Norveç Vizesi İçin Banka Hesap Hareketleri

Norveç Vizesi İçin Banka Hesap Özeti ve Finansal Kaynaklar

Başvuru sahibinin aile ziyareti, ticari, turistik gibi amaçlarla yapılan kısa süreli Norveç vizesi başvurularında ve iş arama, tedavi, eğitim amaçlı oturum izni başvurularında finansal durumunu ve seyahat masraflarını karşılamak için yeterli maddi kaynağa sahip olduğunu kanıtlayan son 3 aya ait şahsi banka hesap özeti sunması gerekir.

Norveç vize başvurusu için Norveç Krallığı tarafından belirlenen asgari teminat tutarının banka hesabında bulundurulması gerekmektedir, aksi halde başvuru sahibi sponsorlu Norveç vize başvurusu yapmak durumundadır.

Norveç Vizesi İçin Banka Hesap Özeti

Norveç vizesi için banka hesap özetinin son 3 aya ait hesap hareketlerini gösterir nitelikte olması gerekir. Norveç vizesi için internet bankacılığı üzerinden alınan banka hesap özeti kabul edilmeyip hesabın bulunduğu bankanın antetli kağıdına basılmış, ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap özeti kabul edilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Norveç vize politilası ile ilgili bizlere sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Norveç Schengen Vizesi İçin Hesabımda Ne Kadar Para Olmalıdır?

Norveç Schengen vizesi için hesapta Norveç’te kalınacak her gün için 500 NOK bulunması gerekir.

Vize başvuru sahiplerinin banka hesabında yeterli miktarda para bulunduğunu Schengen bölgesine girişte belge ile kanıtlamaları gerekebilir. Arkadaş veya aile yanında kalacak kişiler sponsorlu Norveç vize başvurusu yaparak belirlenen para miktarını şahsen karşılamaktan muaf olur.

Norveç Öğrenci Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Param Olmalıdır?

Norveç öğrenci vizesi için bankada yıllık 128.887 NOK bulundurulması gerekir. Norveç’te bir yarıyıl okuyacak kişilerin banka hesabında güz dönemi için 58.585 NOK, bahar dönemi için 70.302 NOK olması gerekir.

Norveç İş Arama Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Teminat Göstermem Gerekir?

Norveç iş arama vizesi için bankada aylık en az 23.224 NOK, yıllık 278.693 NOK teminat gösterilmesi gerekir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: