Fransa Vize Takip ve Sorgulama

Fransa Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize sorgulama ve takibi, yapılan vize başvurusunun hangi aşamada olduğunu başvuru sahibinin bilgisine sunan işlemlerdir. Fransa vize başvuruları, vize türüne bağlı olarak 15 gün ile 3 ay arası bir zaman diliminde sonuçlanmaktadır. Belirtilen 15 gün ile 3 ay zaman zarfı içerisinde Fransa vize takibi, yetkili vize başvuru merkezi VFS Global üzerinden 3 farklı yöntemle yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vize başvurularının vize takip ve sorgulama işlemleri 09:00 ile 18:30 saatleri arasında telefon ile ya da Vizem.net üzerinden online olarak yapılabilmekte ve 5 aşamalı SMS hizmeti ile vize başvurusu takip edilebilmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Fransa Vize Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Fransa vize sorgulama işlemi VFS Global üzerinden yapılabildiği gibi; Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Vizem.net hesabım sekmesi üzerinden online olarak veya telefon ile Fransa vize başvuru takip işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global Üzerinden Fransa Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Fransa vize takip işlemi 3 farklı yol ile yapılabilmektedir.

E-mail ile, SMS ile ve online olarak VFS Global Fransa websitesinden, VFS Fransa başvuru takip işlemi yapılabilmektedir. Farklı Fransa VFS vize takip işlemlerine ait detaylı bilgi aşağıdaki başlıklarda verilmektedir.

E-Mail İle VFS Fransa Vize Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-mail ile VFS Global Fransa takip ve sorgulama işleminde, pasaportun VFS Global vize başvuru merkezine iadesi sonrasında başvuru sahibine e-posta gönderilmektedir.

SMS İle VFS Global Fransa Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

SMS ile Fransa VFS vize takip işlemi, e-mail yönteminden daha detaylı bilgi edinmek isteyen başvuru sahiplerince tercih edilmektedir. Vize takibi için SMS hizmeti almak isteyen kişilerin, başvuru yapacakları VFS Global merkezinde ilgili hizmetin verildiğini teyit etmesi gereklidir.

SMS hizmeti VFS Global’den belli bir ücret karşılığında alınabilmektedir.

VFS Global Fransa Vize Sorgulama Online Olarak Nasıl Yapılır?

VFS Global Fransa vize sorgulama online olarak VFS Global internet adresi üzerinden takip edilebilmektedir. Online VFS Global Fransa vize başvuru takip işlemi için, vize başvuru merkezinin düzenlediği fatura üzerindeki referans numarası ile başvuru sahibinin soyisim bilgisinin girilmesi gerekmektedir.

VFS Global vize başvuru takip giriş ekranı aşağıya eklenmiştir.

VFS Global Fransa Vize Sorgulama Online Olarak Nasıl Yapılır?
VFS Global Fransa Vize Sorgulama Online Olarak Nasıl Yapılır?

VFS Fransa Vize Başvuru Sorgulama İşlemi Telefonla Yapılabilir Mi?

Hayır, VFS Fransa vize başvuru sorgulama işlemi telefonla yapılmamaktadır. Fransa başvuru takip işleminin telefonla yapılamaması bilgi güvenliğinin sağlanması sebeplidir.

Fransa Vize Başvurusu Vizem.net Üzerinden Nasıl Sorgulanır?

Fransa vize başvurusu durumu Vizem.net üzerinden, Hesabım kısmından başvuru sahibinin kimlik numarası ile giriş yapılarak online olarak sorgulanabilmektedir. 09:00 - 18:30 saatleri arasında telefon ile Vizem.net üzerinden Fransa vize başvurusu sorgulama işlemi gerçekleştirilmesi de mümkündür. Vize onayının ardından başvuru sahibine vize onay SMS’i gönderilmekte ve bilgi sisteme işlenmektedir.

Vizem.net Fransa vize danışmanlık hizmeti kapsamında, vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi diğer detaylar SMS ile başvuru sahibine iletilmektedir; ayrıca vize süresi bitmeden 3 gün önce vize süresinin bitiş bilgisi başvuru sahibine yine SMS olarak iletilmektedir.

Fransa Konsolosluğu'ndan Vize Başvurusu Sorgulanabilir Mi?

Hayır, Fransa Konsolosluğu vize sorgulama işlemi yapılmamaktadır. vize başvurusu sorgulanmamaktadır.

Fransa Konsolosluğu vize takip işlemi, Fransa vize başvuruları doğrudan Fransa Konsolosluğu üzerinden yapılmadığı için mümkün değildir.

Fransa Vize Başvurusu Takip İşlemi Ne Kadardır?

Fransa vize başvurusu takip işlemi, vize başvurusu ardından ücretsiz bir şekilde online platformlar üzerinden yapılabilmektedir. Fransa başvuru takip için ücret talebinde bulunan kötü niyetli kişilere ve kurumlara itibar edilmemesi gerekir.

Fransa Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Fransa vize sonucu, pasaport teslimi sonrasında öğrenilebilmektedir. VFS Global üzerinden Fransa vize sonucu sorgulama işlemi yapılamaz; vize takip işlemleri ile sadece vize başvurusunun sadece hangi aşamada olduğu sorgulanabilmektedir.

Paylaş: