Arabayla Hırvatistana Gitmek

Arabayla Hırvatistan'a Gitmek için Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Arabayla Hırvatistan’a gitmek isteyenlerin Hırvatistan transit vizesine veya geçerli bir Schengen vizesine sahip olması gerekmektedir. Arabayla Hırvatistan vizesi için pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır.

Hırvatistan’a gitmek için gerekli evraklar hakkında bilgi edinmek için vizem.net uzmanları ile iletişime geçilebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Arabayla Hırvatistan’a Gitmek için Vize Gerekli Mi?

Arabayla Hırvatistan’a giden umuma mahsus pasaport sahipleri için vize gerekirken, diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Hırvatistan’a yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Arabayla Hırvatistan’a Gitmek için Vize Nasıl Alınır?

Arabayla Hırvatistan’a gitmek için öncelikle araba vize başvuru formu doldurulur ve VFS Global’dan randevu alınır. Hırvatistan araba vizesi için gerekli evraklar toplanır daha sonra başvuru merkezinde vize harç ücreti ödenir.

Hırvatistan araba vizesi için belgeler başvuru merkezine randevu saatinde şahsen teslim edilir ve başvuru sonrası başvuru sonucu beklenir.

Hırvatistan Araba Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hırvatistan araba vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Hırvatistan vizesi başvuru formu: Eksiksiz ve doğru bir şekilde başvuru sahibi tarafından doldurulmalıdır.
 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 boş sayfası olan Hırvatistan seyahatinden dönüş tarihi dahil en az 3 ay geçerliliği bulunan bir pasaport olmalıdır.
 • Pasaport fotokopisi: Pasaportun işlenmiş tüm sayfalarının fotokopisi ve varsa eski pasaportların da fotokopisi bulunmalıdır.
 • Fotoğraf: 35 mm genişliğinde 45 mm yüksekliğinde beyaz fonlu 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Hırvatistan seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortası tüm Hırvatistan seyahati sürecini kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Hırvat sağlık sigortası en az 30.000 € teminata sahip olmalıdır.
 • Hırvatistan’da rezervasyon bilgileri: Tüm Hırvatistan seyahati süresini kapsayan kalacak yerin onaylı rezervasyon bilgileri gerekmektedir.
 • Seyahat bilgileri: Araç ruhsatı ve ehliyet gibi ulaşım aracına ilişkin belgeler sunulmalıdır.
 • Davet bilgileri: Hırvatistan’a davet eden kişinin kişisel ve iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık derecesi, davet edilen kişi hakkında bilgi, seyahat tarihleri, ziyaretin amacı, konaklama bilgisini, seyahat ve konaklama giderlerinin karşılanacağına dair bilgiler belirtilmelidir.
 • Maddi durum bilgileri: Hırvatistan’da kalacak kişinin geliri gibi finansal bilgiler sunulmalıdır.
 • Hırvatistan vize ücreti: Hırvatistan araba vizesi ücreti ödenmelidir.
 • Yeşil sigorta poliçesi: Hırvatistan’a arabayla gidecek olanlar için geçerli yeşil sigorta poliçesi sunulmalıdır.

Hırvatistan Yeşil Sigortası Nereden Alınır?

Hırvatistan yeşil sigorta, Hırvatistan’ı ziyaret eden sürücülerin Hırvatistan kanunlarının gerektirdiği asgari zorunlu sigorta kapsamına sahip olduklarını kanıtlayan uluslararası bir sigorta sertifikasıdır. Hırvatistan yeşil sigorta araçların uluslararası sınırlar arasında geçisini kolaylaştırır ve yabancı tescilli araçların karıştığı kaza mağdurlarının mağdur olmamasını sağlar.

Hırvatistan yeşil sigorta vizem.net üzerinden en iyi fiyatlarla alınabilinir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Arabayla Hırvatistan Vizesi Nereden Alınır?

Arabayla Hırvatistan vizesi VFS Global’den alınabilmektedir.

Arabayla Hırvatistan vizesi almak için VFS üzerinden randevu alınmalıdır ve randevu saatinden en az 15 dakika önce gerekli evraklarla birlikte şahsen başvuru merkezinde olunmalıdır.

Vizem.net üzerinden ikamet iline bakılmaksızın tüm başvurular yapılabilmektedir.

Arabayla Hırvatistan Gezisi için Vize Hırvatistan Sınırından Alınabilir Mi?

Arabayla Hırvatistan gezisi için Hırvatistan sınırından vize alınamamaktadır. Arabayla Hırvatistan vizesi için vize başvurusu seyahat tarihinin en geç 15 gün öncesinde yapılmalıdır.

Hırvatistan’a Araçla Gitmek için Hangi Sınır Kapıları Kullanılabilir?

Hırvatistan’a araçla gitmek için aşağıdaki sınır kapıları kullanılabilmektedir.

 • Macelj – Bajakovo Sınır Kapısı
 • Bregana – Bajakovo Sınır Kapısı
 • Goriçan – Bajakovo Sınır Kapısı
Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: