İzmir İsviçre Konsolosluğu

İsviçre Konsolosluğu İzmir | Honorary Consulate of Switzerland

İzmir’de bulunan İsviçre Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

İzmir İsviçre Fahri Konsolosluğu, İzmir’e seyahat eden İsviçre vatandaşlarına hastalık, kaza veya hırsızlık gibi sebeplerle ihtiyaç duymaları halinde destek sağlamaktadır ve İsviçre vatandaşlarının durumu hakkında asıl İsviçre temsilciliklerini bilgilendirmektedir. Fahri konsolosluk İsviçre pasaportu ve vizeleri hakkında herhangi bir işlem yapmamaktadır; konsolosluk birimi bulunmayan İzmir şehrinde İsviçre ülkesini temsil etmektedir.

İsviçre İzmir Fahri Konsolosu Kimdir?

İsviçre İzmir Fahri Konsolosu Celal Hasan Umur’dur. Celal Hasan Umur, fahri konsolosluk görevini 2012 yılından beri sürdürmektedir.

İsviçre Fahri Konsolosluğu İzmir'de Nerededir?

İsviçre Fahri Konsolosluğu İzmir’de, 7 Eylül Mahallesi, Celal Umur Caddesi, No: 8, 35860, Torbalı adresinde bulunmaktadır.

İzmir İsviçre Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

İzmir İsviçre Fahri Konsolosluğunun telefon numarası; +90 232 479 13 00’dır.

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu mail adresi; izmir@honrep.ch’dir.

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Nedir?

İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğunun resmi web sitesi; https://www.eda.admin.ch/countries/turkey/en/home/representations/embassy/honorary-consulates/consulate-izmir.html şeklindedir.

İzmir İsviçre Konsolosluğu'nun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

İzmir İsviçre Konsolosluğu, seyahat ederken hırsızlık, kaza ya da hastalık nedeni ile yardıma ihtiyaçları olan İsviçre vatandaşlarına hizmet vermektedir. İzmir İsviçre Konsolosluğu aynı zamanda sorumlu İsviçre temsilciliklerini de bilgilendirmektedir.

İzmir İsviçre Fahri Konsolosluğu’ndan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İzmir İsviçre Fahri Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır. İsviçre C tipi kısa süreli vize başvuruları yetkili aracı kuruma, İsviçre D tipi uzun süreli vize başvuruları ise İstanbul’da bulunan İsviçre Başkonsolosluğuna yapılabilmektedir.

İsviçre’ye seyahat etmeden önce vize almak gerekmektedir. Hem kısa süreli hem de uzun süreli vize başvurularında İsviçre vize işlemleri İzmir ilinden şahsen yapılamamaktadır. Kısa süreli vize başvuruları aracı kurumlar üzerinden, D tipi vize başvuruları ise İsviçre Konsolosluğu İstanbul üzerinden yapılmak zorundadır.

İsviçre Vizesi İzmir'den Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi almak için, vize türüne karar verilerek seçilen vize türüne göre yetkili kurumdan randevu alınması gerekmektedir. İsviçre C tipi kısa süreli vize başvuruları için yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezine şahsen ya da akredite acenteler aracılığı ile yapılabilmektedir. İsviçre D tipi uzun süreli vize başvuruları ise şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla İstanbul İsviçre Başkonsolosluğundan yapılabilmektedir.

İzmir ilinde İsviçre vizesi almak için yetkili bir kurum bulunmamaktadır. İzmir’den İsviçre vizesi almak isteyenler akredite acenteler aracılığı ile vize başvurusu yapabilmektedir.

Vizem.net İzmir ve yakın çevresinde ikamet eden kişilerin İsviçre vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İzmir için Yetkili İsviçre Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

İzmir için yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. İzmir’e en yakın İsviçre vize başvuru merkezleri ise Ankara ve İstanbul illerinde bulunmaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: