Milano Vizesi

2023'te Milano Vize İstiyor Mu?

2022’de Milano umuma mahsus pasaport sahipleri için vize istemektedir. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip olanlar ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizeye tabi değillerdir. Vizem.net Milano’ya gidecek olan bordo pasaport sahipleri için danışmanlık veren Türkiye’de onay oranı en yüksek akredite acentedir. Vizem.net bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numaradan iletişim sağlanabilmektedir.

Milano Aktarmalı Uçuşlarda Transit Vize Gerekli Mi?

Milano aktarmalı uçuşlarda transit vize, 24 saate kadar bekleme süresi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenmemektedir.

Milano Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Milano vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az iki sayfası boş olan bir pasaport gereklidir.
 • Milano Vizesi Başvuru Formu: Vize başvurusu yapan kişinin vize başvuru formunu doldurup imzalaması gerekmektedir.
 • Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibinin bir adet kimlik fotokopisi gereklidir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 35 mm genişlik 45 mm uzunluk 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • İtalya Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahat süresini kapsayacak şekilde en az 30.000 Euro teminatında seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • Vize Harcı: İdata ofislerine vize başvurusu için vize harcı ödenmesi gereklidir.
 • Otel ya da Konaklama Rezervasyonu: Seyahat süresince konaklanılacak yerin rezervasyon kopyalarının hazırlanması gereklidir.
 • Uçak Bileti Rezervasyonu: Gidiş ve dönüş uçak bilet rezervasyon kopyalarının hazırlanması gereklidir.

İtalyan vizesi başvuru evrakları konaklama durumu, gidiş amacı ve çalışma durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Milano Vizesi Nasıl Alınır?

Milano vizesi almak için ilk olarak İdata ofislerinden vize randevusu almak gereklidir. Vize randevusu alırken vize türüne bağlı olarak istenilen evrakların listesi verilmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra vize evrakları randevu gününe kadar hazırlanması gereklidir. Vize randevusu oluşturduktan sonra randevunun günü ve saati mail aracılığı ile başvuru sahibine bildirilir. Milano vizesi randevu gününde başvuru sahibi gerekli evraklar ile birlikte İdata ofislerine randevu için gitmesi gereklidir. Vize randevu gününde gerekli evraklar görevliler tarafından alınır ve başvuru sahibinin parmak izi işlemleri yapılır. Tüm işlemler yapıldıktan sonra Milano vizesi başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır.

Milano için vize değerlendirme sürecinde vize başvuru takibi İdata internet sitesinden yapılabilmektedir. Vize başvurusu onaylandıktan sonra pasaport ve vize konsolosluktan kargo ile teslim alınabilmektedir.

Milano Vize Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Milano vize reddine dilekçe ile itiraz edilmektedir. İtiraz dilekçesi başvuru sahibi tarafından şahsen ya da başvuru sahibinin yetkilendirdiği bir kişi tarafından verilebilmektedir. Bir yetkili aracılığı ile vize reddine itiraz edileceği durumlarda yetkili kılınan kişiye başvuru sahibi tarafından imzalı bir vekaletname verilmesi gerekmektedir. 18 yaşını dolduran ya da 18 yaşından küçük olan çocukların vize reddine itirazı ise velayet sahibi ya da sahipleri tarafından yapılması gerekmektedir.

İtalya vize reddi alan uygun adaylar için vizem.net vize reddine itiraz dilekçesi için danışmanlık hizmeti vermektedir. İtalya vize reddi durumu ile karşılaşıldığında itiraz dilekçesinin net, açık ve resmi bir dile yazılması gerekmektedir.

Milano Vize Ücreti Ne Kadardır?

Milano vize ücreti 0-6 yaş için ücretsizdir. 6-12 yaş için 461 TL ve 12 yaş üstü için ise 921 TL’dir. Çeviri, biyometri, dilekçe, form ve danışmanlık dahil tüm hizmetler 2022 yılı için 190 Euro olmaktadır.

İtalya Milano’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

İtalya Milano’da gezilecek yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Duomo di Milano: Duomo di Milano dünya’nın en büyük Gotik dini mimarilerinden biridir. Duomo di Milano’nun yapımı 1836 yılında başlanmış ve 1965 yılında tamamlanmıştır.
 • Navigli: Navigli, İtalya’nın Venedik şehrine benzeyen bir bölgedir ve kanalları ile meşhurdur.
 • Galleria Vittorio Emanuele II: Galleria Vittorio Emanuele II, İtalyan mimarisinin görülebileceği en güzel lokasyonlardan biridir. Pasajın içerisinde lüks markaların bulunduğu mağazalar bulunmaktadır.
 • Sforzesco Şatosu: Sforzesco Şatosu’nun içerisinde heykeller ve freskler yer almaktadır. Sforzesco Şatosu’nun bahçesi de Milano’da piknik yapmak için ideal yerlerden biridir.
 • Santa Maria delle Grazie Kilisesi: Kilise Da Vinci’nin son yemek yediği yer olması nedeni ile ünlüdür. Milano’da gezilecek yerlerin ilk sıralarında yer alan Santa Maria delle Grazie, turistlerin uğrak noktasıdır.

Milano İtalya’nın en çok turist alan şehirlerinden biridir. Sanat ve modanın merkezi olan Milano’ya gitmek için İtalya turistik vize almak gereklidir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: