İsviçre Vize Ücreti ve Harç Masrafları

2024 Yılında İsviçre Vize Ücreti ve Harç Masrafları

İsviçre, Schengen ülkeleri arasında yer almaktadır ve İsviçre’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. İsviçre vizesi almak için başvuru yapılması, başvuru için talep edilen evrakların hazırlanması ve İsviçre vize harcının ödenmesi gerekmektedir. İsviçre vize fiyatları başvuru sahibinin yaşına ve başvurulan vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılan İsviçre vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan akredite bir acentedir. Vizem.net’te İsviçre vize başvuru harcına ek olarak alınan danışmanlık hizmeti kapsamında vize başvuru formu doldurma işleminden vize takip işlemine kadar tüm süreç için destek verilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İsviçre Vize Harç Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre vize harç ücreti 2024 yılı başlarında, Schengen ve ulusal vize başvuruları için 80 Euro’dur. 11 Haziran itibariyle 90 EUR olmuştur.

Kimler İsviçre Vize Ücreti Ödemek Zorundadır?

İsviçre vize ücretini, 6 yaşından büyük ve muafiyet kapsamına girmeyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ödemesi gerekmektedir.

İsviçre Vize Ücreti Muafiyeti Hangi Durumlarda Geçerlidir?

İsviçre vize ücreti muafiyeti; 6 yaşından küçük çocuklar, resmi amaçlarla seyahat eden diplomatlar, resmi veya hizmet pasaportu sahipleri, bir aile üyesi Avrupa Birliği ya da Avrupa Ekonomik alanı üyesi ülkelerin vatandaşı olan kişiler, okul gezisi sırasındaki öğrenciler ve refakatçi öğretmenler ve bilimsel araştırma yapmak için seyahat eden araştırmacılar için geçerlidir.

İsviçre Schengen (C Tipi) Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre Schengen vize ücreti; 12 yaş ve üzerindeki başvuru sahipleri için 80 Euro, 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için 40 Euro ve 6 yaş altındaki çocuklar için ücretsizdir.

İsviçre Ulusal (D Tipi) Vize Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre ulusal (D tipi) vize ücreti başvuru sahibinin yaşına göre değişiklik göstermektedir.

Uzun süreli İsviçre D tipi vize ücretleri; yetişkinler için 80 Euro, 6 ile 12 yaş arası çocuklar için 40 Euro’dur ve 6 yaşın altındaki çocuklar için ücretsizdir.

İsviçre Öğrenci Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Üniversiteye kabul almış öğrenciler için İsviçre öğrenci vize başvuru harç ücreti talep edilmemektedir. İsviçre vize politikasına göre, eğitim kurumunundan kabul alan üğrenciler İsviçre öğrenci vizesi ücreti ödemekten muaf tutulmaktadır.

İsviçre Transit Vize Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre transit vize ücreti başvuru sahibinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. İsviçre transit vize ücreti; 12 yaş ve üstü başvuru sahipleri için 92 Amerikan doları, 6 ile 11 yaş aralığındaki çocuklar için 46 Amerikan doları olarak belirlenmiştir. İsviçre transit vizesi, 6 yaşından küçük çocuklar, İsviçre ve Avrupa Birliği üye ülkelerinden birinin ya da Avrupa Serbest Ticaret Birliği üye ülkelerinden birinin vatandaşlarının eşleri ve çocukları için ise ücretsizdir.

İsviçre Vize Başvuru Ücreti Nereye Yatırılır?

İsviçre vize başvuru ücreti, vize randevusu esnasında ilgili görevliye Türk lirası cinsinden nakit olarak ödenmelidir. Vize başvuru ücreti için Türk lirası dışında başka para birimleri ve kredi kartı kabul edilmemektedir.

İsviçre Vizesi Randevu Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre vizesi randevusu için herhangi bir ücret uygulaması bulunmamaktadır. İsviçre vize randevusu için ücret teklif eden kişi ve kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

TLS Contact İsviçre Vize Ücreti Ne Kadardır?

TLS Contact İsviçre vize ücreti, 80 Euro ya da 40 Euro olarak belirlenmiş olan vize harcına ek olarak TLSContact servis bedeli olarak 384 Türk lirasıdır. Herhangi bir vize başvurusu için zorunlu olan servis ücreti konsolosluk kararı ile belirlenmiştir ve bu ücret TLS Contact başvuru merkezi tarafından sağlanan vize başvurusu yapma, veri işleme, bilgi kaydetme ve başvuru randevuları gibi çeşitli hizmetleri kapsamaktadır.

İsviçre Vize Başvurusu için Danışmanlık Ücretleri Nasıldır?

İsviçre vize başvurusu için danışmanlık ücretleri kısa süreli vizeler için 25 Euro ile 90 Euro ve uzun süreli vizeler için 70 Euro ile 160 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Vizem.net tarafından yapılan İsviçre için vize danışmanlık hizmetleri için toplam masraflar; vize harcı, danışmanlık hizmeti, biyometri işlemleri, seyahat sağlık sigortası ve gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ücreti dahil olmak üzere 2024 yılı için ortalama 185 Euro tutmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: