İtalya Ekspres Vize Başvurusu

İtalya Ekspres Vize Başvuru ve Takip İşlemleri

İtalya ekspres vize, İtalya’ya daha hızlı vize alınmasını sağlayan bir uygulamadır. İtalya ekspres vize başvurusu, İtalya vizesinin onay sürecini değiştirmemektedir. İtalya ekspres vize başvurusunda bulunmak, başvuru merkezinin onay için pasaportu İtalya konsolosluğuna gönderirken öncelik vermesini sağlamaktadır.

Vizem.net, İtalya ekspres vize başvurularında işlem sağlayarak vize süresini düşürebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İtalya Ekspres Vize Ücreti Ne Kadardır?

İtalya ekspres vize ücreti 2022 yılı için 690 TL’dir.

İtalya Express Vize Başvurusu Hangi İllerden Yapılabilir?

İtalya ekspres vize başvurusu sadece İstanbul’dan yapılabilmektedir.

Hızlı İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hızlı İtalya vizesi ortalama olarak 15 günde çıkmaktadır.

2019 - 2021 yılları arasında Vizem.net danışmanlığında yapılan hızlı İtalya vize başvuruları ortalama 12 günde tamamlanmıştır.

Hızlı İtalya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hızlı İtalya vize başvurusu için gerekli evraklar ile standart İtalya vizesi için gerekli evraklar aynıdır. Hızlı İtalya vize başvurusu için ek bir belge ya da form istenmeden İtalya konsolosluğuna pasaport gönderilirken işlem önceliği verilir.

Hızlı vize başvuruları İtalya konsolosluğuna gönderilmeden önce başvuru merkezi tarafından eksik evrak kontrolü yapılır. Standart olarak İtalya vizesi için gerekli evraklar eksik değilse ya da evrakın neden eksik olduğuna dair geçerli bir dilekçe yazılmış ise vize başvurusu İtalya konsolosluğuna gönderilir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: