Küba Vize Merkezi

Küba Vize Merkezi: 2022 Küba Vizesi Başvuru ve Takip İşlemleri

Küba Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılan her türde Küba vizesi başvuruları ve oturum izni başvurularının değerlendirme ve vize onayı işlemlerinde tek yetkili makam olarak görev yapmaktadır. Küba turist kartı olarak da bilinen Küba turist vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ilgili dış temsilcilik tarafından yetkilendirilmiş olan seyahat acenteleri ve vize merkezlerine müracaat edebilmektedir.

Vizem.net, Küba turist vizesi için online başvuru imkanı sunmasının yanında, 2017 senesinden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılan uzun süreli (D tipi) Küba vizeleri ile çalışma ve oturum izinleri için de danışmanlık veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Küba’ya Gitmek için Vize Gerekir Mi?

Küba’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine göre vize almaları gerekmektedir. Küba seyahati gerçekleştirmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Küba’ya gitmek isteyen diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise en fazla 90 gün sürecek Küba seyahatleri için vizeden muaftır.

Türkiye’den Küba’ya Vize Nasıl Alınır?

Türkiye’den Küba vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler; Küba dış temsilciliklerine şahsen müracaat ederek, kargo ile gerekli belgeleri ilgili kurum olan Küba Ankara Büyükelçiliğine ileterek ya da online sistem üzerinden akredite acenteler aracılığıyla başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

Küba Vizesi Online Başvuru İle Nasıl Alınır?

Küba Vizesi
Küba Vizesi

Küba vizesi online başvuru yöntemi yalnızca Küba turist vizesi (turist kartı) başvuruları için geçerlidir. Küba turist vizesi dışındaki Küba vizesi türlerine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, ilgili dış temsilciliğe şahsen ya da posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir. Vize acenteleri ya da seyahat acentelerinin uzun süreli (D tipi) Küba vizeleri başvuru işlemleri ile ilgili herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Küba Büyükelçiliğinin online vize başvuru sistemi bulunmamaktadır. Küba vizesi online başvuru işlemleri, akredite vize acenteleri ya da yetkili seyahat acenteleri üzerinden, başvuru sahibine ait gerekli evrakların mail ile iletilmesi yoluyla yapılabilmektedir. Küba online vize başvuru işlemleri için, başvuru sahibine ait pasaportta yer alan fotoğraflı sayfanın renkli ve yüksek çözünürlükle taranmış kopyasının vize yetkilisine mail yolu ile ulaştırılması gerekmektedir.

Küba Vize Merkezi Başvuru Hizmetleri Nelerdir?

Küba vize merkezi başvuru hizmetleri aşağıda listelenmektedir.

  • Kısa süreli (C tipi) Küba turist kartı için online başvuru hizmeti
  • Uzun süreli (D tipi) Küba vizeleri için danışmanlık hizmeti
  • Küba vize başvuru formu doldurma hizmeti
  • Başvuru sahibi adına Küba seyahat sigortası işlemleri
  • Başvuru sahibi adına Küba seyahati için uçak bileti rezervasyon hizmeti
  • Vize başvuru sahibi adına Küba vize harcı yatırma hizmeti
  • Dış temsilcilikten talep edilmesi halinde vize başvuru sahibi adına vize talep dilekçesi yazımı hizmeti
  • Dış temsilcilikten talep edilmesi halinde vize başvuru sahibi adına konaklama rezervasyon hizmeti
  • Değerlendirme sürecinin sonlanmasının ardından Küba vizesinin başvuru sahibine gönderimi hizmeti

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan online Küba vizesi başvurularında; vize başvuru formu doldurma, dilekçe yazımı, seyahat sağlık sigortası işlemleri ve gerekli durumlarda tüm rezervasyon işlemleri uzman danışmanlar tarafından vize başvuru sahibi adına tamamlanmaktadır.

Küba Vizesi Kaç Günde Teslim Edilir?

Küba vizesi, İstanbul’dan yapılan Küba turist vize başvurularında aynı gün içinde başvuru sahibine teslim edilmektedir. İstanbul dışındaki illerden yapılan başvurularda ise, Küba vizesi 2 ile 3 iş günü içerisinde kargo ile başvuru sahibine gönderilmektedir.

Uzun süreli (D tipi) Küba vizesi başvurularında, ilgili dış temsilciliğin vize değerlendirme süresi daha uzun olup, vize ortalama 30 gün içerisinde başvuru sahibine teslim edilmektedir.

Küba Türkiye Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Küba Türkiye vize işlemleri, Küba’ya 30 günlük giriş hakkı veren Küba turist kartı başvuruları için 81 ilde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşları için online olarak yapılabilmektedir.

Vizem.net, 5 ilde bulunan ofisleri ve çağrı merkezi üzerinden Küba kısa süreli (C tipi) ve uzun süreli (D tipi) vize başvuruları için danışmanlık vermektedir.

Küba Vizesi Ankara’dan Nasıl Alınır?

Küba vizesi başvuruları Ankara’dan, Ankara’da yer alan Küba Büyükelçiliğine evraklar teslim edilerek ya da Vizem.net Ankara ofisine şahsen müracaat edilmesi yolu ile yapılabilmektedir. Küba turist vizesi (turist kartı) başvurusunda bulunmak isteyen Ankara ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; vize başvuru işlemlerini online olarak yapabilme hakkına sahiptir.

Küba turist vizesi başvurularını online olarak gerçekleştiren başvuru sahipleri, gerekli olan acil durumlarda onaylanan vizelerini Vizem.net merkezine müracaat ederek teslim alabilmektedir.

Vizem.net Ankara ofisi; Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Regnum Sky Tower, 57/116 Çankaya adresinde yer almaktadır. Vizem.net Ankara vize merkezi ile 0312 963 14 73 telefon numarasını arayarak ya da ankara.ofis@vizem.net adresine mail atarak iletişim kurmak mümkündür.

Küba Büyükelçiliği Ankara’da Nerededir?

Küba Büyükelçiliği Ankara’da; Pak Sokak, No:1, D:28, 06540, Çankaya adresinde yer almaktadır.

Küba Vizesi İstanbul Merkezi Üzerinden Nasıl Alınır?

Küba vizesi İstanbul merkezi üzerinden, Küba turist vizesi başvuruları yalnızca başvuru sahibi kişinin pasaportunun kopyasının Vizem.net merkez ofisine mail yoluyla iletilmesi ile online olarak yapılabilmektedir.

Küba vizesi İstanbul merkezi üzerinden yapılan Küba turist vizesi başvurularında, vize aynı gün içerisinde kişiye teslim edilmektedir. Küba Konsolosluğu İstanbul’da yer almamaktadır.

Vizem.net İstanbul ofisi; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No:8/A, K:2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde yer almaktadır. Vizem.net İstanbul vize merkezi ile 0216 706 55 86 veya 0850 241 18 68 telefon numarasını arayarak ya da destek@vizem.net adresine mail atarak iletişim kurmak mümkündür.

İstanbul’da Küba Konsolosluğu Var Mıdır?

Hayır, İstanbul’da Küba Konsolosluğu yer almamaktadır.

Küba Vizesi Antalya’dan Nasıl Alınır?

Küba vizesi Antalya’dan almak için, Vizem.net Mersin ofisine şahsen müracaat edilebilmektedir veya Vizem.net çağrı merkezine telefonla ulaşarak online başvuru hakkında bilgi alınabilmektedir. Küba kalıcı oturum izni başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, şahsen Ankara’da yer alan Küba Büyükelçiliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Küba Konsolosluğu Antalya’da Var Mıdır?

Hayır, Küba Konsolosluğu Antalya’da yer almamaktadır.

İzmir’den Küba Vizesi Nasıl Alınır?

İzmir’den Küba vizesi için online başvuru yapabilmek mümkündür.

İzmir ve çevre illerden Küba turist vizesi başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları 2 ile 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Küba vizesi İzmir başvuru işlemleri için, Küba vizesine başvuruda bulunan kişiye ait olan bir pasaportta yer alan fotoğraflı sayfanın renkli ve yüksek çözünürlükle taranmış kopyasının vize danışmanına mail yolu ile gönderilmesi gerekmektedir.

Küba Konsolosluğu İzmir’de Var Mıdır?

Hayır, Küba Konsolosluğu İzmir’de yer almamaktadır.

Küba Vizesi Yetkili Acenta Hangi İllerde Bulunur?

Küba vizesi (turist kartı) başvuru işlemleri için ilgili Küba Büyükelçiliği tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş çeşitli seyahat acenteleri İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde yer almaktadır. Vizem.net son 4 yılda Küba vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Küba vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, internette bulunan yanıltıcı siteler ve kötü niyetli şahıslar nedeniyle mağduriyet yaşanmamaları adına en doğru ve güncel bilgi için seyahat edilecek ülkenin dış temsilciliğinden bilgi almaları önerilmektedir.

Küba Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Küba vizesi başvuru ve danışmanlık ücretleri kapsamında; 2022 yılı için Ankara’da yer alan Küba Büyükelçiliği tarafından Küba turist vizesi harcı 341 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Ankara Küba Büyükelçiliğine kargo yolu ile iletilen başvurularda bu harca ek olarak 388 Türk lirası daha ödenmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılacak online Küba turistik vize başvuru ve Küba danışmanlık ücreti 2022 yılında seyahat sağlık sigortası dahil ortalama 120 Euro tutmaktadır.

Uzun süreli (D tipi) Küba vizeleri için danışmanlık hizmetleri, yeminli tercüme hizmeti ve vize takip işlemleri dahil tüm vize başvuru masrafı toplam 345 Euro tutmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: