Fransa Vize Danışmanlık İşlemleri

Fransa Vize Danışmanlık Hizmetleri 2023 Fiyatları

Fransa bir Batı Avrupa ülkesi olup başkenti, Sen Nehri kıyısında bulunan Paris’tir. 2017 yılı Dünya Turizm Örgütünün (DTÖ) verilerine göre Fransa dünyanın en çok ziyaret edilen 1. ülkesi olmuştur. 2017 yılında Türkiye'yi 578.524 bin Fransız turist ziyaret etmiştir.

Fransa, Türk vatandaşlarından vize talep eden ülkeler arasındadır. Türkiye'den yapılan vize başvurularında Vizem.net TURSAB’a kayıtlı akredite vize başvuru merkezi olarak hizmet vermektedir.

Son 5 yılda %98,3 ile vize onay oranı en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net, Türkiye'den yapılan Fransa vize başvurularının yanında oturum ve çalışma izinleri, eğitim, yatırım ve göçmenlik konularında tek çatı altında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Fransa Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Fransa vizesi için umuma mahsus pasaport hamilleri seyahat süresi fark etmeksizin vizeye tabi olup diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Fransa Vize Başvurusu Danışmanlık Almadan Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvurusunun ilk adımı uygun vize türünün belirlenmesidir. Fransa vizesi için uygun vize türünün belirlenmesi adımında destekleyici belgelerin ve ödenecek vize ücretlerinin miktarını gösteren bir liste alıp ardından “Genel bilgiler”, “Fransa'ya geliş için”, “Fransa'ya gelişiniz” seçenekleri takip edilmelidir.

Hangi aracı kurum ofisinden başvuru yapılacağının belirlenmesi aşamasında, FRANSA-VISAS web sitesi üzerinden “Vize başvurunuzu başlatın” seçeneğine tıklanıp bir hesap oluşturulmalı ve ardından sorular çevrimiçi olarak yanıtlanmalıdır. Vize başvuru formu doldurma sürecinin sonunda, destekleyici belgelerin bir listesi ve vize ücretlerinin tutarı görüntülenmekte olup randevu ile ilgili gerekli bilgileri almak için “Fransa-Vizeler“ seçeneğine tıklanmalıdır.

https://france-visas.gouv.fr adresinden online başvuru yapılması ve aracı kurum randevusu oluşturulmasından sonra randevu mektubuyla birlikte bir randevu onay e-postası alınmaktadır.

Vize ücret ödemesi aşamasında, hizmet ücretlerinin çevrimiçi olarak ödenmesinin mümkün olmadığı durumlarda, vize ücretlerine ek hizmet ücretleri randevu sırasında vize başvuru merkezinde ödenmeli ve Fransa vizesi için gerekli evraklar teslim edilip biyometri işlemleri tamamlanmalıdır.

Değerlendirme ve sonuç aşamasında, pasaport vize başvuru merkezine iade edildiğinde bir e-posta güncellemesi ve SMS alınmaktadır. Fransa vize başvuru durumu France-Visas web sitesinden çevrimiçi olarak takip edilebilmekte olup bu hizmete erişmek için vize başvuru merkezi tarafından düzenlenen fatura/makbuz üzerinde bulunan referans numarası ile soyadı bilgisi kullanılmaktadır.

Fransa vize başvurusu için seyahat belgesini içeren zarf, Fransız Konsolosluğu tarafından VFS Global vize başvuru merkezine iade edildikten sonra, onaylı kurye servisi ile belirtilen adrese gönderilmektedir.

Fransa Vize Başvurusu Vizem.net Üzerinden Nasıl Yapılır?

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vize başvurularında başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları uzman danışmanlar tarafından incelendikten sonra uygun bulunması halinde başvuru süreci başlatılmaktadır.

Fransa Schengen vizesi başvurularında başvuru sahibinin son 59 ay içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış olması halinde VIS (Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi) kaydı mevcut olduğu için başvuru sahibinin vize başvuru merkezi VFS Global'e gitmesine gerek kalmadan yalnızca pasaport ve vize başvurusu için diğer gerekli belgelerin Vizem.net İstanbul ofisine gönderilmesi durumunda vize başvurusu danışmanlar tarafından başlatılmaktadır.

Fransa Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Vizem.net Fransa vize danışmanlık ücreti başvuru sahibinin kişisel koşulları, seyahat amacı, seyahat planı ve alınan hizmet türlerine göre kısa süreli vizeler için 25-90 EUR, uzun süreli vizeler için 70-160 euro arasında değişmektedir.

Fransa Vize Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

Fransa vize danışmanlığının kapsadığı hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru için gerekenevrakların incelenmesi ve eksik evrakların tamamlanması
 • Başvuru dilekçesi hazırlanması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Gerekli ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yapılması
 • Fransa seyahatini kapsayacak seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Online başvuru formunun doldurulması
 • Çevrimiçi belge yükleme işlemlerinin yapılması
 • Randevu oluşturma, iptal ve değişiklik işlemlerinin yapılması
 • Vize takibi ve sonuç sorgulama işlemleri işlemleri
 • Vize durumu ile ilgili SMS bilgilendirmesi
 • Pasaport teslim işlemi

Fransa Vizesi Online Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nedir?

Fransa vize başvuru formu tüm vize başvurularında sunulması zorunlu ve önemli bir evraktır. Fransa online vize başvuru formunun yanlış veya eksik doldurulması halinde vize başvurusu onaylanmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vizesi başvurularında Fransa vize başvuru formu, başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından çevrimiçi olarak doldurulmaktadır.

Fransa Vizesi için Başvuru Dilekçe Hizmeti Nasıl Alınır?

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vize başvurularında Fransa vizesi için başvuru dilekçesi, başvuru sahibinin finansal yeterlilik, meslek ve çalışma durumu gibi kişisel durumları ve başvurulan vize türü dikkate alınarak ilgili ülkenin uzman vize danışmanları tarafından yazılmaktadır.

Türkçe yazılmış tüm gerekli evraklar ve Fransa vize dilekçe örneği için yeminli tercüme ve gereken durumlarda noter onayı işlemleri danışmanlık hizmeti kapsamında tamamlanmaktadır.

Fransa Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti Nedir?

Fransa vize başvurusunda seyahat sigortası sunulması zorunludur. Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vizesi başvurularında tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları 2022 yılı için en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Fransa seyahat sigortası fiyatları sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 1 haftalık Fransa sağlık sigortası fiyatı ortalama 9-18,5 euro arasında; 1 aylık sigorta 20-25 euro arasında ve 3 aylık sigorta 30-45 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Fransa Vize Randevu Danışmanlığı Nasıl Alınır?

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Fransa vize randevusu başvuru sahibi adına danışmanlar tarafından oluşturulmaktadır.

Vizem.net 45 ülkede akreditasyonu bulunan TURSAB’a kayıtlı bir acentedir. Vizem.net, vize başvurusu için Fransa vize online randevuları şahsen alınacak randevulardan daha yakın tarihe alarak Fransa vizesi için randevu sürecini hızlandırmaktadır.

Fransa Danışmanlık Hizmeti Kapsamında Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Fransa danışmanlık hizmeti kapsamında vize başvuru takibi, vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahibi adına Vizem.net danışmanı tarafından yapılmakta olup başvuru sahibine SMS yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Fransa vize takip işlemleri vizenin alınmasının ardından seyahat süresi boyunca sürdürülmektedir. Fransa vize başvurusu için vize geçerlilik ve konaklama süresi gibi detaylar SMS yoluyla başvuru sahibine bilgi verilmekte ve vize süresinin bitiminden 3 gün önce vize süresinin bitiş bildirimi başvuru sahibine SMS yoluyla iletilmektedir.

Fransa Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

Fransa yurtdışı eğitim danışmanlığı başvuru yapılacak eğitim programına göre değişiklik göstermektedir.

Fransa üniversite danışmanlık başvurusunda Vizem.net tarafından dil okulu, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için denklik, kayıt vb. konularda eğitim danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Fransa eğitim danışmanlığı başvurusunda tüm eğitim programları için eğitim kurumu ile yazışmalardan başlayarak tüm süreç uzman Vizem.net danışmanları tarafından yürütülmektedir.

Eğitim türü fark etmeksizin Fransa eğitim danışmanlığı vize başvurusunun her aşamasında Vizem.net danışmanlığından faydalanılabilmektedir.

Fransa Vize Danışmanlığı Hangi İllerden Alınabilir?

Fransa vizesi başvurularında Vizem.net, Türkiye'nin 81 ilinden danışmanlık ve takip hizmeti sunan akredite kuruluştur. Vizem.net Fransa ülke danışmanı ile görüşebilmek için çağrı merkezi aranmalıdır. Vize uygunluk tespiti ve daha detaylı bilgi almak için Vizem.net Ankara ve İstanbul ofisleri ziyaret edilebilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Ankara Fransa Vize Danışmanlık Merkezi

Ankara Fransa vize danışmanlık merkezi adresi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Regnum Sky Tower 57/116 Çankaya/ Ankara’dır.

Ankara Fransa vize danışmanlık merkezi telefon numarası 0312 963 1473’tür.

İstanbul Fransa Vize Danışmanlık Merkezi

İstanbul Fransa vize danışmanlık merkezi adresi Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası Ataşehir/ İstanbul’dur.

İstanbul Fransa vize danışmanlık merkezi telefon numarası 0216 706 55 86/ 0850 241 1868’dir.

Paylaş: