İtalya Antalya Konsolosluğu

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya | Honorary Consulate of Italy

Antalya ilinde bulunan İtalya Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya’da 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İtalya Fahri Konsolosluğuna mail, faks ya da telefon ile ulaşılabilmektedir. İtalya Konsolosluğu iletişim bilgileri +90 242 323 4265 olmaktadır.

Antalya İtalyan Fahri Konsolosu Kimdir?

Antalya İtalyan Fahri Konsolosu Özden Berhayat’tır.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri aracılığıyla fahri konsoloslukla iletişime geçilebilmektedir. İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Eski Lara Yolu, 15/3 Sokak, No: 11/1, 07160 Şirinyalı adresinde bulunmaktadır.

İtalya Antalya Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İtalya Antalya Konsolosluğu ile Antalya merkez arası yaklaşık olarak 11 kilometredir. İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya’nın Muratpaşa semtinde bulunmaktadır. Antalya merkezden 800, TL94, KL21, KC06 ve LF09 hatlı otobüslere binerek İtalya Fahri Konsolosluğuna ulaşmak mümkündür.

İtalyan Konsolosluğu Antalya Telefon Numarası Kaçtır?

İtalyan Konsolosluğu Antalya telefon numarası +90 242 323 4365 olmaktadır.

Antalya İtalyan Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Antalya İtalyan Konsolosluğu mail adresi antalya.onorario@esteri.it ve ozberhayat@hotmail.com şeklindedir.

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya Antalya’dan Nasıl Randevu Alınır?

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya’dan randevu almak için çalışma saatleri içerisinde telefon ya da mail yolu ile iletişim kurulmalıdır.

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya’dan Hangi Hizmetler Alınabilir?

İtalya Fahri Konsoloslukları, standart İtalya Konsolosluklarından görev ve hizmetler bakımından farklıdır. Fahri konsoloslar, diplomatların yerine geçemezken; siyasi organlar, ticari kuruluşlar ve yurt dışında yaşayan vatandaşlar ile derin ilişkileri kolaylaştırmaktadırlar. Fahri konsolosların ilişkileri ticari, kültürel ve siyasi olmak üzere farklı düzeylerde gerçekleşmektedir. Fahri konsolosların rollerini en iyi şekilde yerine getirmeleri için rollerini yöneten temel yasal yönleri anlamaları gerekmektedir. Fahri konsolosların görev ve sorumluluklarını yerine getirmek için pratik becerilere de ihtiyaçları bulunmaktadır.

Antalya İtalya Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Antalya İtalya Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır. Antalya İtalya Konsolosluğu fahri statüde olduğu için vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Antalya’da İkamet Eden Kişiler İtalya Vize Başvurusu için Nereye Başvurmalıdır?

Antalya’da ikamet eden kişiler İtalya vize başvurusu için İzmir İtalya Konsolosluğunun yetkisi içerisinde bulunmaktadır. İtalya vize başvurularını İzmir İtalya Konsolosluğuna, Antalya ya da İzmir VFS ofislerine yapmaları gerekmektedir.

Son 59 ay içinde Schengen vizesi almış olan kişiler sadece vize için gerekli evrakları vizem.net ofisine göndererek de başvurularını tamamlayabilmektedirler. Antalya ilinde ikamet eden kişilerin İtalya vizesi onayı için İtalya Konsolosluğu İzmir yetkilendirilmiştir.

İtalya Vizesi Antalya’dan Nasıl Alınır?

İtalya vizesi Antalya’dan yalnızca VFS ofislerinden alınabilmektedir. Antalya’da İtalya Konsolosluğu fahri statüde hizmet verdiği için vize başvurularını kabul etmemektedir. İtalya vize başvuruları için İzmir İtalya Konsolosluğu yetkilidir. İzmir’den başvuru yapmak istemeyen kişiler Antalya’dan VFS ofislerinden vize almaları gerekmektedir.

VFS ofislerinden italya vizesi almak için ilk olarak VFS Global web sitesinden bir vize randevusu oluşturulmalıdır. Vize randevusu oluşturulurken vize için gerekli evrakların listesi web sitede yer almaktadır. Vize randevu gününde gerekli olan evraklar ile başvuru sahibi İtalya vizesi almak için görüşmeye gitmektedir. Vize randevu görüşmesinde tüm evraklar teslim edilerek vize süreci başlatılmış olmaktadır. Vizenin çıkma süresi başvuruların yoğunluğu ve evrakların eksiksiz olması gibi durumlara göre değişkenlik göstermektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: