Yeni Zelanda Vize Fotoğrafı Özellikleri

Yeni Zelanda Vize Fotoğrafı ve Ölçüleri ve Diğer Kriterleri

Yeni Zelanda vize fotoğrafı, başvuru sahibine ait olarak tüm Yeni Zelanda vize başvurularında iki adet sunulması gereken zorunlu bir belgedir.

Vize başvurusu yaparken sunulması zorunlu Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan vize fotoğrafının gerekli kriterleri karşılamadığı durumlarda başvuru sahibinden yeni bir fotoğraf talep edilmektedir ve kabul edilebilir bir fotoğraf sunulana kadar vize başvurusu işlemleri durdurulmaktadır.

Yeni Zelanda Vize Başvurusu için: 0850 241 1868

Yeni Zelanda Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Yeni Zelanda vize başvurusu için 2 adet, son 6 ay içerisinde çekilmiş ve başvuru sahibinin açıkça tanınır olduğu fotoğraf gerekmektedir.

Yeni Zelanda için Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Yeni Zelanda vize fotoğrafı için sağlanması gereken şartlar başvurunun fiziksel ya da online olarak yapılmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yeni Zelanda için e-vize başvurusu da yapılabilmektedir ve e-vize başvurusunda sisteme yüklenmesi gereken fotoğrafın özellikleri farklıdır.

Yeni Zelanda vize fotoğraf örneği görseli aşağıda verilmiştir.

Yeni Zelanda için Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?
Yeni Zelanda için Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Yeni Zelanda vize fotoğrafının teknik özelliklerine aşağıdaki başlıklarda değinilmektedir.

Yeni Zelanda Vize Fotoğraf Ölçüsü

Yeni Zelanda online vize başvurusu yapılacağı hallerde, sisteme yüklenmesi gereken fotoğrafın 500 KB ile 3 MB arasında bir boyutta, 900 x 1200 piksel ile 2250 x 3000 piksel arasında bir çözünürlükte ve JPG veya JPEG dosyası formatında olması gerekmektedir.

Yeni Zelanda vize başvurusunun kağıt üzerinde fiziksel olarak yapılması durumunda, vize fotoğrafının 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olması gerekmektedir.

Yeni Zelanda E-Vize için Biyometrik Fotoğraf Boyutu

Yeni Zelanda e-vizesi için internet tarayıcısı üzerinden yapılacak başvurularda mevcut olan veya cihazın kamerası ile anlık çekilen bir fotoğraf yüklenebilmektedir; mobil uygulama üzerinden yapılacak NZeTA başvurularında yalnızca cihazın kamerası ile çekilen fotoğraf kullanılabilmektedir.

NZeTA başvuruları için gerekli vize fotoğrafının boyutunun 10 MB’den az ve JPG veya JPEG dosyası şeklinde olması gereklidir. Cihaz ile anlık çekilecek olan fotoğraflarda çözünürlük en az 540 x 720 piksel olmalıdır, daha büyük fotoğrafları sistem otomatik olarak düzeltmektedir.

Yeni Zelanda Vize Başvuru Fotoğrafının Arka Fonu

Yeni Zelanda vize başvuru fotoğrafının arka fonu; herhangi bir desen ve nesne içermemeli ve beyaz haricinde açık bir renkte olmalıdır.

Doğru ve yanlış Yeni Zelanda vize fotoğrafı arka fon örneklerine ait görseller aşağıda verilmiştir.

Yeni Zelanda Vize Başvuru Fotoğrafının Arka Fonu
Yeni Zelanda Vize Başvuru Fotoğrafının Arka Fonu

Yeni Zelanda Vize Fotoğrafında Duruş ve Giyim Kuralları

Yeni Zelanda vize fotoğrafında kişi ve kamera doğru bir şekilde konumlandırılmalı ve portre formatında bir fotoğraf çekilmelidir.

Gölgeyi engellemek adına beyaz olmayan açık renkli ve düz bir arka planın 1 ila 1,5 metre önünde durulmalı ve fotoğraf, yüz hatlarının net olarak görülmesini sağlamak için kameradan 1 ila 1,5 metre uzakta durulurken çekilmelidir.

Yeni Zelanda vize fotoğrafı için doğru ve yanlış duruşlara ait görseller aşağıda verilmiştir.

Yeni Zelanda Vize Fotoğrafında Duruş ve Giyim Kuralları
Yeni Zelanda Vize Fotoğrafında Duruş ve Giyim Kuralları

Yeni Zelanda vize fotoğrafında gözlük kullanılması durumunda; gözlük camından ışık yansımamalı ve gözler net bir şekilde görünür olmalıdır. Dini veya tıbbi nedenlerle başörtüsü kullanıldığında, fotoğrafta yüzün ve alındaki saç hizasının net bir şekilde görünür olması gerekmektedir.

Yeni Zelanda için Vize Fotoğrafı Nerede Çektirilir?

Zelanda için vize fotoğrafı, profesyonel bir fotoğrafçı ile fotoğraf stüdyosunda çektirilmelidir; fotoğrafçının teknik kriterler konusunda bilgilendirilmesi tavsiye edilmektedir.

Yeni Zelanda Vize Fotoğrafı Başvuru Formuna Eklenir Mi?

Evet, Yeni Zelanda vize fotoğrafı başvuru formuna eklenir.

Yeni Zelanda vizesi için kağıt üzerinden yapılan başvurularda, Yeni Zelanda vize başvuru formu üzerindeki ilgili alana fotoğraf eklenmelidir; online vize başvurularında ise vize fotoğrafının diğer evraklarla birlikte sisteme yüklenmesi gereklidir.

Akredite acente Vizem.net danışmanlığında yapılacak Yeni Zelanda vize başvurularında, başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezine gitmesine gerek kalmadan, gerekli vize evraklarının Vizem.net İstanbul merkez ofisine gönderilmesi ile Yeni Zelanda vize başvuru işlemleri uzman danışmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: