Norveç Vizesi için UDI Kapak Mektubu

UDI Kapak Mektubu Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

UDI kapak mektubu ya da UDI imza formu hem kısa hem de uzun süreli Norveç vizesi başvurularınız için ibraz edilmesi zorunlu Norveç vize evraklarından biridir.

Kapak mektubu Norveç Göçmenlik Müdürlüğü (UDI) internet sitesinden başvuru yapıldıktan sonra mail yoluyla Norveç vize işlemleri için başvuru sahibine iletilmektedir. UDI kapak mektubu indirilerek başvuru sahibi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

UDI Kapak Mektubunu Nereden Alabilirim?

UDI kapak mektubu, UDI üzerinden vize başvurusu tamamlandıktan sonra sisteme girdiğiniz mail adresine gönderilir. Gelen maildeki mektubu indirip imzalamanız gerekir.

UDI kapak mektubu görseli aşağıda gösterilmiştir.

UDI Kapak Mektubunu Nereden Alabilirim?
UDI Kapak Mektubunu Nereden Alabilirim?

UDI Kapak Mektubu Kim Tarafından İmzalanmalıdır?

UDI kapak mektubu başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanmalıdır. UDI kapak mektubu başvuru sahibinin reşit olmaması halinde ebeveynleri ya da yasal vasileri tarafından doldurulup imzalanmalıdır.

UDI Kapak Mektubu İçin Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

UDI kapak mektubunda fotoğraf ilgili kısma yapıştırılmalı ve zımba veya benzeri araçlar kullanılmamalıdır.

UDI kapak mektubu için 36x47mm ebatlarında, son 6 aydan eski olmayan Norveç vizesi için fotoğraf kriterlerine uygun biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: