Norveç Vizesi

Norveç Vize Başvuru ve Takip Merkezi

Norveç vizesi, Norveç’e seyahat etmek isteyen Norveç Krallığı vize rejimine göre vizeye tabi olan ülke vatandaşlarının seyahat öncesinde alması gereken izin belgesidir.

Norveç vizesi için 2020 yılında Türkiye’deki dış temsilciliklere yapılan toplam vize başvuru, vize onay ve vize ret sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Dış temsilcilikVize başvuru sayısıVize onay sayısıVize ret sayısı
Norveç Ankara Büyükelçiliği1,189429468 ( %38.39 )

Vizem.net Türkiye'den yapılan kısa ve uzun süreli Norveç vizesi başvurularında gerekli evrakların kontrolünden başvuru takibine dek tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren ve son 4 yılda Türkiye'deki en yüksek (%93,9) vize onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Norveç Vize İstiyor Mu?

Norveç umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir; ancak hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport hamilleri 180 günlük periyot içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Norveç vizesinden muaftır.

Norveç Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Norveç yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 180 günlük periyotta 90 güne kadar vize istememektedir.

Yeşil pasaport, belirli koşulları sağlayan memurlara ve ailelerine verilen pasaport türüdür ve yeşil pasaport sahiplerinin birçok ülkeye 6 aylık periyotta 3 ay vizesiz giriş hakkı bulunmaktadır.

Norveç Vize Türleri Nelerdir?

Seyahat amacı ve süresine göre Norveç vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Norveç Schengen vizesi: C tipi Norveç Schengen vizesi turistik seyahat, aile ve arkadaş ziyareti, iş, staj, fuar veya konferans katılımı veya kısa süreli eğitim programlarına dahil olmak için alınması gereken vize türüdür. Kısa süreli Norveç vizeleri hamiline 180 günlük periyotta maksimum 90 gün kalma hakkı tanımaktadır.
 • Norveç D vizesi: Norveç ulusal vizesi çalışma, eğitim veya araştırma yapmak için ülke topraklarında kalmak isteyen ve Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin başvurması gereken uzun süreli vize türüdür. D tipi Norveç vizesi 3 aydan uzun sürecek seyahatler için verilmektedir.

Giriş sayısına göre Norveç vizeleri tek girişli, çift girişli ve çok girişli olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Tek girişli Norveç vizesi ülke topraklarına 1 kez giriş yapma hakkı tanıyan kısa süreli vize türü, çift girişli vize Norveç’e ve diğer Schengen ülkelerine iki kere giriş yapabilme hakkı tanıyan vize türüdür.

Norveç multi vizesi ile, vize süresi boyunca Schengen ülkelerine ve Norveç'e sınırsız giriş çıkış yapılabilir.

Norveç Schengen Vize Türleri Nelerdir?

Norveç Schengen vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Norveç turist vizesi
 • Norveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Norveç iş vizesi
 • Norveç kültürel- sportif etkinlik vizesi
 • Norveç evlilik vizesi
 • Norveç eğitim vizesi (kısa süreli)

Norveç Ulusal Vize Türleri Nelerdir?

Norveç ulusal vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Norveç çalışma vizesi
 • Norveç aile birleşimi vizesi
 • Norveç öğrenci vizesi
 • Norveç erasmus vizesi
 • Norveç yatırımcı vizesi

Norveç Vize Şartları Nelerdir?

Norveç vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Norveç vizesi için maddi yeterliliği kanıtlamak veya seyahat için gerekli koşulları sağlayan sponsora sahip olmak gerekmektedir.
 • Daha önce yapılmış yurtdışı seyahatlerine ilişkin vize ihlaline sahip olmamak gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin Schengen İstihbarat Sistemi’nde (SIS) herhangi bir kaydının bulunmaması gerekmektedir.
 • Norveç vizesine başvuran kişinin destekleyici belgelerle ülkesine geri döneceğini kanıtlaması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.

Yukarıdaki vize şartları tüm Norveç vizeleri için geçerlidir ancak Norveç oturum alma şartları başvuru sahibinin seyahat amacına, seyahat süresine, mesleki durumuna ve talep ettiği uzun süreli vize türüne göre değişebilmektedir.

Norveç Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Norveç vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Norveç vizesi için geçerli pasaportun 10 yıl içerisinde alınmış olması, 2 adet boş sayfası bulunması ve ilgili seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Norveç vizesi başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanmış Norveç vizesi başvuru formu gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 6 aydan eski olmayan 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: E- devlet üzerinden veya nüfus müdürlüğünden QR kodlu temin edilmiş ve tüm aile fertlerinin doğum yeri ve tarihini gösteren tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.
 • Norveç seyahat sağlık sigortası: Norveç seyahati süresince geçerli, Schengen bölgesini kapsayan ve minimum 30.000 Euro teminat tutarlı seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • Norveç kapak mektubu: Norveç Başvuru Portalı’ndan yapılan ödeme ve başvuru sonrası seyahat edecek kişinin mail adresine gönderilen kapak mektubu imzalanarak başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Hesap döküm belgesi: Son 3 aya ait hesap hareketlerini gösteren ıslak imzalı ve kaşeli hesap döküm belgesi sunulmalıdır.
 • Rezervasyon evrakları: Seyahat planını destekleyen, ilgili ülkeyi ziyaret tarihleriyle uyumlu konaklama ve ulaşıma dair belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Norveç vize başvuru sahibi çalışan ise: Başvuru sahibinin işvereni tarafından yazılmış izin yazısı, e-devletten barkodlu şekilde alınmış işyeri faaliyet belgesi, başvuru sahibinin son üç aya ait maaş bordroları ve SGK işe giriş bildirgesi gerekmektedir.
 • Norveç vize başvurusu sahibi çiftçi ise: Başvuru sahibinin kayıtlı olduğu ziraat odasından alınmış çiftçilik belgesi gerekmektedir.
 • Norveç vize başvuru sahibi işveren ise: Ticaret odası kaydı, faaliyet belgesi, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Norveç vize başvurusu sahibi emekli ise: Emekli kartı ya da emekli maaş hesabına ait belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Norveç vize başvurusu sahibi öğrenci ise: Norveç’teki bir eğitim kurumdan kabul mektubu almış veya ilgili ülkede bir eğitim programına kayıt olmuş kişilerin kayıt veya kabul belgesini sunması ve Türkiye’deki eğitim durumuna ilişkin öğrenci belgesi alması gerekmektedir.
 • Norveç vize başvurusu sahibi 18 yaşın altında ise: 18 yaşından küçük kişilerin yasal vasi veya ebeveynleri tarafından yazılmış noter onaylı muvafakatname gerekmektedir.

Norveç’e gitmek için gerekli evraklar, başvuru sahibinin seyahat amacına, mesleki durumuna ve talep ettiği vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Başvurusu tamamlanan ve ilgili dış temsilciliğe iletilen Norveç vize evrakları, başvuru sahibinin seyahat bitiminde ülkesine geri döneceğini kanıtlar nitelikte olmadığı takdirde ve Norveç vizesi için gerekli evraklar dosyasının eksik tamamlanması durumunda, vize başvurusu reddedilebilmektedir.

Norveç Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Norveç vize başvuru formu https://selfservice.udi.no/en-gb/ üzerinden online olarak doldurulmaktadır; başvuru formunun başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulup imzalanması gerekmektedir. UDI Norveç vize başvuru portalından doldurulan form tamamlandıktan sonra başvuru sahibine kapak mektubu iletilmektedir. Norveç vizesi kapak mektubu çıktısı alınıp, imzalanmalı ve üzerine biyometrik fotoğraf eklenerek ibraz edilmelidir.

İngilizce, Norveççe veya Türkçe doldurulan Norveç vize başvuru formu, başvuru sahibinin seyahat amacını, seyahat süresini, masrafların nasıl karşılanacağını, seyahat planını ve kişisel bilgilerini içermektedir.

Norveç vizesi için başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Norveç Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Norveç Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Norveç Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Norveç vize fotoğrafının 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda, başvuru tarihinden en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş beyaz arka fon üzerine renkli olması gerekmektedir. Norveç vize fotoğrafı çekilirken başvuru sahibinin tüm yüzünün açık ve net olması, dini nedenler dışında kafasını kapatmaması ve şapka veya güneş gözlüğü takmaması gerekmektedir.

Norveç vizesi için örnek fotoğraf görseli aşağıda verilmiştir.

Norveç Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Norveç Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Norveç Vizesi için Banka Hesap Dökümü Nasıl Olmalıdır?

Norveç vizesi için banka hesap dökümünün 3 aylık hesap hareketlerini göstermesi ve banka yetkilileri tarafından ıslak imzalı ve kaşeli sunulması gerekmektedir.

Norveç vizesine başvuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize onayı alabilmesi için Norveç’te kalınacak gün başına en az 53.34 euroya eşdeğer olan en az 500 NOK’a sahip olması gerekmektedir ancak bu miktar sabit olmamakla birlikte, başvuru yapan kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Norveç Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Norveç vizesi seyahat sağlık sigortası, başvuru sahibini Norveç’e yapacağı seyahat süresince ani rahatsızlık ve hastalıklarda koruma altına alan sigorta türüdür. Norveç vizesi için seyahat sağlık sigortasının hastalık, yaralanma veya ölüm nedeniyle ülkesine geri gönderilmeyi ve gerekli tıbbi tedavi ile acil hastane bakımını kapsayan, en az 30.000 Euro teminatlı ve Schengen bölgesi genelinde geçerli olacak şekilde yaptırılması gerekmektedir.

Vizem.net üzerinden en uygun fiyat garantisi ile Norveç seyahat sağlık sigortası alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Norveç Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Norveç vize başvuru ücreti 80 Euro’dur ancak 12 yaş altındaki kişilerden harç ücreti talep edilmemektedir. Norveç vize fiyatları, başvuru sahibinin Norveç vizesi veya oturum iznine başvurması halinde, Norveç Başvuru Portalı’na kayıt yapıldıktan sonra online olarak ödenmektedir

Norveç vizesi için başvuru portalına yaptırılan kayıt ardından ödenmesi gereken Norveç vize ücretleri, yalnızca portal üzerinden kredi kartıyla ödenmektedir.

2022 yılı itibariyle tüm vize harç ücretleri, seyahat sağlık sigortası, gerekli durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık hizmeti dahil Norveç vize ücreti ortalama 195 Euro tutmaktadır.

Norveç Vize Danışmanlık Ücreti Nedir?

Norveç vize danışmanlık ücreti kısa süreli vize başvuruları için 25 Euro ile 90 Euro arasında, uzun süreli vize başvuruları için 70 Euro ile 160 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç vizesi başvurusu için ilk olarak UDI Başvuru Portalı’nda hesap oluşturulması ve başvuru formunun doldurulup, gerekli vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. UDI üzerinden başvuru formunu dolduran ve gerekli ücreti ödeyen kişilere kapak mektubu gönderilmektedir ve mektubun başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.

Norveç vizesi için gerekli tüm evrakların hazırlanmasının ardından başvuru yapılacak aracı kurumun internet sitesi üzerinden kişisel bilgiler ve seyahat bilgileri girilerek randevu günü, saati ve yeri seçilmelidir. Norveç vizesi için randevu günü ilgili aracı kuruma şahsen gidilip evrakların teslim edilmesi ve biyometri işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Yetkili makamlara ibraz edilen gerekli evrakların içerisinde Norveç vizesi kapak mektubunun imzalı şekilde bulunması gerekmektedir. 18 yaşından küçüklerin Norveç vizesi kapak mektubu yasal vasileri tarafından imzalanmalıdır.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış kişilerin başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan, sadece gerekli vize evraklarını Vizem.net merkez ofisine göndererek Norveç Schengen vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868"

UDI Norveç Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

UDI Norveç online vize başvurusu için ilk olarak Norveç Göçmenlik Bürosu’nun https://selfservice.udi.no/en-gb/ adresi üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturulup giriş yapılması gerekmektedir. Giriş yapılan UDI portalında online Norveç vize başvuru formu doldurulup ilgili vize ücreti ödemesi yapılmalıdır.

Başvuru formu doldurulup gerekli ödemeler yapıldıktan sonra UDI tarafından onay maili ve kapak mektubu gönderilmektedir. UDI onay maili alan başvuru sahibinin kapak mektubunu ve gerekli Norveç vize evraklarını fotokopileri ile birlikte, mailde yazan gün ve saatte başvuru merkezine teslim etmesi ve biyometri işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Norveç vize başvurusunda bulunan kişi son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almışsa parmak izi kaydı vermesine gerek yoktur.

Çalışmayanlar için Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar için Norveç vizesi, başvuru sahibinin birinci dereceden aile fertlerinin sponsorluğu ile alınabilmektedir.

Norveç vizesi için sponsor olan kişinin sponsorluk dilekçesi yazması ve masrafları karşılayacağını kanıtlayan gelir evraklarını, varsa ek gelir belgelerini ve başvuru sahibiyle akrabalık derecesini gösteren nüfus kayıt örneğini beyan etmesi gerekmektedir.

Norveç Vizesi Öğrenciler için Nasıl Alınır?

Öğrenciler için Norveç vizesi Norveç'te yapılacak harcamaların karşılanacağı bir sponsor dilekçesi ile alınabilir. Harcamalar öğrencinin aile bireyleri, eğitim kurumu, şirket veya dernek tarafından karşılanabilmektedir.Gerekli vize evraklarıyla birlikte barkodlu öğrenci belgesinin de beyan edilmesi gerekir.

18 Yaş Altındakiler için Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

18 yaşın altındakiler için Norveç vize başvuruları ebeveynler ya da yasal vasiler tarafından yürütülmektedir.

Norveç vizesi için gerekli evraklar ebeveynler tarafından hazırlanıp, muvafakatname belgesi imzalanıp başvuru için randevu alınmaktadır. Norveç vizesi için 18 yaşından küçük bireylerin yasal vasilerinin başvuru sahibine eşlik etmesi ve başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Norveç Vizesi Nereden Alınır?

Norveç vizesi başvuruları VFS Global üzerinden yapılmaktadır. Evrak teslimi ve biyometri işlemlerinin tamamlandığı aracı kurum Norveç vize başvurularını ilgili dış temsilciliğe iletmektedir ve değerlendirilen başvuru sonucu, başvuru yapılan vize merkezinden pasaport ile teslim alınmaktadır.

Başvurunun teslim edildiği aracı kurumların vize başvuru değerlendirme sürecinde herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır, yetki Türkiye’deki Norveç dış temsilciliğine aittir.

Vizem.net Norveç Schengen vizesi ve ulusal vize başvurularında gerekli evrakların kontrolünden başvuru takip işlemlerine kadar tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Norveç Büyükelçiliği Vize Başvurusu Alır Mı?

Norveç Büyükelçiliği doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. Norveç vize başvurusu, ilgili vize için resmi olarak yetkilendirilmiş başvuru merkezinden tamamlanmaktadır.

Vize başvurusu için Norveç Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum, evrak teslimi ve biyometri işlemlerini tamamlayarak ilgili dış temsilciliğe iletmektedir.

Norveç Vizesi için Yetkili Kurum Hangisidir?

Norveç vizesi için yetkili kurum, VFS Global vize başvuru merkezidir.

Resmi temsilci VFS Global Norveç vize başvuruları için evrak teslimi ve biyometri işlemlerden sorumlu vize başvuru merkezidir. VFS Global’in başvuru onayı veya değerlendirme sürecinde bir yetkisi bulunmamaktadır ve ilgili işlem sadece Norveç dış temsilciliği tarafından yürütülmektedir.

Norveç Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Norveç vize işlemleri aşağıdaki illerden yapılabilmektedir.

 • Ankara Norveç vize başvuru merkezi
 • Norveç vizesi İstanbul başvuru merkezi
 • İzmir Norveç vizesi başvuru merkezi
 • Norveç vizesi Antalya başvuru merkezi

Norveç Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Norveç vizesi randevu alma işlemleri, UDI başvuru portalından başvuru yapılıp, onay maili alındıktan sonra sağlanmaktadır. Norveç vize randevusu VFS Global yetkili kurumundan online olarak yapılabilmektedir ve online randevu işlemi için VFS Global’in internet sitesi üzerinde hesap oluşturulup, kişisel bilgiler ve seyahat bilgileri girilip, en yakın ofis adresi, randevu günü ve saati seçilerek tamamlanmaktadır.

Vizem.net aracılığıyla yapılan Norveç vize başvuruları için randevu alma işlemi danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

Norveç Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Norveç vize başvurusu için randevu alınan aracı kurum üzerinden randevu iptali yapılmaktadır. Randevu almak için aracı kurumun internet sitesi üzerinde oluşturulan hesaba, mail ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra randevu iptali sağlanabilmektedir.

Norveç vize randevu iptali için, önceden belirlenen randevu tarihinden en az 2 gün önce işlem yapılması gerekmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan Norveç vize randevularının iptali için ilgili ülke danışmanına mail veya telefon aracılığı ile ulaşarak durumu bildirmek yeterlidir.

Norveç Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır?

Norveç vizesi için parmak izi işlemleri VFS Global başvuru merkezinde yapılmaktadır.

Biyometri işlemi, Norveç vizesine başvuran kişinin parmak izi ve yüz taraması gibi ölçülebilir biyolojik izlerini kaydetmektedir.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Norveç vize işlemleri tamamlandıktan ve ilgili dış temsilciliğe ulaştıktan sonra ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır ancak Norveç dış temsilciliğinin inceleme sırasında ek evrak talep etmesi durumunda sonuçlanma süresi 45 güne kadar uzayabilmektedir.

Norveç ve Türkiye’nin resmi tatillerine veya ilgili dış temsilciliğin yoğun dönemlerine denk gelen vize başvurularının işlem süreleri uzayabilmektedir.

Norveç Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Norveç vize takip ve sorgulama işlemleri, başvuru yapılan vize merkezinin resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır ancak sorgulama işlemi sırasında vize sonucuna erişim bulunmamaktadır. Norveç dış temsilciliği üzerinden yapılan başvurularda takip sistemi bulunmamaktadır.

VFS Global Norveç vize takip işlemleri, web sitesinde yer alan başvuru takip sekmesinden, soyisim ve referans numarasıyla yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Norveç vizesi başvurularında, vize takip ve sorgulama işlemleri 5 aşamalı otomatik SMS bilgilendirmesi ile veya online olarak yapılabilmektedir.

Norveç Vize Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Norveç vize başvurusunun sonucu başvuru yapılan aracı kurumun internet sitesi üzerinden incelenmektedir ancak başvurunun onay veya ret durumu sadece pasaport tesliminden sonra öğrenilmektedir.

Norveç Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

Norveç vize reddi sebepleri aşağıda listelenmiştir.

 • Suç geçmişi: Başvuru sahibinin mevcut veya geçmişte terörizm, uyuşturucu kullanımı, çocuk istismarı gibi ciddi suç geçmişi bulunması durumunda vizesi ret ile sonuçlanabilmektedir.
 • Geçersiz veya hasarlı pasaport: Yıpranmış, hasar görmüş veya ilgili ülkenin vize prosedürüne uygun olmayan pasaport ibrazında, Norveç vizesi reddedilmektedir.
 • Sahte belge: Norveç dış temsilciliğine ibraz edilen evrakların veya kimliğin sahte olması durumunda vize başvurusu reddedilmektedir.
 • Seyahat programının kanıtlanamaması: Norveç’e planlanan seyahat süresiyle uyumlu konaklama ve ulaşım rezervasyonu gibi destekleyici belgelerin olmaması durumunda Norveç vize başvurusu reddedilebilmektedir.
 • Finansal yeterliliğin kanıtlanamaması: Norveç’tekiseyahat süresince masrafların karşılanacağına ilişkin gerekli evrakların sunulmaması veya ilgili seyahat için yeterli finansal kaynağın olmaması durumunda vize ret ile sonuçlanabilmektedir.
 • Pasaporta kayıtlı vize ihlali: Daha önceki yurtdışı seyahatlerine ilişkin, Norveç’te vize süresi aşımı veya başka ihlaller olması durumunda vize reddedilebilmektedir.
 • Geçersiz seyahat sağlık sigortası: Norveç’te tüm kalış süresini kapsamayan, yeterli miktarı karşılamayan ve seyahat edilecek ülke topraklarında geçerli olmayan seyahat sağlık sigortası sunulması durumunda vize ret ile sonuçlanmaktadır.

Norveç vize başvurusunun ret ile sonuçlanması durumunda başvurunun yeniden değerlendirilmesi için itiraz başvurusu yapılabilmektedir.

Norveç Vize Reddine İtiraz İşlemi Nasıl Yapılır?

Norveç vize reddine itiraz dilekçesinin, vize ret kararının alındığı tarihten itibaren 3 hafta içerisinde Ankara’daki Norveç Büyükelçiliği’ne gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibi tarafından imzalanan ve itiraz sebebini oluşturan kararı, itirazın gerekçelerini ve kararla ilgili önemli diğer gerekçeleri içeren dilekçenin İngilizce veya Norveççe yazılması gerekmektedir. Norveç itiraz dilekçesi başka bir dilde yazılmış ise yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gerekmektedir. Norveç vizesinin ret kararı nedenine göre ilgili maddenin aksini destekleyen belgeler sunulmalıdır.

Norveç Vize Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Norveç vize uzatma işlemi için kısa süreli vize hamilinin özel veya beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalmış olması gerekmektedir. Norveç vizesi sahibinin kaza geçirmiş olması, yakınının hastalanması, doğal afet gibi ciddi durumlarda ilgili göçmenlik bürosuna müracaat ederek vize uzatma işlemlerini tamamlaması mümkündür.

Göçmenlik bürosuna yapılan Norveç vize uzatma işlemi için başvuru sahibinin pasaportunu, vize uzatma başvuru formunu, seyahat sağlık sigortasını, biyometrik fotoğrafı, finansal yeterliliğe ilişkin belgeleri ve uzatma işlemi için gerekli durumu kanıtlayan evrakları sunması gerekmektedir.

Norveç'e Vize Almak Kolay Mıdır?

Norveç’e vize almak başvurulan vize türüne göre gerekli evrakların güncel, eksiksiz, yıpranmamış ve prosedüre uygun olarak hazırlanması durumunda kolaylıkla alınmaktadır.

Norveç Acil Vize Uygulaması Var Mıdır?

Norveç’e seyahat etmek için çok önemli ve beklenmedik bir nedenden dolayı acil vize almak mümkündür.

Norveç’e acil vize, ülkede yakın bir aile üyesinin ciddi bir kaza geçirmesi durumunda, çok önemli olan bir etkinliğe katılmak için veya Norveç sularında bir gemiye binen veya gemiden inen denizci olma durumu gibi geçerli koşullarda alınabilmektedir. Norveç acil vize uygulaması için başvuru sahibinin Norveç’te sınır kontrol görevlisi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Norveç Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Norveç vizesi Schengen özelliklidir. Norveç, Schengen Bölgesi’nin ortak üyesidir ancak Avrupa Birliği’ne üye değildir.

Schengen ülkelerine Norveç turist vizesi veya herhangi bir Norveç vizesi türüyle seyahat etmek isteyen kişilerin, vize süresi boyunca ilgili ülkelere 6 aylık dönem içerisinde 3 ayı aşmamak şartıyla girme hakkı bulunmaktadır.

Norveç Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Norveç vizesi ile 180 günlük periyot içerisinde 90 gün seyahat edilebilecek ülkeler Schengen bölgesindeki; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Liechtenstein, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır.

Norveç'in Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Norveç’in vize istemediği ülkeler Avusturya, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Avustralya, Aziz Lucia, Belçika, Bulgaristan, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahamalar, Barbados, Bermuda, Bosna-Hersek, Brezilya, Brunei, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Dominika, El Salvador, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Grenada, Guatemala, Güney Kore, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, Hollanda, İzlanda, İrlanda, İtalya, İsrail, Japonya, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Kıbrıs, Kiribati, Karadağ, Kuzey Makedonya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Şili, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Makao, Malezya, Marşal Adaları, Mauritius, Meksika, Mikronezya, Moldova, Monako, Nikaragua, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Saint Kitts ve Nevis, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, San Marino, Seyşeller, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Aziz Kitts ve Nevis, Tayvan, Doğu Timor, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tuvalu, Ukrayna, Uruguay, Vatikan, Vanuatu, Venezuela, Yeni Zelanda ve Yunanistan’dır.

Norveç'in Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Norveç’in vize istediği ülkeler Türkiye, Afganistan, Amerikan Samoa, Angola, Azerbaycan, Bahama Adaları, Bahreyn, Bangladeş, Belize, Benin, Beyaz Rusya, Bhutan, Birmanya, Bolivya, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Cape Verde, Cezayir, Cibuti, Çad, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Ekvator Ginesi, Endonezya, Eritre, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Gabon, Galler, Gambiya, Gana, Gaza Strip, Gine, Grönland, Guyana, Güney Afrika, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Haiti, Havai, Adaları, Hindistan, Irak, İran, Jamaika, Kamboçya, Kamerun, Kanarya Adaları, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Komorlar, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kosova, Kuveyt, Kuzey Kore, Kuzey Maryana Adaları, Küba, Laos, Lesotho, Liberya, Libya, Liechtenstein, Madagaskar, Malavi, Maldiv Adaları, Mali, Mısır, Moğolistan, Montserrat, Moritanya, Mozambik, Namibia, Nauru, Nepal, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Özbekistan, Pakistan, Palau Adaları, Papua Yeni Gine, Ruanda, Rusya, Santa Kitts ve Nevis, Santa Lucia, Santa Vincent ve Grenadinler, Sao Tome ve Principe, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Togo, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Umman, Ürdün, Vietnam, Yemen, Zambiya ve Zimbabve’dir.

Norveç Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Norveç vizesi başvurularında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için danışmanlık hizmeti veren Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda, gerekli evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine kadar tüm aşamalar, danışmanlık hizmeti kapsamındadır.

Norveç vize danışmanlık hizmeti Ankara, Bursa, İstanbul, Kocaeli veya Mersin’de yer alan Vizem.net ofislerine müracaat edilerek ya da çağrı merkezi ile iletişime geçilerek alınmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: