Norveç Vizesi İçin Konaklama Rezervasyonları

Norveç Vizesi İçin Otel veya Diğer Konaklama Rezervasyonları

Norveç vizesi için vize başvurusu yapacaksanız otel veya yurt rezervasyonu, kira kontratı, şahsi konaklama planı gibi Norveç’te seyahat edeceğiniz süre boyunca konaklayacağınız yere dair kanıt niteliğinde belge sunmanız gerekir.

Norveç vizesi için ibraz edilecek diğer evrakların vize için konaklama rezervasyonu tarihleri ile uyuşması gerekir. Norveç vizesi için konaklama rezervasyonu geçerli olmalıdır aksi takdirde sahte veya geçersiz konaklama belgesi sunulması vize reddine yol açabilmektedir.

Norveç Vize Başvurusu İçin Konaklama Belgesi Şart Mıdır?

Evet, hem kısa süreli (C tipi, Schengen) hem de uzun süreli (D tipi, ulusal) Norveç vizesi için konaklama belgesi sunulması zorunludur.

Norveç Vizesi İçin Konaklama Planı Nasıl Olmalıdır?

Norveç vize başvurusu için Norveç’te bulunulan süre boyunca otel rezervasyonu ya da diğer planlanan konaklama şekline dair belgeler sunulmalıdır.

Norveç'te Otelde Kalacak Kişiler İçin Rezervasyon Belgesi

Norveç’te otelde kalacak kişiler için rezervasyon belgesinde başvuru sahibinin adı, soyadı; otelin adı, adresi, telefon numarası ve kalınacak tarihler yer almalıdır.

Norveç dışında başka ülkelere de seyahat edilecek olması halinde başvuru sahiplerinin kalacağı tüm şehirlerdeki oteller adına yaptırılmış rezervasyon belgelerini sunması gerekir.

Tur İle Norveç'e Giden Kişiler İçin Konaklama Planı

Tur ile Norveç’e giden kişilerin, kalacakları otellerin açık adres ve telefonlarının yer aldığı ve kişilerin adlarına ayırtılmış olan otel rezervasyonlarını sunmaları gerekir. Tur ile Norveç’e giden kişilerin farklı ülkelere seyahat etmeleri durumunda diğer şehirlerde kalınacak otellere ait rezervasyonların sunulması gerekir.

Norveç'te Ev Kiralayacak Kişiler İçin Kira Kontratı

Norveç’te ev kiralayacak kişilerin kira kontratı sunması gerekir. Norveç’te ev kiralayacak kişilerin sunmaları gereken kira sözleşmesinde daire numarasının belirtilmesi önerilir ancak zorunlu değildir. Henüz kiralayacakları ev belli olmayan kişilerin Norveç’te nerede yaşamayı planladıkları yazılı bir şekilde belirtilebilir.

Norveç Vizesi İçin Geçersiz Konaklama Belgesi Sunmak

Norveç vizesi için geçersiz konaklama belgesi sunmak vize başvurusunun 12. maddeden reddedilmesine yol açabilmektedir.

12. madde nedeniyle Norveç vize başvurusunun reddi için geçerli bir konaklama rezervasyonu ile tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: