İsrail İstanbul Başkonsolosluğu

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu | Consulate General of Israel

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu İsrail'in İstanbul'daki resmi temsilciliğidir. İstanbul'da bulunan İsrail dış temsilciliği başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

İsrail vatandaşları ve yurt dışında yaşayan İsrailliler için İsrail Başkonsolosluğu’nun yetkileri; yurt dışı kaydı yapma, seyahat belgeleri düzenleme, evlilik veya boşanma gibi sebeplerle soyad işlemleri ve medeni durum değişimlerinin kaydedilmesi gibi işlemlerdir.

İsrail Türkiye Başkonsolosluğu, Türkiye’de yaşayan İsrail vatandaşlarına ve İsrail’i ziyaret etmek isteyenlere noter hizmeti ile vize ve başvuru işlemleri için hizmet vermektedir.

İsrail Büyükelçiliği'nde bulunan kültür departmanı İsrail'in çeşitli kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır. Kültür departmanını ziyaret ederek İsrail sanatı ve İsrail elçiliğinin Türkiye'deki kültür sanat etkinlikleri ile ilgili bilgi edinilebilir. İstanbul'da bulunan İsrail Ticaret Ataşeliği Ofisi’nin amacı İsrail ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini sağlamaktır.

İsrail İstanbul Başkonsolosu Kimdir?

İsrail İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen’dir. Shai Cohen 2014 yılında göreve getirilmiştir.

İstanbul İsrail Konsolosluğu Hizmetleri Nelerdir?

İsrail vatandaşlarına İsrail Konsoloslukları tarafından sunulan hizmetler; noter tasdiki, seyahat belgelerinin düzenlenmesi ve uzatılması, yurt dışında doğan bir çocuğun İsrail vatandaşlığının verilmesi, İsrail Savunma Kuvvetleri ile ilgili konuların ele alınması, İsrail Devleti nüfus kaydından bilgi talepleri, İsrail polisinden bilgi talepleri, İçişleri Bakanlığına yapılan bildirimler ve güncellemeleri yapma, İsrail vatandaşlığından vazgeçme ve geri dönen sakinlerin haklarına ilişkin sorularla ilgilenmektir.

İstanbul ve Ankara’da bulunan İsrail Konsolosluğu yurt dışında ikamet eden İsrail vatandaşlarına konsolosluk hizmeti ve yabancı uyruklulara vize hizmeti vermektedir.

İsrail Konsolosluğu İstanbul Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İsrail Konsolosluğu İstanbul vize işlemleri için herhangi bir aracı kurum bulunmadığından, başvuru sahibi tarafından vize başvurularının doğrudan İstanbul İsrail Başkonsolosluğuna yapılması gerekmektedir.

İsrail vizesi için ilk olarak gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Gerekli evrakların hazırlanmasının ardından dış temsilcilikten İsrail vize randevusu alınmalı ve randevu gününde İsrail dış temsilciliğine giderek başvuru yapılmalıdır. İsrail vize işlemleri için online, posta veya kargo ile başvuru kabul edilmemektedir.

Vize başvurusu, başvuru sahibi veya başvuru sahibi tarafından yetkilendirilmiş kişi tarafından yapılabilir. İsrail’de eğitim görecek olan öğrenciler dışında Türk vatandaşlarından İsrail vize başvuru için herhangi bir vize ücreti talep edilmemektedir. Vize için talep edilen evrakların teslim edilmesi ve bu sırada konsolosluk görevlileri tarafından yapılan kısa bir mülakatın ardından İsrail vize başvurusu tamamlanmaktadır. Vize başvuruları 7 ile 10 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir ve vize, onaylanır ise kişinin pasaportuna işlenmektedir.

İsrail Konsolosluğu İstanbul’dan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail Konsolosluğu İstanbul vize randevusu online olarak alınabilmektedir. Online vize randevusu https://consularappointment.mfa.gov.il/schedulingsite/ adresinden oluşturulmalıdır. İsrail vize randevusu İstanbul dış temsilciliğinden telefon ya da mail ile alınamamaktadır.

İsrail için online vize randevusu almak için öncelikle vatandaşlık, isim, soyisim, kimlik veya pasaport numarası, e-posta, telefon numarası gibi kişisel bilgiler içeren form doldurulmalıdır. Refakatçi var ise sayısı belirtilmeli ve ilerlenerek refakatçilerin kişisel bilgilerini içeren sayfa doldurulmalıdır. Sonraki sayfada Vize Hizmetleri seçilerek devam edilmeli ve vize randevusu için uygun gün ve saat seçilerek randevu oluşturulmalıdır.

İsrail online vize randevusu oluşturma ekranı örnek görseli aşağıda verilmiştir.

İsrail Konsolosluğu İstanbul’dan Vize Randevusu Nasıl Alınır?
İsrail Konsolosluğu İstanbul’dan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu vize takip işlemi telefon ile konsolosluk aranarak yapılabilmektedir.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi saat 14:00'dan sonra 0212 317 6514, 0212 317 6519, 0212 317 6521 ya da 0212 317 6588​ no'lu telefon numaralarından aranarak, vize takibi hakkında bilgi alınabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında İsrail İstanbul Başkonsolosluğundan yapılan vize başvurularında takip ve sorgulama işlemi 5 aşamalı SMS servisi ile ve online olarak yapılabilmektedir.

İsrail Konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri Nedir?

İsrail Konsolosluğu İstanbul; Levent Mahallesi, Cömert Sokak, Yapı Kredi Plaza, C Blok, Kat 7 adresinde bulunmaktadır.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu iletişim bilgileri aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul telefon numarası; 0212 317 6500’dır.

Vize işlemleri ile bilgi almak için 0212 317 6514, 0212 317 6519, 0212 317 6521 ya da 0212 317 6588 numaraları hafta içi saat 14:00'dan sonra kullanılmaktadır.

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu mail adresi; info@istanbul.mfa.gov.il‘dir.

İsrail Başkonsolosluğu Resmi Sitesi Nedir?

İsrail Başkonsolosluğu resmi sitesi; https://embassies.gov.il/istanbul/Pages/default.aspx‘dir.

İstanbul İsrail Konsolosluğu Nerededir?

İsrail Konsolosluğu İstanbul adresi yakınında Kanyon Alışveriş Merkezi, Zorlu Center, Levent metro ve bir çok konsolosluk bulunmaktadır. İsrail Konsolosluğu, İstanbul Avrupa yakası Beşiktaş ilçesindedir.

İsrail Konsolosluğunun İstanbul Havalimanına uzaklığı yaklaşık olarak 40 kilometredir. Konsolosluk Beşiktaş’a 3 kilometre, Maslak’a 5 kilometre uzaklığındadır.

İstanbul İsrail Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İstanbul İsrail Konsolosluğuna metro, otobüs, minibüs ve araba gibi ulaşım araçlarını kullanarak kolaylıkla gidilebilir.

İsrail Konsolosluğu Levent metro durağına 10 dakika yürüme mesafesindedir veya Levent metro durağından konsolosluğa giden otobüsler bulunmaktadır.

İsrail Konsolosluğu, otobüs ile Fabrikalar durağında inildiğinde 2 dakika yürüme mesafesindedir.

İsrail Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nasıldır?

İsrail Başkonsolosluğunun çalışma saatleri; pazartesiden perşembeye 10:00 ile 13:00 arası ve cuma günleri 9.30 ile 12.30 arasındadır. Vize müracaatı için hafta içi 10:00’dan 13:00’a kadar hizmet vermektedir.

İstanbul İsrail Konsolosluğu Tatil Günleri Nedir?

2022 yılı İsrail İstanbul Başkonsolosluğu resmi tatil günleri aşağıda listelenmiştir.

 • 15 Nisan, Pesah (Hamursuz)
 • 21 Nisan, Pesah (Hamursuz)
 • 22 ve 23 Nisan, Pesah (Hamursuz) ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 2, 3 ve 4 Mayıs, Ramazan Bayramı
 • 5 Mayıs, Yom Atsmaot
 • 19 Mayıs, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 5 ve 6 Haziran, Şavuot
 • 8, 9, 10, 11 ve 12 Temmuz, Kurban Bayramı
 • 15 Temmuz, Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 30 Ağustos, Zafer Bayramı
 • 26 ve 27 Eylül, Roş Aşana
 • 4 Ekim, Yom Kippur
 • 5 Ekim, Yom Kippur
 • 10 ve 11 Ekim, Sukot
 • 17 ve 18 Ekim, Sukot
 • 28 Ekim, Cumhuriyet Bayramı

İstanbul İsrail Başkonsolosluğu Dışındaki İsrail Dış Temsilcilikleri Nelerdir?

İsrail İstanbul Başkonsolosluğu haricinde Ankara’da İsrail Büyükelçiliği bulunmaktadır.

İsrail Büyükelçiliği pazartesiden cumaya saat 10:00 ile 13:00 aralığında hizmet vermektedir. Ankara İsrail Büyükelçiliği adresi ​Koç Kuleleri A-1 Blok Söğütözü 06510 Ankara’dır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: