İtalya Gaziantep Konsolosluğu

İtalya Konsolosluğu Gaziantep | Honorary Consulate of Italy

İtalya Konsolosluğu Gaziantep, İtalya’nın Gaziantep’te bulunan fahri temsilcisi olarak hizmet vermektedir.

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, İtalya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla hizmet vermektedir. İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğunun pasaport yenileme, evlilik ve askerlik işlemleri ile ilgili işlem yapma yetkisi bulunmamaktadır. İtalya Konsolosluğu Gaziantep İtalya vizesi ile ilgili işlem yapamamaktadır. Bu resmi işlemler ile ilgili hizmetler İtalya Konsolosluğu tarafından verilmektedir.

Gaziantep İtalyan Fahri Konsolosu Kimdir?

Gaziantep İtalyan Fahri Konsolosu Mehpare Şayan Kileci’dir. Mehpare Şayan Kileci 2006 yılından beri Gaziantep İtalyan Fahri Konsolosu olarak görev yapmaktadır.

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde bulunmaktadır. İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, İncili Pınar Mahallesi’nde 46 numarada bulunan Muammer Aksoy Bulvarı’ndaki Kalyon İş Merkezi’nin 36 numaralı ofisinde hizmet vermektedir.

İtalya Gaziantep Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İtalyan Gaziantep Konsolosluğu, Gaziantep Şehitkamil Otogarı’na 7,5 kilometre mesafede bulunmakta ve 12 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşabilmektedir. Gaziantep Kalesi’ne 1,4 kilometre mesafede bulunan İtalya Gaziantep Konsolosluğuna arabayla 5 dakika, yürüyerek 18 dakikada ulaşılabilmektedir.

İtalyan Konsolosluğu Gaziantep Telefon Numarası Kaçtır?

İtalyan Konsolosluğu Gaziantep’e (+90) 342 215 02 74 ve (+90) 342 215 02 78 numaralı telefonlardan ulaşılabilmektedir.

Gaziantep İtalyan Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Gaziantep İtalyan Konsolosluğunun mail adresleri gaziantep.onorario@esteri.it ve mskileci@gapdanişmanlik.com’dur.

İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep Gaziantep’den Nasıl Randevu Alınır?

İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep’ten iletişim numaralarından aranarak randevu alınabilmektedir.

İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep’ten Hangi Hizmetler Alınabilir?

Fahri konsoloslar, diplomat statüsünde yer almamaktadır. Fahri konsoloslar siyasi organlar, ticari kuruluşlar, yurt dışında yaşayan vatandaşlar ile devlet ilişkilerini kolaylaştırma görevini üstlenmektedir. Fahri konsoloslukların katılımları siyasi, ticari ve kültürel olmak üzere farklı düzeylerde gerçekleşebilmektedir. Fahri konsolosların görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri için yasalarla belirlenen rollerini anlamaları ve pratik becelerini kullanmaları gerekmektedir. İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep, Türkiye’de bulunan İtalyan vatandaşlarına, politik kurumlara ve ticari organizasyonlara danışmanlık yapmaktadır.

Gaziantep İtalya Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Gaziantep İtalya Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Gaziantep’te İkamet Eden Kişiler İtalya Vize Başvurusu için Nereye Başvurmalıdır?

Gaziantep ili Ankara İtalya Büyükelçiliğinin yetki alanı içinde bulunmaktadır. Gaziantep’te ikamet eden kişiler İtalya vize başvurusu için İtalya Ankara Konsolosluğu, Gaziantep VFS Global ya da Ankara VFS Global ofisleriyle iletişime geçmelidir.

Gaziantep VFS Global ofisi Şehitkamil ilçesinde bulunmaktadır. Gaziantep VFS Global ofisi İncili Pınar Mahallesi’ndeki 36007. Sokak 2 numarada bulunmaktadır.

Ankara VFS Global ofisi Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Ankara VFS Global ofisi İşçi Blokları Mahallesin’de Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde bulunan Regnum Sky Tower’da 57 numarada bulunmaktadır.

Ankara İtalya Konsolosluğu Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. İtalya Konsolosluğu Ankara Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarında 118 numarada yer almaktadır.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış kişiler yalnızca vize için gerekli olan evrakları vizem.net merkezi ofisine göndererek başvuruda bulunabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İtalya Vizesi Gaziantep’den Nasıl Alınır?

Gaziantep’te bulunan vatandaşların İtalya vizesi almak için ilk olarak VFS Global ofislerinden vize randevusu almaları gerekmektedir. Gaziantep’ten sorumlu olan yetkili aracı kurum olan VFS Global’in Gaziantep veya Ankara ofislerinden uygun olandan randevu alınabilmektedir. VFS Global’den randevu almak isteyen vatandaşlar, randevu işlemlerini VFS Global’in resmi internet sitesinden veya çağrı merkezlerinden gerçekleştirebilmektedir. İtalyan Ankara Konsolosluğundan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler ise e-mail veya telefon ile vize randevusu almalıdır.

Vize randevusu alırken vize türüne bağlı olarak gerekli olan belgelerin listesi verilmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra istenen İtalyan vize evraklarının randevu gününe kadar hazırlanması gerekmektedir. Randevu tarihinde başvuru sahibi İtalya vizesi için gerekli belgeler ile birlikte VFS Global ofisinde bulunmalıdır. İtalya vizesi için gerekli evraklar görevlilere teslim edilmeli ve başvuru sahibinin parmak izi işlemleri yapılmalıdır. Tüm işlemler yapıldıktan sonra İtalya vizesi başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. İtalya vizesi için yapılan başvurunun değerlendirme sürecindeki takibi VFS Global’in internet sitesinden yapılabilmektedir. Vize başvurusu onaylandıktan sonra pasaport ve vize konsolosluktan kargo ile teslim alınabilmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: