İsviçre Vize Fotoğraf Özellikleri

İsviçre Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Özellikleri

İsviçre seyahati planlayan kişilerin, İsviçre vize başvurusu için biyometrik fotoğraf sunmaları gerekmektedir. İsviçre vizesi için gerekli olan biyometrik fotoğrafın istenilen ölçülerde olması, güncel olması ve diğer belirlenen kriterlere uyması gerekmektedir. Vize başvuru evrakları ve biyometrik fotoğrafların eksik, yanlış ve hatalı olması durumunda vize başvurusu reddedilebilmektedir.

İsviçre’ye seyahat etmek isteyen kişilerin İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlarken istenilen biyometrik fotoğrafın kriterlere uygun olmasına, vize başvuru formunun eksiksiz doldurulmasına ve pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olmasına dikkat etmesi gerekmektedir.

İsviçre Vize Başvurusu için Biometrik Fotoğraf Gerekir Mi?

İsviçre vize başvurusu için biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

İsviçre Vizesi için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

İsviçre vizesi için 2 adet fotoğraf gerekmektedir.

İsviçre Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

İsviçre vize fotoğrafı; beyaz ve desensiz arka plana sahip, en az 6 aydan önce çekilmiş, 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olmalıdır. Güncel İsviçre vize biyometrik fotoğrafta başvuru sahibinin yüzünün ve gözlerinin tamamen görünmesi gerekmektedir.

İsviçre vize biyometrik fotoğraf örneği aşağıda verilmiştir.

İsviçre Vize Biyometrik Fotoğraf Örneği
İsviçre Vize Biyometrik Fotoğraf Örneği

İsviçre Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nasıldır?

İsviçre vizesi için biyometrik fotoğraf genişliği 35 mm’dir. İsviçre vizesi için biyometrik fotoğraf uzunluğu ise 45 mm’dir.

İsviçre Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

İsviçre vize fotoğrafında gözlük, fotoğraf çektiren kişinin gözlerini kapatmaması ve kişinin yüzüne gölge yapmaması durumunda kullanılabilmektedir.

İsviçre Vizesi için Biyometrik Fotoğrafta Başörtüsü Takılabilir Mi?

İsviçre vizesi için biyometrik fotoğraflarda tıbbi ve dini amaç doğrultusunda başörtüsü takılabilmektedir. İsviçre vizesi için biyometrik fotoğraf çektirirken başörtüsü kullanan kişinin başörtüsünün yüzünü kapatmaması, yüzün çene ucundan alna kadar görünür olması ve yüzün üzerinde gölgelerin oluşmaması gerekmektedir.

İsviçre Vize Biyometrik Fotoğrafı Nerede Çektirilir?

İsviçre vize biyometrik fotoğrafı, vize başvurusundan en fazla 6 ay önce, fotoğraf ölçüleri belirtilerek, hem fotoğraçılarda hem de aracı kurumların servis sağlayıcılarında çektirilebilmektedir.

İsviçre Vize Başvuru Merkezinde Biyometrik Fotoğraf Çektirilebilir Mi?

Biyometri işlemleri için alınan randevu tarihinde İsviçre vize başvuru merkezinde biyometrik fotoğraf çektirilebilmektedir.

İsviçre Vizesi Biyometrik Fotoğraf Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre vizesi biyometrik fotoğraf ücreti fotoğrafçılarda yaklaşık 30 ile 50 TL arasında ücretlendirilmektedir. İsviçre vizesi biyometrik fotoğraf ücreti, aracı kurumdan servis alındığında ve fotoğraf aracı kurumda çektirildiğinde 40 TL’dir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: