İzlanda Vize Sağlık Sigortası

İzlanda Vize Seyahat Sağlık Sigortası En Uygun Fiyatlar ve Kapsamlar

İzlanda sağlık sigortası yabancıların İzlanda seyahatleri sırasında yaşanan kaza, yaralanma veya başka acil sağlık durumunda tıbbi hizmetlerin yerine getirebilmesi için gerekli olan sağlık sigortasıdır.

İzlanda seyahat sağlık sigortası, İzlanda’da sağlık sorunları yaşayan yabancının ülkesine geri gönderilme, acil sağlık yardımı, acil hastane tedavisi veya ölümle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek masrafları karşılamaktadır.

İzlanda’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. İzlanda’ya iş, turizm, eğitim, tatil veya başka nedenlerle gidecek olan vatandaşların İzlanda’da olacakları seyahat süresi boyunca sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir. İzlanda Türkiye vize işlemleri vizem.net aracılığıyla yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İzlanda Vizesi için Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, İzlanda vizesi için sağlık sigortası zorunludur.

Yeşil Pasaport Sahipleri için İzlanda Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, yeşil pasaport sahipleri için İzlanda sağlık sigortası zorunludur.

İzlanda’ya Giderken Kimler Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

İzlanda’ya giderken Schengen vizesi almak zorunda olan bütün yabancıların sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. İş, eğitim, turizm, tatil veya diğer sebeplerle İzlanda’ya vize alması gereken herkesin sağlık sigortası yaptırması zorunludur.

İzlanda Seyahat Sağlık Sigortasından Kimler Muaf Tutulur?

AB/AET vatandaşları, AB/AET vatandaşlarının eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları İzlanda seyahat sağlık sigortası yaptırmaktan muaf tutulmaktadır.

İzlanda Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

İzlanda sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Schengen Bölgesi içindeyken yaşanan tıbbi acil durum (kaza veya hastalık)
 • Acil tahliye
 • Ölüm durumunda cesedin ülkeye gönderilmesi
 • Çocuğun ülkeye iadesi
 • Seyahatin iptal edilmesi
 • Seyahatin kesilmesi
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet ödeneği
 • Yurtdışında cenaze masrafları
 • Kişisel eşyalar, seyahat belgeleri ve bagajların hasar görmesi, çalınması ve kaybolması
 • Bagajın gecikmesi
 • Bağlantılı uçuşların kaçırılması
 • Hava durumları nedeniyle yaşanan seyahat gecikmeleri
 • Kaçırılma
 • Hamilelikle ilgili masraflar (Sigorta şirketine göre değişiklik göstermektedir.)

İzlanda için Seyahat Sağlık Sigortasının Covid Kapsamı Bulunuyor Mu?

Evet, İzlanda sağlık sigortasının Covid kapsamı bulunmaktadır. Gerekli olduğunda PCR testi, Covid 19 ile ilgili tıbbi tedavi, hastaneye yatış ve ilaç masrafları seyahat sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Karantina durumunda konaklama masrafları seyahat sağlık sigortası kapsamına girmemektedir.

Seyahat sağlık sigortası kapsamları şirketten şirkete farklılık göstermektedir. Seyahat sağlık sigortası şirketlerinin kapsamları incelenerek ihtiyaca uygun olan seyahat sağlık sigortası seçilmelidir.

İzlanda Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortasının Özellikleri Nedir?

İzlanda vizesi için sağlık sigortasını tüm Schengen ülkelerinde geçerliliği bulunmalı ve en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. İzlanda vizesi seyahat sağlık sigortası poliçesi ıslak kaşeli aslı ve imzalanmış fotokopisiyle sunulmalıdır. İzlanda seyahat sağlık sigortası her durumu kapsamalıdır.

İzlanda sigorta poliçesinde yürürlüğe girme ve sona ermesiyle ilgili net bir saat belirtilmediyse, bu saatler genellikle gündüz 12 olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple günün yarısı sigortalanmış olan bu günler için sigorta şartı yerine getirilmemiş sayılmaktadır. Örnek vermek gerekirse seyahat tarihleri 8 ile 13 Mart ise, sağlık sigortasının en az 7 Mart’tan 14 Mart’a kadar geçerli olması gerekmektedir.

İzlanda Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

İzlanda seyahat sağlık sigorta ücretleri sigorta süresi, yaş, Covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 5-14,5 Euro arasında değişmektedir.

Schengen sağlık sigortası tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

1 Aylık İzlanda Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 aylık İzlanda seyahat sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 13 Euro ile 22 Euro arasında değişmektedir.

İzlanda Ulusal Vize için Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Nedir?

1 yıllık İzlanda çıkış sağlık sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 54 Euro ile 81 Euro arasında değişmektedir.

İzlanda Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

İzlanda seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında İzlanda sağlık sigortası başvuru sahibi adına vizem.net tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: