Hırvatistan İstanbul Konsolosluğu

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul, başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan veya an itibariyle geçici olarak bulunan Hırvat vatandaşlarınına pasaport vermek, haklarını gözetmek, Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarının vize vermek ve konsolosluk işlemlerinden sorumlu olmak gibi konularda hizmet sunmaktadır.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu Beyoğlu ilçesinde Asmalı Mescit Mahallesinde yer almaktadır. İstiklal Caddesi’ne ve diğer ülkelerin başkonsolosluklarını barındırdan bu bölge içerisinde yer almasıyla ulaşılabilirliğini korumaktadır.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve üçüncü ülke vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sunmak ile birlikte Hırvat vatandaşları için de çalışma saatleri ve acil durumlarda ulaşılabilir durumdadır.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu Kimdir?

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluk görevini, Dr. Ivana Zerec üstlenmiştir.

Hırvatistan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğuna telefon, faks ve mail yolu ile ulaşılabilmektedir. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğuna ulaşmanın en hızlı yolu mail aracılığıyla iletişim sağlamaktır.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu adresi Asmalı Mescit Mahallesi, Oteller Sokak, No:1/2, 34420 Tepebaşı/Beyoğlu, İstanbul şeklindedir. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri ise Hırvat ve Türk resmi tatilleri haricinde hafta içi her gün 8.00-16.00, vize almak ve diğer konsolosluk işlemleri için ise 9.00-12.00 saatleridir. Hırvatistan Başkonsolosluğu vize ve konsolosluk hizmeti almak için randevu alınması gerekmektedir.

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul telefon numarası +90 212 293 5467 ve +90 212 293 5468 şeklindedir.

Hırvatistan Başkonsolosluğu İstanbul Mail Adres Nedir?

Hırvatistan Başkonsolosluğu İstanbul mail adresi gkrh.istanbul@mvep.hr şeklindedir.

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul Resmi Web Sitesi Nedir?

Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul resmi bir web sitesine sahip değildir.

Hırvatistan Başkonsolosluğu İstanbul’da Nerededir?

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 18 kilometre uzakta olup şahsi araç ile gidildiği takdirde 20 dakika sürmektedir.Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 12 kilometrelik bir mesafede olmakla birlikte şahsi araç ile 16 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Direkt olarak havalimanından Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğuna gidilmek istenirse; İstanbul Havalimanı, Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğuna 41 kilometrelik uzaklıkta olup şahsi araç ile 40 dakika sürmektedir. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu İstiklal Caddesi’ne yaya olarak birkaç dakikalık mesafede olup Şişhane Metrosu ve Kasımpaşa Stadyumu yakınındadır.

Hırvatistan Konsolosluğu Beyoğlu Adresine Nasıl Gidilir?

Hırvatistan Konsolosluğu Beyoğlu adresine metro, otobüs, dolmuş ve şahsi araç ile gitmek mümkündür. Hırvatistan Konsolosluğu Beyoğlu adresine en yakın metro durağı Şişhane durağı olmak ile birlikte, Hırvatistan Konsolosluğu Beyoğlu adresine Tepebaşı otobüs durağından da kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu Beyoğlu adresine gitmek için M2 metro hattı kullanılarak Şişli-Mecidiyeköy durağından başlayarak üç durak sonra Şişhane durağında inilmelidir. Hırvatistan Konsolosluğu Beyoğlu İstiklal Caddesi paralelindeki Asmalı Mescit Mahallesi, Oteller Sokak’ta yer almaktadır.

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğunda direkt olarak D tipi vize başvurusu yapılabilmektedir. C tipi vize işlemleri ise aracı kurumlar ve akredite acenteler üzerinden yürütülebilmektedir. Hırvatistan kısa süreli ve ulusal vize başvuruları için vizem.net danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Hırvatistan İstanbul D tipi uzun süreli ve C tipi kısa süreli vize alma sürecinde vizem.net danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğunun Yetki Alanları Hangi İllerdir?

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğunun hizmet verdiği iller aşağıda listelenmiştir.

 • Edirne
 • Kırklareli
 • Tekirdağ
 • İstanbul
 • Yalova
 • Kocaeli
 • Sakarya
 • Düzce
 • Çanakkale
 • Balıkesir
 • Antalya
 • Bursa
 • Bilecik
 • Kütahya
 • Manisa
 • İzmir
 • Uşak
 • Aydın
 • Denizli
 • Muğla
 • Burdur

Hırvatistan İstanbul Beyoğlu Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Hırvatistan İstanbul Beyoğlu vize başvuru merkezi; Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, Numara:29 (Elysium Soul), Beyoğlu/İstanbul adresindedir.

Hırvatistan Başkonsolosluğu Vize Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan Başkonsolosluğu vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Hırvatistan vize başvuru formu
 • Hırvatistan seyahat sağlık sigortası
 • Biyometrik fotoğraf
 • Vatandaşı olunan ülkeye ait pasaport
 • Eğer gerekiyorsa ikamet kanıtı
 • Geri dönülecek ulaşım aracı belgesi (uçak bileti veya rezervasyonu)
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuru formu; Hırvat vizesine başvuranların kişisel bilgilerini, meslek ve finans durumlarını ve iletişim bilgilerini sundukları bir belge türüdür. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuru formu başvuran tarafından şahsen ve eksik olmayacak şekilde İngilizce veya Hırvatça doldurulmalıdır. Hırvatistan İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuru formu lekelenmemeli, ıslanmamalıdır. Biyometrik fotoğrafın formun üzerine zımbalanmaması gerekir, buna karşın fotoğraf yapıştırılmalıdır. Hırvatistan Başkonsolosluğu vize başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu #1
Hırvatistan Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu #1
Hırvatistan Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu #2
Hırvatistan Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu #2
Hırvatistan Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu #3
Hırvatistan Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu #3

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğundan randevu almak için konsolosluk ile mail veya telefon yöntemiyle iletişime geçmek gerekmektedir. İstanbul Hırvatistan Konsolosluğu resmi tatiller hariç hafta içi her gün 9.00-16.00 saatlerinde çalışmaktadır. Hafta içi 9.00-12.00 saatleri arasında vize, pasaport ve diğer konsolosluk işlemleri hizmete sunulmaktadır.

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğuna +90 212 293 5467 ve +90 212 293 5468 numaralardan veya İstanbul Hırvatistan Konsolosluğuna gkrh.istanbul@mvep.hr adresinden mail atarak Hırvatistan vize randevu alınabilmektedir.

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğu Yetkili Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğu yetkili vize aracı kurumu kısa süreli C tipi vizelerde evrakların toplanması için VFS Globaldir. Hırvatistan vize danışmanlığı tüm vize türleri için vizem.net tarafından verilmektedir.

Hırvatistan vizesi danışmanlık ve VFS Global Hırvatistan vizesi aracılık için bilgi ve başvuru 0850 241 1868 numaralı telefondan sağlanmaktadır.

Türkiye’deki Diğer Hırvatistan Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’deki diğer Hırvatistan dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: