeni Zelanda vize takip işlemi, başvurunun online veya fiziken başvurulmuş olmasına bağlı olarak farklı şekillerde yapılabilmektedir.

Yeni Zelanda vizesi takip ve sorgulama işlemleri, başvuru sahibinin kişisel RealMe hesabından, yetkili aracı kurum olan VFS Global’in takip sisteminden ve akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

Eksilsiz olarak Yeni Zelanda vize başvurusu tamamlamış olan kişilerin başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yeni Zelanda vize başvurusu için: 0850 241 1868

RealMe Hesabı İle Online Yeni Zelanda Vize Takibi Nasıl Yapılır?

RealMe hesabı ile online Yeni Zelanda vize takibi, oluşturulan RealMe hesabına girilerek yapılmaktadır. RealMe hesabına giriş yaptıktan sonra ekranın sağ tarafında bulunan “My applications” bölümünden sorgulama yapılmak istenen başvuru seçilerek Yeni Zelanda vize takibi yapılabilir.

VFS Global Üzerinden Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Sorgulanır?

Yeni Zelanda vize başvurusunun fiziken yapılması durumunda VFS üzerinden sorgulanabilmektedir. Yeni Zelanda vize sorgulama işlemi için VFS Global resmi internet sitesinde bulunan “Takip et” sayfasına girilmelidir.

VFS Global üzerinden vize başvurusunun takip işlemini yapabilmek için vize başvurusu sırasında VFS Global vize başvuru merkezi tarafından verilen fatura/makbuz üzerinde yer alan referans numarasının ve başvuru sahibinin soyadının takip sistemine girilmesi gerekmektedir.

VFS Global takip ekranı görseli aşağıdadır.

VFS Global Üzerinden Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Sorgulanır?
VFS Global Üzerinden Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Sorgulanır?

Yeni Zelanda Vize Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Yeni Zelanda vize sorgulama işlemi, online sistemler üzerinden ücretsiz olarak yapılmaktadır. Yeni Zelanda vize başvuru sonucunu sorgulama işlemi için ücret talep eden şahıs veya şirketlere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Üzerinden Vize Takibi Yapılabilir Mi?

Hayır, Yeni Zelanda Büyükelçiliği üzerinden vize takibi yapılamaz. Yeni Zelanda Büyükelçiliğinin vize başvurularını direkt olarak almaması nedeniyle vize sorgulama işlemi için bir sistemi bulunmamaktadır.

Yeni Zelanda Vize Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Yeni Zelanda vize başvuru sonuçları, vize başvurusunun sonuçlanmasını takiben Yeni Zelanda Göçmenlik Bürosu tarafından bizzat başvuru sahibine atılan mail ile öğrenilir.

Yeni Zelanda vize başvurusu sonucuna, VFS Global veya RealMe hesapları üzerinden de ulaşılabilir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: