İtalya Seyahat Sağlık Sigortası

2024 İtalya Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

İtalya seyahat sağlık sigortası, ilgili ülkeye seyahat eden kişinin, seyahat süresi boyunca ülkede olası sağlık durumunu kapsayan poliçedir. İtalya sağlık sigortası yaptıran kişilerin 30.000 Euro teminat tutarlı kaza, hastalık veya ölüm gibi durumlarında koruma sağlanmaktadır. İtalya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yeşil pasaportu olsa bile İtalya sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İtalya vizeleri için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İtalya Vizesi için Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, İtalya’ya seyahat edecek kişilerin İtalya seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunludur.

Yeşil Pasaport Sahipleri için İtalya Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, yeşil pasaport sahibi kişilerin İtalya seyahat sağlık sigortası yaptırması zorunludur. Vizeden bağımsız olarak tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İtalya seyahati için sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları İtalya’da Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortası poliçesi; en az 30.000 Euro teminatlı, yurtdışında geçerli ve seyahat süresini kapsayan bir sigortaysa İtalya’da geçerlidir.

İtalya’ya Giderken Kimler Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

İtalya’ya gitmek isteyen Avrupa Birliği üye ülkeleri dışındaki kişilerin, bireysel veya grup ziyaretçileri, turistik veya iş seyahatleri, vize gerekliliklerine tabi bir ülkeden geçici olarak Avrupa’ya seyahat eden herkesin seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Avrupa Birliği vatandaşlarının aile fertlerinin İtalya vizesine başvurmak için seyahat sağlık sigortası yapması zorunlu olmasa da yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

İtalya D tipi (uzun süreli) vize başvurularında, seyahat sağlık sigortası yerine uluslarası (yabancı uyruklu) sigorta yaptırılması gerekebilmektedir.

İtalya Öğrenci Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Evet, İtalya öğrenci vizesine başvuracak kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. İtalya’da, öğrenci sağlık sigortası sahibinin tüm eğitim sürecini kapsayacak şekilde seyahat sigortası poliçesini yaptırması zorunlu tutulmaktadır.

İtalya Sağlık Yükek Lisans Öğrencileri için Gerekli Midir?

Evet, İtalya’da yüksek lisans eğitimi alacak kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

D tipi vize kategorisinde yer alan, İtalya yüksek lisans vize başvurusu sahiplerinin standart prosedüre tabi tutulması durumunda tüm eğitim sürecini kapsayan sağlık sigortası gerekmektedir.

İtalya Sağlık Sigortası Transit Vize Başvurularında Gerekli Midir?

Hayır, Schengen bölgesi dışından transit vize ile havaalanından çıkmadan İtalya’dan geçecek kişilerin seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu yoktur.

İtalya Seyahat Sağlık Sigortasından Kimler Muaf Tutulur?

İtalya vatandaşları hariç Avrupa Birliği vatandaşlarının eşleri ve 21 yaşının altındaki çocukları seyahat sigortası ibrazından muaftır.

İtalya Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

İtalya sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Schengen Bölgesindeyken, kaza veya hastalık durumunda tıbbi acil yardımı kapsamaktadır.
 • Acil olarak bölgeden ayrılma durumunu kapsamaktadır.
 • Ölüm durumunda cenazeyi ülkeye geri gönderimini kapsamaktadır.
 • Reşit olmayan kişilerin sigorta poliçesi iptal hakkını kapsamaktadır.
 • Kaza sonucu ölüm, yararlanma veya maluliyet ödeneğini kapsamaktadır.
 • Hava durumu sebebiyle seyahat gecikmesi durumunu kapsamaktadır.
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj durumunda kişisel eşyaları ve seyahat belgelerini kapsamaktadır.
 • Sigorta şirketine göre değişkenlik gösteren, seyahat suresinin ilk üç aylık döneminde hamilelik durumda hamilelikle ilgili masrafları kapsamaktadır.

İtalya için Seyahat Sağlık Sigortasının Covid Kapsamı Bulunuyor Mu?

Evet, bazı sigorta poliçeleri tıbbi tedavi, ilaç tedavisi ve hastaneye yatış dahil olmak üzere COVID-19 ile ilgili sağlık durumlarını kapsamaktadır ancak barınma gibi karantina gereksinimleriyle ilgili masraflar karşılamamaktadır.

İtalya vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptıran kişilerin, sigorta şirketinin COVID’i kapsayıp kapsamadığını, poliçe özelliklerini okuyarak öğrenmesi mümkündür. Bazı sigorta şirketleri COVID kapsamında PCR testini de kapsamaktadır.

İtalya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortasının Özellikleri Nedir?

İtalya vize sigorta poliçesinin, İtalya Schengen Bölgesinin bir parçası olduğu için tüm Schengen bölgesinde geçerli ve en az 30.000 Euro tıbbi masrafı karşılayan teminatlı olması gerekmektedir.

İtalya’ya seyahat edecek kişilerin daha fazla korumaya sahip olmak istemesi durumunda daha kapsamlı poliçe yaptırılması mümkündür.

İtalya Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Ne Kadardır?

İtalya vizesi için sağlık sigortası fiyatları sigorta süresi yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 5 Euro ile 54 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

7 günlük seyahat sağlık sigortası ücretleri ortalama 5 Euro ile 14 Euro arasındadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İtalya için 1 Aylık Sigortası Ücreti Nedir?

İtalya kısa süreli vize için 1 aylık seyahat sağlık sigortası ücret;i yaş, COVID geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 11 Euro ile 19 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

İtalya Ulusal Vize için Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Nedir?

İtalya ulusal vizesi için 1 yıllık seyahat sağlık sigortası ücreti; yaş, COVID geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 38 Euro ile 54 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

İtalya Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

İtalya seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında, İtalya sağlık sigortası başvuru sahibi adına Vizem.net tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Seyahat Sağlık Sigortası İtalya’da Yaptırılabilir Mi?

Hayır, seyahat sağlık sigortası Türkiye’de yaptırılmalıdır çünkü seyahat sağlık sigortası, İtalya vize işlemlerinde gerekli belgeler arasındadır.

İtalya’da Acil Durumlar için Aranması Gereken Numaralar Nelerdir?

İtalya’da acil durumlar için aranması gereken numaralar aşağıda listelenmiştir.

 • Acil tıbbi durumlar için ambulans numarası 118’dir.
 • Polis ve acil servis için numara 113’dür.
 • Arma dei Carabinieri, askeri kolluk teşkilatı numarası 112’dir.
 • İtfaiye acil durumu için numara 115’dir.
 • İtalya’daki Türkiye Büyükelçiliği numarası +39 06 445 94 200’dür.

İtalya’ya seyahat eden kişilerin, seyahat edilen şehirlere en yakın Türkiye Konsolosluğunun iletişim bilgilerini kaydetmesi tavsiye edilmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: