Yeni Zelanda Vize Ücreti

2023 Yeni Zelanda Vize Ücreti ve Güncel Başvuru Masrafları

Yeni Zelanda vize ücreti, Yeni Zelanda Göçmenlik Ofisi (NZI) tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri; vize türüne, başvuru şekline ve başvuruda bulunan kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Yeni Zelanda seyahati için alınması gereken vize ücretlerinin bazıları TL cinsinden, bazıları ise Yeni Zelanda doları cinsinden belirlendiği için başvuru gününe ait döviz kuruna göre ücretler farklı olabilmektedir. Vize başvuru ücretlerinin vize başvuru tarihine kadar değişebilme ihtimali bulunduğu için güncel vize ücret bilgileri NZI internet sitesi üzerinden kontrol edilmelidir.

Vizem.net, Türkiye’den yapılan Yeni Zelanda vize başvurularında, vize başvuru harcına ek olarak alınan danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru formu doldurma işleminden vize takibine kadar tüm süreç boyunca uzman desteği sağlayan akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Yeni Zelanda Vize Harcı Ne Kadar?

Yeni Zelanda vize harcı, başvuru yapılan vize türüne ve başvurunun online veya fiziken yapılmasına göre değişkenlik göstermektedir. Vize ücreti, vize harcı ve Uluslararası Ziyaretçi Koruma ve Turizm Vergisi (IVL) kalemlerinden oluşmaktadır. Vize ücretine ek olarak başvuru merkezine ayrıca vize servis ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Yeni Zelanda vizesi masrafları 2022 yılında; vize başvuru harcı, aracı kurum hizmet bedeli, seyahat sağlık sigortası, uçak ve otel rezervasyonları, yeminli tercüme, noter işlemleri ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere kısa süreli vizeler için ortalama 145 dolar, uzun süreli vizeler için ise ortalama 260 dolar tutmaktadır.

Kısa Süreli Yeni Zelanda Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Vize türüOnline başvuru vize ücretiFiziki başvuru vize ücreti
Yeni Zelanda transit vize1.630 TL
Yeni Zelanda turist vizesi35 Yeni Zelanda doları360 TL
Yeni Zelanda yat vizesi35 Yeni Zelanda doları360 TL
Yeni Zelanda aile ziyareti vizesi35 Yeni Zelanda doları360 TL
Yeni Zelanda sportif etkinlik vizesi35 Yeni Zelanda doları360 TL
Yeni Zelanda akademik ziyaret vizesi35 Yeni Zelanda doları360 TL
Yeni Zelanda iş vizesi00
Yeni Zelanda working holiday vizesi280 Yeni Zelanda doları
Yeni Zelanda tedavi vizesi00

Uzun Süreli Yeni Zelanda Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Uzun süreli Yeni Zelanda vize başvuru ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Vize türüOnline başvuru vize ücretiFiziki başvuru vize ücreti
Yeni Zelanda çalışma vizesi495 Yeni Zelanda doları5.040 TL
Yeni Zelanda öğrenci vizesi330 Yeni Zelanda doları3.365 TL
Eş için Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi2.250 Yeni Zelanda doları2.250 Yeni Zelanda doları
Çocuk için Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi2.250 Yeni Zelanda doları2.250 Yeni Zelanda doları
Ebeveyn için Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi490 Yeni Zelanda doları-
Yeni Zelanda yatırımcı 1 vizesi4960 Yeni Zelanda doları-
Yeni Zelanda yatırımcı 2 vizesi620 Yeni Zelanda doları-
Yeni Zelanda girişimci çalışma vizesi3.365 Yeni Zelanda doları-
Yeni Zelanda girişimci oturma vizesi4.140 Yeni Zelanda doları-

Yeni Zelanda Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Yeni Zelanda vize ücreti, online başvurularda başvuru esnasında kredi kartı veya banka kartı kullanılarak ödenirken, fiziken yapılan başvurularda ise randevu esnasında ödenmektedir.

Yeni Zelanda Vize Hizmet Bedeli Ne Kadar?

Yeni Zelanda vize başvuruları Ankara’da bulunan VFS Global başvuru merkezinden yapılmakta ve başvurularda vize ücretinden ayrı olarak VFS Global hizmet bedeli ödenmesi gerekmektedir. VFS Global hizmet bedeli online başvurularda 168 Türk lirası ve fiziken yapılan başvurularda ise 208 Türk lirasıdır.

VFS Global Yeni Zelanda Ek Vize Hizmetleri Ne Kadar?

VFS Global Yeni Zelanda ek vize hizmetlerinin ücretleri aşağıda tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Başvuru formu doldurma40 TL
Yeni Zelanda yolcu belgesi178 TL
Kurye160 TL
Başvuru sonrası kurye160 TL
Fotokopi2,5 TL
Belge yazdırma2,5 TL

VFS Global, vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin işlerini kolaylaştırabilecek bazı hizmetleri ekstra ücretler karşılığında sağlamaktadır. Evrak ve pasaportların kurye ile iade edilmesi, başvuru formunun doldurulması, COVID-19 sağlık durumuyla ilgili yolcu belgesinin hazırlanması, fotokopi ve belge yazdırma işlemleri gibi bazı hizmetlerin VFS Global Yeni Zelanda vize başvurusu sırasında tercih edilmesi mümkündür.

Yeni Zelanda Vize Randevusu Ücretli Midir?

Hayır, Yeni Zelanda vize randevusu ücretli değildir. Randevu alma işlemi için ücret talep eden şahıslar ve internet sitelerine itibar edilmemesi gerekmektedir.

Yeni Zelanda Vize Ücreti İade Edilir Mi?

Yeni Zelanda vize ücretinin iadesi yalnızca Yeni Zelanda Göçmenlik Ofisi tarafından belirlenen özel şartlarda yapılmaktadır; bunun için öncelikle başvurunun sonuçlanmamış olması gerekse de, kişinin vize başvurusundan vazgeçmiş olması ücret iadesi için yeterli olmamaktadır. Yeni Zelanda vize ücretinin iadesi yalnızca yanlış yatırılan ücretlerde, kişinin vize ücreti ödemesine gerek olmamasına rağmen yanlışlıkla ödediği ücretlerde ve vize ücreti yatırılmış olmasına rağmen vize başvurusunun yetkili kurum tarafından kriterlere uygun olmadığı belirlenen durumlarda yapılmaktadır.

Yeni Zelanda vize ücreti iadesi için başvuru yapmak isteyenlerin Yeni Zelanda Göçmenlik Ofisi internet sitesinden INZ 1183 kodlu Müşteri İade Talep Formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak vize başvurusunun yapıldığı kuruma göndermesi gerekmektedir. Vize başvurusu internet üzerinden yapılmış ise ücret iadesi talebi için Göçmenlik Ofisi’nin sitesinde belirtilen ve kişinin konumuna göre belirlenmiş olan en yakın ofise başvurulması gerekmektedir.

Yeni Zelanda Vize Başvurusu Reddedilirse Vize Harcı İade Edilir Mi?

Hayır, Yeni Zelanda vize başvurularının reddedilmesi durumunda vize harcı iade edilmemektedir. Vize harcı, yapılan başvuru ile ilgili giderlerin karşılanması için talep edilen bir ücrettir ve vize başvurusunun olumlu veya olumsuz sonuçlanmasına bakılmaksızın başvurunun tamamlanması halinde iade edilmez.

Yeni Zelanda Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Vizem.net Yeni Zelanda vize danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak vize türüne göre değişmektedir. Yeni Zelanda için yapılacak olan e-vize ve kısa süreli vize başvurularında danışmanlık ücreti 55 dolar iken uzun süreli vize başvurularında ise danışmanlık ücreti 80 dolar ile 168 dolar arasında değişkenlik göstermektedir.

Vizem.net, Yeni Zelanda başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarındaki pek çok ülke için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yeni Zelanda vize türleri ve vize başvurularıyla ilgili Vizem.net Yeni Zelanda vize danışmanlık merkezi aracılığıyla bilgi alınabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: