İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği

İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

İtalya ticari vize dilekçe örneği, ticaret amacı ile İtalya’ya seyahat edildiğini belirtmek amacıyla ticaretin taraflarını gösterir şekilde yazılmalıdır. İtalya vize başvuru dilekçesi için ticaret yapacak şirketin antetli kağıt kullanması ve dilekçede başvuru hamiline sponsor olan ya da başvuru hamilinin çalışanı olduğu şirket ya da organizasyonun isminin belirtilmesi gerekmektedir.

İtalya ticari vizesi için İtalya’daki partner şirket tarafından konsolosluğa hitaben yazılan İtalya ticari vize davet mektubu örneği başvuru sahibinin adı, şirketinin ismini ve işini belirtmelidir. Davet mektubu, İtalya vize talep dilekçesi ile birlikte vize başvuru evrakları arasında teslim edilmelidir.

İtalya Ticari Vize Talep Dilekçesi Kim Tarafından Yazılmalıdır?

İtalya ticari vize talep dilekçesi, İtalya’daki iş yapılacak şirket tarafından yazılmalıdır ve İtalya Konsolosluğuna fakslanmalıdır. İtalya ticari vize talep dilekçesi, vizenin bir toplantıya katılmak ya da ticari bir işe dahil olmak amacıyla istenildiğini belirtmelidir.

İtalya Ticari Vize Talep Dilekçesi Kime Hitaben Yazılmalıdır?

İtalya ticari vize talep dilekçesi İtalya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır.

İtalya Ticari Vize Davet Mektubunda Hangi Bilgiler Bulunmalıdır?

İtalya ticari vize davet mektubunda bulunması gereken bilgiler aşağıda listelenmiştir.

  • İtalya’ya davet eden firmanın adı ve adresi: İtalya’da ticaret yapılacak firmanın adı ve eksiksiz adresi davet mektubunda belirtilmelidir. Ticaret yapılacak firmanın ismi ve adresi sayesinde davet edilen firmanın İtalya’daki ticari faaliyetleri yasal olarak izlenebilmektedir.
  • Başvuru sahibinin ve çalıştığı şirketin adı ile başvuru sahibinin şirketteki görevi: Başvuru hamilinin ismi ve işi ile ilgili bilgilerin davet mektubunda yer alması gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi ile davet edilen kişi ve firma bilgilerinin aynı olması gerekmektedir.
  • Vize talep süresi: Başvuru hamilinin İtalya’da bulunması istenen sürenin ve birden fazla seyahat yapılıp yapılmayacağının bilgisi İtalya ticari vize talep dilekçesinde verilmelidir.
  • İtalya seyahatinin amacı ve süresi: Seyahatin amacına ve süresine dair bilgiler İtalya Başkonsolosluğu vize başvuru dilekçesinde de İtalya ticari vize davet mektubunda da bulunmalıdır.
  • Seyahat ve konaklama giderlerine dair bilgiler: Başvuru sahibinin seyahat ve konaklama masraflarını sponsor olunan ya da çalışılan firma veya organizasyon tarafından karşılanacağına dair taahhüt verilmelidir.

İtalya İş Vizesi Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İtalya iş vizesi dilekçesi, İtalyanca veya İngilizce dillerinde yazılmalıdır.

İtalya Ticari Vize Dilekçe Örneği (ingilizce)

İtalya ticari vize dilekçesine, şirketin antetli kağıdının en üst sol köşesinde tarih belirterek başlanır.

(Şirket anteti)

(Tarih)

İtalya Konsolosluğuna

(Başvuru hamilinin ismi) adına ticaret vizesi

Bu dilekçe (şirketin ismi) şirketinde (iş titresi) olarak çalışan (Başvuru hamilinin ismi) kişisini göstermektedir.

(Başvuru hamilinin ismi) iş amacıyla İtalya’ya gidecektir.

(Başvuru hamilinin ismi), İtalya’da ( İtalya’da görüşülecek şirketlerin isimleri ve adresleri belirtilmelidir) ile görüşecektir. Kişi aynı zamanda (İtalya’da görüşülecek kişilerin isimleri, telefon numaraları ve çalıştıkları şirketlerdeki görevleri bildirilmelidir) kişileri ile de görüşecektir.

(Başvuru hamilinin ismi), (Gidiş tarihi) tarihinde İtalya’ya gitmeyi ve (Dönüş tarihi) tarihine kadar İtalya’da kalmayı planlamaktadır.

Deneyimlerimize dayanarak (Başvuru hamilinin ismi), gösterdiği doğruluğu ve bütünlüğü İtalya’da göstermeye devam edecektir. Bunu göz önünde bulundurarak şirketimizin (Başvuru hamilinin ismi) İtalya’daki tüm harcamalarını ve gidiş- dönüş için gereken masrafları üstlendiğini belirtiriz.

(Başvuru hamilinin ismi) İtalya’daki hiçbir teknik hizmete başvurmayacak ya da sığınmacı olarak kalmayacaktır.

Eğer herhangi ek bir bilgiye ihtiyaç duyarsanız, benimle (Başvuru hamilinin telefonu ya da e-mail adresi) aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

(Yazan kişinin tükenmez kalemle ıslak imzası) (İsmi) (İş titresi)

Açık bir dille yazılmış detaylı bir dilekçe hazırlanması İtalya ticari vize başvurusu için en önemli kriterlerden biridir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: