Tayvan Ankara Büyükelçiliği

Tayvan Ankara Büyükelçiliği | Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu

Büyükelçilik, yurt dışında ülkesini temsil eden ve görevli olarak bünyesinde büyükelçi ile büyükelçiye bağlı memurları barındıran diplomatik kurumdur. İlgili iki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri temsil eden büyükelçilik, görev aldığı ülke ile ilgili kendi ülkesini güncel olarak bilgilendirmektedir.

Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Ankara'da bulunmakta olup büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. Büyükelçilik görevleri haricinde Tayvan Ankara Büyükelçiliği aynı zamanda vize, pasaport ve apostil gibi konsolosluk hizmetleri de sağlamaktadır.

Tayvan Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Tayvan Ankara Büyükelçisi Volkan Chih-Yang HUANG’dır.

Tayvan Büyükelçiliği Adres Bilgisi

Tayvan Büyükelçiliği adresi Reşit Galip Cad. Rabat Sok. No:16 G.O.P. 06700, Ankara/Türkiye’dir.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Tayvan Ankara Büyükelçiliği telefon numarası (90-312) 436 7256, faks numarası (90-312) 447 8465 ve e-posta adresi tur@mofa.gov.tw’dir.

Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Çalışma Günleri ve Saatleri

Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu çalışma günleri pazartesiden cumaya saat 09:00-17:00 arasındadır.

Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

Evet, Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu vize başvurularını kabul etmektedir.

Tayvan vize başvuruları için yetki verilmiş bir aracı kurum bulunmamaktadır. Türkiye’den yapılan Tayvan vize başvuruları, yalnızca Tayvan Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilip değerlendirilmektedir.

Tayvan Büyükelçiliği'nden Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden vize başvurusu yapmak için https://visawebapp.boca.gov.tw adresine gidilerek vize başvuru formu doldurulur ve formun çıktısı alınarak başvuru sahibi tarafından imzalanır.

Tayvan vizesi için gereken belgeler hazırlandıktan sonra Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden vize randevusu alınır. Randevu gününde başvuru formu ve gerekli belgelerin teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ile Tayvan vize işlemleri tamamlanır.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden vize randevusu almak için tur@boca.gov.tw adresine e-posta gönderilmesi gerekir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: