İtalya İskenderun Konsolosluğu

İskenderun İtalya Fahri Konsolosluğu | Honorary Consulate of Italy

İtalya İskenderun Konsolosluğu, İtalya’nın fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren dış temsilciliklerinden biridir. İskenderun İtalya Fahri Konsolosluğunun Türkiye’de yaşayan İtalya vatandaşlarına hukuki işlemlerinde yardımcı olmak ve herhangi bir sorunlarına karşı danışman rolünü üstlenmek, Türkiye ile siyasi, ekonomik, sosyal ilişkileri geliştirmek gibi görevleri bulunmaktadır.

İtalya İskenderun Fahri Konsolosluğu, İtalya’nın Türkiye’deki 8 konsolosluğundan bir tanesidir. İtalya Konsolosluğu, Türkiye’nin Antalya, İstanbul, İskenderun, Bursa, Bodrum, Gaziantep, İzmir, Nevşehir gibi şehirlerinde bulunmaktadır.

İskenderun İtalyan Fahri Konsolosu Kimdir?

İskenderun İtalya Fahri Konsolosu, Alfredo Antonio Levante’dir.

İtalya İskenderun Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

İtalya İskenderun Fahri Konsolosluğu, Atatürk Bulvarı, 40. Sokak, Ünsal İş Hanı, Kat: 3, Daire:2, 31201 İskenderun/Hatay adresinde bulunmaktadır.

İtalya İskenderun Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İtalya İskenderun Konsolosluğu ile İskenderun Otogarı arasında 1,8 km bulunurken, İskenderun Garı ile arasında 1,2 km bulunmaktadır. İskenderun Limanı ile İskenderun İtalya Konsolosluğu arasında ise 1,9 km bulunmaktadır. İskenderun’un gar ve otogar gibi belirli noktalarından İskenderun İtalya Konsolosluğuna, araba, otobüs, dolmuş gibi ulaşım seçenekleri mevcuttur.

İtalyan Konsolosluğu İskenderun Telefonu Kaçtır?

İtalya Konsolosluğu İskenderun telefonu, (+90) 326 613 6091 ve (+90) 326 613 6092 numaralarıdır.

İskenderun İtalyan Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İskenderun İtalya Konsolosluğu mail adresi, iskenderun.onorario@esteri.it ve isk.italconsul@levante.com.tr adresleridir.

İtalya Fahri Konsolosluğu İskenderun İskenderun’dan Nasıl Randevu Alınır?

İtalya Fahri Konsolosluğu İskenderun İskenderun’dan telefon ile arayarak veya e-mail göndererek randevu almak mümkündür.

İtalya Fahri Konsolosluğu İskenderun’dan Hangi Hizmetler Alınabilir?

İtalya Fahri Konsolosluğu İskenderun’da Türkiye sınırları içerisinde yaşayan İtalya vatandaşlarına, politik kurumlara ve ticari organizasyonlara danışmanlık yapma görevini üstlenmektedir. İskenderun İtalya Fahri Konsolosluğunun bir diğer görevi de İtalya ile Türkiye arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Ancak İskenderun İtalya Fahri Konsolosluğu, diğer konsolosluklar gibi vize başvurusu kabul etme yetkisine sahip değildir.

İskenderun İtalya Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İskenderun İtalya Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır.

İskenderun’da İkamet Eden Kişiler İtalya Vize Başvurusu için Nereye Başvurmalıdır?

İskenderun’da ikamet eden kişilerin İtalya vize başvurusu yapabilmesi için Ankara Büyükelçiliğine başvurması gerekmektedir. İskenderun’un bağlı olduğu il olan Hatay, İtalya Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanı içerisinde yer almaktadır.

İskenderun’da ikamet eden bir kişi İtalya Ankara Büyükelçiliğinin yanı sıra VFS Ankara başvuru merkezi üzerinden de başvuru yapabilmektedir. İtalya Büyükelçiliği vize görüşmesi, Ankara’da yapılacağından İskenderun’da yaşayan kişilerin Ankara gelmesi gerekmektedir.

İtalya Vizesi İskenderun’dan Nasıl Alınır?

İtalya vizesi İskenderun’dan İtalya Ankara Büyükelçiliğine veya VFS Ankara vize merkezine başvuru yapılarak alınmaktadır. İtalya vizesine başvurmak isteyen kişilerin İtalya Ankara Büyükelçiliği web sitesinden veya VFS Ankara vize başvurusu merkezi web sitesinden online olarak randevu alması gerekmektedir.

İtalya vizesine İskenderun’dan yapılacak başvurularda randevu alındıktan sonra İtalya vizesi için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Hatay vize işlemleri, İskenderun’da ikamet eden kişilerin gerekli evrakları tamamladıktan sonra Ankara’da bulunan İtalya Büyükelçiliğine veya VFS vize merkezine giderek belgeleri şahsen teslim etmesi ile tamamlanmaktadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: