Lüksemburg Vize Seyahat Sağlık Sigortası

Lüksemburg Vize Seyahat Sağlık Sigortası En Uygun Fiyatlar ve Kapsamlar

Lüksemburg seyahat sigortası, Lüksemburg seyahatlerinde kaza veya hastalık nedeniyle aniden oluşan ve acil müdahale gerektiren sağlık sorunları yaşandığında tedavi masraflarını karşılayan sigorta türüdür. Avrupa vatandaşı olmayan herkesin Lüksemburg’a seyahat ederken seyahat sağlık sigortasına ihtiyacı olmaktadır.

Lüksemburg vize şartları içerisinde seyahat sağlık sigortası yaptırmak da bulunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Lüksemburg Vizesi için Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, zorunludur. Lüksemburg vizesi için gerekli belgelerden birisi de Lüksemburg seyahat sağlık sigortasıdır.

Yeşil Pasaport Sahipleri için Lüksemburg Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Yeşil pasaport sahipleri için Lüksemburg sağlık sigortası zorunludur.

Lüksemburg’a Giderken Kimler Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

Lüksemburg’a giderken Avrupa vatandaşı ve Avrupa Ekonomi Topluluğu vatandaşı olmayan herkesin sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Lüksemburg Seyahat Sağlık Sigortasından Kimler Muaf Tutulur?

Lüksemburg seyahat sağlık sigortasından Avrupa vatandaşı veya Avrupa Ekonomi Topluluğu vatandaşı olan kişiler, eşleri ve 21 yaş altındaki çocukları muaf tutulmaktadır.

Lüksemburg Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Lüksemburg sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Schengen bölgesinde tıbbi acil durum (kaza veya hastalık)
 • Acil tahliye
 • Kalıntıların geri gönderimi
 • Reşit olmayan birinin dönüşü
 • Seyahat iptali
 • Yolculuk kesintisi
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet ödeneği
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj, kişisel eşyalar veya seyahat belgeleri
 • Gecikmiş bagaj ve temel öğelerin acil olarak değiştirilmesi
 • Hava yolu tarifesi hatası nedeniyle aktarmalı uçuşun kaçırılması
 • Hava nedeniyle seyahat gecikmeleri
 • Hamilelikle ilgili masraflar (genellikle hamileliğin ilk üç ayı için geçerli)

Lüksemburg için Seyahat Sağlık Sigortasının Covid Kapsamı Bulunuyor Mu?

Lüksemburg için seyahat sağlık sigortasının Covid kapsamı bulunmakla birlikte Covid’le ilgili her durumu kapsamamaktadır. Tıbbi tedavi, ilaç tedavisi ve hastaneye yatış dahil olmak üzere Covid ile ilgili sağlık acil durumları ve bazen PCR testini kapsamaktadır ancak barınma gibi karantina gereksinimleriyle ilgili masraflar karşılanmamaktadır.

Lüksemburg Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortasının Özellikleri Nedir?

Lüksemburg vizesi için seyahat sağlık sigortası, minimum 30.000 EUR teminat ile tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Lüksemburg seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ıslak mühür ve imzalı nüshası ile ibraz edilmelidir. Lüksemburg seyahat sağlık sigortası tüm durumları kapsayacak şekilde olmalıdır. Lüksemburg sigorta poliçesinde başlangıç ​​ve bitiş süresi için saat belirtilmemişse, genellikle öğlen saat 12 olarak kabul edilir. Bu nedenle, sadece yarım gün süreyle kapsanan günler için, sigorta koşulu karşılanmış sayılmaz. Bir başka ifadeyle, örneğin 8-13 Mart tarihleri ​​arasında seyahat etmek isteniyorsa, 7 Mart-14 Mart tarihleri ​​arasında geçerli olan Lüksemburg seyahat sağlık sigortasının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Lüksemburg Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Lüksemburg seyahat sağlık sigorta ücreti sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 5-14,5 Euro arasında değişmektedir. Lüksemburg seyahat sağlık sigortası ücretleri 10 günlük süre için 8 EUR ve 18 EUR arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

1 Aylık Lüksemburg Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 aylık Lüksemburg seyahat sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 8 Euro ile 14,5 Euro arasında değişmektedir.

Lüksemburg Ulusal Vize için Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Nedir?

1 yıllık Lüksemburg çıkış sağlık sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 54 Euro ile 60 Euro arasında değişmektedir.

Lüksemburg Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Lüksemburg seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilmektedir. Sigorta poliçesinin ingilizce olarak beyan edilmesi gerekmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında Lüksemburg sağlık sigortası başvuru sahibi adına vizem.net tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: