Norveç Vize Randevu

Norveç Vize Randevu İşlemleri 2022'de Nasıl Yapılır?

Norveç vize randevusu, vize başvurusu yapabilmek için vize başvuru merkezinden alınan belirli tarihtir. Norveç vize randevusu almak vize başvurusu için gerekli adımlardan biridir. Randevu gününde Norveç vizesi için gerekli evraklar teslim edilmeli ve biyometrik bilgiler verilmelidir. Başvuru adayları parmak izi ve fotoğraflarını teslim etmek için istisnai durumlar dışında şahsen vize başvuru merkezinde bulunmalıdır. Biyometri bilgileri ve evraklar vize başvuru merkezinden Norveç Büyükelçiliği’ne iletilerek vize süreci ilerlemektedir.

Norveç vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren Vizem.net aracılığında yapılan vize başvurularında, erken tarihli randevu alma başvuru sahipleri adına randevu departmanı tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Randevusuz Norveç Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, randevusuz Norveç vize başvurusu yapılamamaktadır. Randevusuz kişilerin Norveç vize işlemleri kabul edilmemektedir. Gerekli evrakları ve biyometri bilgilerini beyan edebilmek için randevu kesinlikle alınmalıdır, aksi halde vize başvurusu tamamlanamamaktadır.

Normal şartlarda randevu olmadan Norveç vizesine başvurulamamaktadır. Son 59 ay içerisinde kişi Schengen vizesi aldıysa biyometrik bilgileri vize bilgi sistemine (VIS) kayıtlı olmaktadır. VIS kaydı olan kişiler, Vizem.net aracılığıyla sadece evraklarını vize başvuru merkezine yollayarak şahsen gitmelerine gerek kalmadan Norveç vize başvurusu yapabilmektedirler.

Norveç Vize Randevusu Nereden Alınır?

Norveç vize randevusu için yetkilendirilmiş aracı kurum VFS Global’dir. Uzun veya kısa süreli tüm Norveç vizeleri için VFS Global üzerinden randevu alınmalıdır.

Vize Başvurusu için Norveç Konsolosluğu Randevu Verir Mi?

Hayır, vize başvurusu için Norveç Konsolosluğu randevu vermemektedir.

Dış temsilcilikler vize başvurusu kabul etmediği için Norveç Konsolosluğu randevu alma işlemi yapılamamaktadır. Norveç Konsolosluğu vize için tüm yetkiyi VFS Global aracı kurumuna vermiştir.

Norveç Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Norveç vize başvuru randevusu almak için VFS Global’in https://www.vfsglobal.com internet adresine girilmelidir. VFS Global anasayfasında “I’m applying from” bölümüne seyahatin başlayacağı adres olan Türkiye, “and I’m going to” bölümüne ise gidilecek nokta olan Norveç girilmelidir. Boş alanlar doldurulduktan sonra “Take Me To The Website” butonuna tıklanmalıdır.

Norveç Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?
Norveç Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

VFS Global’in Norveç bölümüne girdikten sonra “Randevu alın” bölümündeki “Şimdi randevu al” butonuna, ardından da “Başlayalım” butonuna tıklayarak randevu portalına gidilmelidir.

Norveç Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır? 2
Norveç Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır? 2

VFS Global üyeliği alarak veya halihazırda hesap sahibi olunması durumunda üye girişi yaparak randevu işlemleri başlatılabilmektedir. Başvuru adresi, tarihi ve vize türü seçilerek Norveç vize randevusu oluşturulabilmektedir.

VFS Global Norveç Vize Randevusu Telefon ile Alınabilir Mi?

Hayır, VFS Global Norveç vize randevusu telefon ile alınamamaktadır. Norveç vize randevularının online alınması gerekmektedir.

Norveç Vizesi Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Norveç vizesi randevu ücreti için bir uygulama bulunmamaktadır. Norveç vize randevusu için ücret teklif eden şahıs veya kurumlardan uzak durulmalıdır.

Norveç Vize Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Norveç vize randevu sorgulama işlemi kişinin online VFS Global hesabından yapılabilmektedir.

Norveç Vizesi için Randevu Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Norveç vizesi için randevu tarihi VFS Global hesabına giriş yapılarak değiştirilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında alınan Norveç vize randevuları için iptal ve değişiklik işlemleri uzman ülke danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Norveç vize randevu alma: 0850 241 1868

Norveç Vize Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Norveç vize randevusuna gidilmezse randevu iptal edilmektedir ve kişinin tekrardan randevu alması gerekmektedir.

Norveç Vize Randevusunda Yapılan İşlemler Nelerdir?

Norveç vize randevusunda evrak teslimi, biyometrik bilgilerin verilmesi ve vize harcının ödenmesi işlemleri yapılmaktadır. Evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize harcının ödendiğine dair dekontun beyan edildiğinden emin olunmalıdır.

Norveç Vize Randevusunda Parmak İzi Alınır Mı?

Evet, Norveç vize randevusunda parmak izi alınmaktadır.

Norveç vizesi için biyometri işlemleri parmak izi ve fotoğraf beyan etmeyi kapsamaktadır. VIS sisteminde kaydı olan kişilerin tekrardan Norveç vizesi parmak izi vermesi gerekmemektedir.

Paylaş: