İsviçre Vize Takip İşlemleri

İsviçre Vize Başvuru Takip Süreci

İsviçre vize takip ve sorgulama işlemleri, vize başvurularının durumunu öğrenmek isteyen kişiler için tercih edilecek aracı kurumun verdiği hizmete bağlı olarak değişebilmektedir.

İsviçre vize takibi, vize başvurusu yapılan aracı kurum ile yapılabilmektedir. Başvuru yapılan aracı kurum, İsviçre vize başvurusunda bulunan kişilere vizelerinin değerlendirilme aşamasındaki süreci takip edebilmeleri için vize takip ve sorgulama hizmeti sunmaktadır.

Vizem.net danışmanlığından başvurulan İsviçre vizesi için vize takip ve sorgulama işlemleri hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS servisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsviçre Vize Sorgulama ve Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İsviçre vize sorgulama ve takip işlemi Schengen vize başvurularında, İsviçre vizesi için aracı kurum olan TLS Contact’ın sunduğu online takip sistemi ile yapılabilmektedir.

TLSContact İsviçre Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

TLS Contact İsviçre vize takip işlemi, TLS Contact İsviçre’nin web sitesi üzerinden vize başvurusu yapmak için oluşturulan kullanıcı hesabına giriş gerçekleştirilerek yapılabilmektedir.

TLS Contact’ın web sitesi üzerinden kullanıcı hesabına giriş yapıldıktan sonra ilgili sekmelere giderek TLS İsviçre vize başvuru süreci takip edilebilmektedir.

TLS Contact web sitesindeki kullanıcı girişinin görüntüsü aşağıda verilmiştir.

İsviçre Vize Takibi TLS Contact Web Sitesi Girişi
İsviçre Vize Takibi TLS Contact Web Sitesi Girişi

İsviçre Vize Sorgulama İsviçre Konsolosluğu'ndan Nasıl Yapılır?

İsviçre vize sorgulama İsviçre Konsolosluğu üzerinden yapılamamaktadır. Vize başvuru sürecinin olumlu veya olumsuz sonuçlandığı bilgisi, başvuru sahibinin pasaportu teslim alması ile öğrenilebilmektedir.

Vizem.net İsviçre Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net İsviçre vize takip işlemleri, Vizem.net web sitesinde bulunan “Hesabım” bölümünden yapılabilmektedir. Başvuru yapılan vizenin onaylanması durumunda başvuru yapan kişiye vize onay SMS’i gönderilmekte ve onay, sistem üzerinden kişi hesabına işlenmektedir.

İsviçre vize takip işlemlerinin yapılabilmesi için başvuru yapan kişilere Vizem.net tarafından vize geçerlilik süresi, konaklama süresi gibi bilgiler SMS aracılığıyla gönderilerek bilgi verilmektedir. Vize geçerlilik süresinin bitimine 3 gün kaldığında ise vize geçerlilik süresinin bitmek üzere olduğuna dair bildirim başvuru sahiplerine SMS olarak iletilmektedir.

VFS Üzerinden İsviçre Vize Takibi Yapılabilir Mi?

VFS üzerinden İsviçre vize takibi yapılamamaktadır.

İsviçre vize başvurularında yetkili aracı kurum olmadığı için VFS İsviçre üzerinden herhangi bir İsviçre vize işlemi yapılamamaktadır.

İdata Üzerinden İsviçre Vize Başvuru Takibi Yapılır Mı?

İdata üzerinden İsviçre vize başvuru takibi, İdata’nın İsviçre vizesi için yetkili aracı kurum olmaması sebebiyle yapılamamaktadır.

İsviçre Vize Takip İşlemi Ücretli Midir?

İsviçre vize takip işlemi, vize başvurusu yapıldıktan sonra ücretsiz bir şekilde online olarak verilen bir hizmettir.

Başvuru yapılan vizenin takibi için ücret talep eden kötü niyetli şahıs veya şirketlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Ücret talep eden şirket veya kişiler olmasına rağmen başvuru yapıldıktan sonra vize takip işlemleri ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: