Fransa Vizesi için Pasaport Süresi ve Özellikleri

Fransa vize başvurusunda pasaport sunulması gereken zorunlu bir evraktır. Sunulan pasaportun geçerli süreye sahip olması vize şartları arasındadır ve Fransa vize başvurusu için sunulan süresi dolmuş pasaportlar kabul edilmemektedir.

Fransa vize işlemlerine başlamadan önce, Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar arasında olan pasaport kontrol edilmelidir.

Fransa vize başvurusu için: 0850 241 1868

Türkiye'den Fransa Vizesine Farklı Ülke Pasaportu İle Başvurulabilir Mi?

Türkiye'den Fransa vizesine farklı ülke pasaportu ile başvuruların kabul edilmesi, başvuru sahiplerinin hangi ülkelerin vatandaşı olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Fransa vizesine başvuran Türk vatandaşları, çifte vatandaşlığa sahip olmaları durumunda, sahip oldukları diğer ülkenin pasaportuyla vize başvurusu yapamaz. Çifte vatandaşlıkları bulunan Türk vatandaşları, vize başvurusunda bulunurken gerekli şartları sağlayan bir Türk pasaportu sunmalıdır.

Yabancı kişilerin kendi ülkelerinden aldıkları geçerli bir pasaport ve Türkiye'de yasal olarak ikamet ettiklerini gösteren oturum izni bulunur ile Türkiye'den Fransa vize başvurusu yapabilmektedir.

Fransa Vize Başvurusu için Sunulacak Pasaport Nasıl Olmalıdır?

Fransa vize başvurusu için sunulacak pasaport, son 10 yılda düzenlenmiş olmalı ve pasaportun en az iki boş sayfası bulunmalıdır.

Fransa vizesi için pasaport geçerlilik süresi, Schengen bölgesinden ayrılmanın planlandığı tarihten en az 3 ay daha uzun olmalıdır.

Fransa Vize Başvurusunda Pasaport Nasıl Sunulmalıdır?

Fransa vize başvurusunda pasaport, başvuru formu ve diğer gerekli evraklar ile beraber vize başvurusu için alınan randevu sırasında yetkili vize başvuru merkezi olan VFS Global'e teslim edilmelidir.

Pasaportun aslı ile kişisel bilgilerin bulunduğu kimlik sayfasının fotokopisi ve alınan önceki vizelerin bulunduğu pasaport sayfalarının fotokopisi sunulmalıdır.

Fransa Vizesi Almak için Eski Pasaportun Sunulması Gerekir Mi?

Fransa vizesi almak için, varsa eski pasaportların sunulması gerekmektedir. Fransa vize başvurusunda, eski pasaportun tüm dolu sayfalarının fotokopisinin sunulması talep edilmektedir; eski pasaportlar, başvuru sahibinin seyahat geçmişinin değerlendirilebilmesi açısından avantaj sağlamaktadır.

Fransa Vize Başvurusu için Verilen Pasaport Ne Zaman Geri Alınabilir?

Fransa vize başvurusu için verilen pasaport, başvuru yapılan aracı kurumdan ilgili vize başvurusu sonuçlandığında geri alınabilmektedir.

Fransız Konsolosluğu, başvuru sahibinin pasaportunu ve seyahat belgelerini içeren bir zarfı, vize başvurusunun yapıldığı vize başvuru merkezine iletir ve sonrasında belgeler kurye servisiyle başvuru sahibinin daha önceden bildirmiş olduğu adrese gönderilir.

Paylaş: