İsviçre Seyahat Sağlık Sigortası

2023 Vize için İsviçre Sağlık Sigortası Fiyatları

İsviçre seyahat sağlık sigortası, kişinin seyahati boyunca karşılaşması muhtemel hastalık, yaralanma, kaza gibi durumlarda tedavi masraflarını veya tedavi amaçlı ülkeye geri dönüş masraflarını karşılamaktadır. İsviçre vize başvurularında seyahat sağlık sigortası zorunludur ancak İsviçre vizesinden muaf vatandaşlar için seyahat sağlık sigortası opsiyoneldir. İsviçre seyahat sağlık sigortasının yaptırılması, tedavi masraflarının yüksek maliyetli olması sebebi ile her halükarda tavsiye edilmektedir.

İsviçre vizesi başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları, Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Seyahat Sağlık Sigortası İsviçre Vizesi için Zorunlu Mudur?

Seyahat sağlık sigortası İsviçre vizesi için zorunludur.

İsviçre Seyahat Sağlık Sigortası Kimler için Zorunludur?

İsviçre seyahat sağlık sigortası, İsviçre’ye turistik eğitim veya çalışma amacıyla gitmek isteyen, Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomi Topluluğu ülkelerinin vatandaşı olmayan kişiler için zorunludur.

Yeşil Pasaport Sahipleri için İsviçre Sağlık Sigortası Şart Mıdır?

Yeşil pasaport sahipleri için İsviçre sağlık sigortası şarttır. İsviçre’ye gidecek kişilerin, pasaport türü fark etmeksizin sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Kimler İsviçre Sağlık Sigortasından Muaf Tutulur?

İsviçre sağlık sigortasından, AB ve AET ülkesi vatandaşları, eşleri ve 21 yaşın altındaki çocukları muaf tutulmaktadır.

Yabancı Öğrenciler İsviçre Sağlık Sigortasından Muaf Mıdır?

Yabancı öğrenciler İsviçre sağlık sigortasından muaf değildir.

İsviçre'de erasmus veya yükseköğrenim eğitimi gören yabancı öğrencilerin eğitim sürelerinin tamamını kapsayan bir sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur ancak öğrencilerin, Türkiye’de yararlandıkları ve İsviçre’de geçerliliği olan bir sağlık sigortası bulunması durumunda, ayrıca İsviçre sağlık sigortası yaptırması gerekmemektedir.

İsviçre Schengen Vize Başvurusu için Seyahat Sigortası Nasıl Olmalıdır?

İsviçre Schengen vize başvurusu için seyahat sigortası; tıbbi nedenlerle, acil tıbbi müdahale veya acil hastane tedavisi nedeniyle, ülkeye geri dönüş ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek masrafların karşılanabilmesi için, 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.

Seyahat sigortası, İsviçre Schengen vizesi dahilinde, Schengen Bölgesi'nde kalınan süreyi tamamen kapsamalı ve tüm Schengen üye devletleri için geçerli olmalıdır.

İsviçre Vizesi için Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

İsviçre vizesi için sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Schengen Bölgesinde iken tıbbi acil durum (kaza veya hastalık)
 • Acil tahliye
 • Cenazenin ülkeye geri gönderilmesi
 • Reşit olmayan birinin ülkesine geri gönderilmesi
 • Seyahat iptali
 • Yolculuk kesintisi
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımı
 • Yurtdışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj, kişisel eşyalar veya seyahat belgeleri
 • Gecikmiş bagaj (ve temel öğelerin acil olarak değiştirilmesi)
 • Havayolu tarifesine bağlı olarak uçuş bağlantısının kopması
 • Hava nedeniyle seyahat gecikmeleri
 • Gaspa uğrama

İsviçre Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamına Covid-19 Dahil Midir?

İsviçre seyahat sağlık sigortası kapsamına Covid-19 dahil olabilmektedir.

Bazı Schengen sigorta poliçeleri, seyahat ederken başvuru sahibinin kendi ülkesinin ve Dünya Sağlık Örgütü'nün yasalarına ve düzenlemelerine uyması şartı ile COVID ile ilgili hastalıkları kapsamaktadır. COVID-19 sigortası; tıbbi tedavi, ilaç tedavisi ve hastaneye yatış dahil olmak üzere COVID-19 ile ilgili acil durumları ve bazı durumlarda PCR testini karşılamaktadır. Covid-19 sigortası, barınma gibi karantina gereksinimleriyle ilgili masrafları karşılamamaktadır.

İsviçre Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

İsviçre vizesi için seyahat sağlık sigortası, Türkiye’deki sigorta acentelerinden ve anlaşmalı oldukları bankalardan yaptırılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında başvurulan İsviçre vizesi için seyahat sağlık sigortası, başvuru sahibinin adına en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır ve sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

1 Haftalık İsviçre Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 haftalık İsviçre sağlık sigortası ücreti yaşa, covid ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir ve ortalama fiyatı 6- 14,5 Euro arasındadır.

1 Aylık İsviçre Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 aylık İsviçre seyahat sağlık sigortası ücreti sigorta süresi, yaş, cinsiyet, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 1 aylık İsviçre seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 11- 22,4 eurodur.

İsviçre Ulusal Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadardır?

İsviçre ulusal vizesi için seyahat sağlık sigortası 2022 yılı ücreti, 1 yıl için yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 50 Euro ile 75 Euro arasında değişmektedir.

Seyahat sağlık sigortası, İsviçre ulusal vize başvurusunda başvuru evrakları ile ibraz edilmediği takdirde kişilerin başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları İsviçre'de Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortaları yurtdışı geçerliliği olma koşuluyla İsviçre’de geçerlidir.

Vize için Sağlık Sigortası İsviçre'de Yaptırılabilir Mi?

Vize için sağlık sigortası İsviçre’de yaptırılmamaktadır; sağlık sigortasının İsviçre vize işlemlerinden önce yapılması ve kaşeli imzalı poliçenin başvuru esnasında beyan edilmesi gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: