İsviçre Vize Randevu İşlemleri

İsviçre Vize Randevu İşlemleri Online Hizmetler

İsviçre ulusal vize (D tipi) ve Schengen (C tipi) vize başvuruları için randevu alma işlemleri yetkili aracı kurum tarafından gerçekleştirilmektedir. İsviçre Schengen vize başvuru işlemleri aracı kurumun vize başvuru merkezlerinde randevu alınarak yapılmakta; İsviçre D tipi ulusal vize başvuru işlemleri ise İsviçre dış temsilciliğinde yapılmak üzere vize randevusu akredite acenteler aracılığıyla ya da aracı kurumdan direkt bir şekilde alınmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İsviçre vizesi için randevu alma işlemleri başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsviçre C Tipi Schengen Vizesi için Randevu Nereden Alınır?

İsviçre C tipi Schengen vizesi için randevu, akredite acenteler aracılığı ile ya da doğrudan aracı kurum TLS üzerinden alınmaktadır.

TLS Contact Üzerinden İsviçre Vize Randevusu Nasıl Alınır?

TLS Contact üzerinden İsviçre Schengen vize randevuları resmi internet sitesinden online olarak alınabilmektedir. TLS Contact resmi web sitesinde vize randevusu almak için ilk olarak vize başvuru merkezini seçmek gerekmektedir.

Ankara ya da İstanbul vize başvuru merkezlerinden birini seçerek hesap oluşturulmalıdır. Hesap oluşturulduktan sonra vize türü seçilir ve online olarak vize başvuru formu doldurulur. Vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte, gerekli evrakların teslimi ve biyometri işlemlerinin yapılabilmesi için aracı kurumdan randevu günü ve saati seçilmelidir.

Vize başvuru sahibi TLS Contact İsviçre vize randevu gününde vize başvuru merkezine giderek gerekli evrakların teslimini yapar ve biyometri işlemlerini gerçekleştirir.

İsviçre D Tipi Vize Başvurusu için Randevu Nereden Alınır?

İsviçre D tipi vize başvuruları için randevu, aracı kurum üzerinden direkt olarak ya da akredite acenteler aracılığıyla alınabilmektedir. Ayrı bir İsviçre Konsolosluğu randevu alma sistemi bulunmamaktadır.

İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu'ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul İsviçre Başkonsolosluğundan vize randevusu direkt olarak temsilcilikten alınamamaktadır. İsviçre vize randevuları aracı kurumdan ya da akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir. Temsilcilik üzerinden İsviçre Konsolosluğu vize randevu alma işlemi gerçekleştirilememektedir.

İsviçre Konsolosluğu Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

İsviçre vize randevusu seyahat tarihinden en erken 180 gün önce alınabilmektedir. İsviçre kısa süreli vize başvuru süreci ortalama 6 gün ile 8 gün arasında değişmekte, ancak eksik evrak bulunması ya da çalışma vizesi talep edilmesi gibi durumlarda bu süre uzayabilmektedir. İsviçre Konsolosluğu vize randevusunun, planlanan seyahatten en az 15 gün önce alınması gerektiğini belirtmektedir.

Uzun süreli vize başvurusu yapan kişiler, D tipi vizeler için planlanan seyahat tarihinden en erken 5 ay öncesinde randevu alma işlemi yapabilmektedir. Vize işlem süreci 6-8 hafta arasında sürmekte; bu nedenle İsviçre Konsolosluğu uzun süreli vize başvurularının mümkün olduğunca erken yapılmasını önermektedir.

İsviçre Başkonsolosluğu'nda Vize Randevu Saatleri Nasıldır?

İsviçre Başkonsolosluğunda randevu saatleri hafta içi 08:30-11:00 ile 13:30-16:30 saatleri arasındadır. İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu yalnızca hafta içi hizmet vermektedir.

Ankara İsviçre Büyükelçiliği'nden Vize Randevusu Alınır Mı?

Ankara İsviçre Büyükelçiliğinden vize randevusu alınamamaktadır. İsviçre için tüm vize ve konsolosluk işlemleri İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Ankara’da hizmet veren İsviçre Büyükelçiliği, Türkiye ve İsviçre arasındaki sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkilere yönelik çalışmaları yürütmekle sorumludur.

İsviçre Vizesi için Randevu Alma İşlemi Online Olarak Yapılabilir Mi?

Evet, İsviçre vizesi için randevu alma işlemi online olarak yapılabilmektedir. İsviçre vize başvuru randevuları aracı kurum internet sitesinden ya da akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir.

İsviçre Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

İsviçre vize randevu ücreti bulunmamaktadır.

İsviçre vize başvurularında yalnızca vize harcı olarak da adlandırılan İsviçre vize ücreti ödenmektedir; ayrı bir randevu ücreti bulunmamaktadır. İsviçre vize randevusu almak için ücret teklif eden kişilere ya da kurumlara itibar edilmemelidir.

İsviçre Vize Randevusuna Geç Kalınırsa Ne Olur?

İsviçre vize randevusuna 15 dakikadan fazla geç kalınması durumunda, randevu iptal edilmektedir.

İsviçre Vize Başvuru Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

İsviçre vize başvuru randevusuna gidilmemesi durumunda, randevu iptal edilmektedir; bu durumda tekrardan vize başvurusu için randevu almak gerekmektedir.

İsviçre Vize Randevu Tarihi Nasıl Değiştirilir?

İsviçre vize randevusu TLS üzerinden randevu tarihinden 72 saat öncesine kadar online hesaba giriş yapılarak değiştirilebilir.

Vizem.net danışmanlığında alınan randevular için tarih değişikliği talep edilmesi durumunda İsviçre vize departmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.

İsviçre Vize Randevu Tarihi Nasıl İptal Edilir?

İsviçre vize randevusu TLS üzerinden randevu tarihinden online hesaba giriş yapılarak değiştirilebilir. Randevu randevu saatine kadar gerçekleştirilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında alınan randevular için randevu iptalinin talep edilmesi durumunda İsviçre vize departmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: