Küba Seyahat Sağlık Sigortası

2023'te Küba Seyahat Sigortası Fiyatları

Küba seyahat sağlık sigortası, Ankara Küba Büyükelçiliği tarafından Küba vizesi için istenilen gerekli belgeler arasında yer almaktadır. Küba seyahatinde herhangi bir olası sağlık sorunuyla karşılaşılması halinde Küba sağlık birimlerinden faydalanabilmek için seyahat sağlık sigortası istenmektedir.

Küba seyahati öncesi, Küba’da bulunulacak tüm süreyi kapsayan ve tıbbi müdahale ile tüm denizaşırı tıbbi giderleri karşılayacak olan bir seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir. Küba seyahat sağlık sigortasının bir kopyasının Küba’ya girişlerde gösterilmesi beklenmektedir.

Vizem.net’in Küba vizesi danışmanlık hizmeti kapsamında, gerekli seyahat sağlık sigortası tam kapsamlı ve en iyi fiyat güvencesiyle sunulmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Küba Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Küba sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda verilmiştir.

  • Acil durumlar: Küba’da karşılaşılabilecek ani hastalıklar veya kazalardan oluşan masrafları seyahat sağlık sigortası karşılamaktadır.
  • Seyahatın kısaltılması veya iptali: Seyahat sigortası kapsamında, herhangi bir sebepten dolayı seyahatin gerçekleşmeyecek olması veya kısa sürmesinin gerekmesi hallerinde, iadesi gerçekleşmeyen seyahat giderlerinin bir kısmı geri ödenmektedir. Sigorta kurumları iade için nadir sebepleri geçerli saymaktadır.
  • Hırsızlık, kayıp ve hasarlı bagaj: Seyahat esnasında hasar gören veya çalınan eşyalar için belirli miktarda geri ödeme yapılmaktadır. Çalınan, kaybolan veya zarar gören eşyaların faturalarının ve ayrıca çalıntı veya kayıp hakkında bir polis tutanağının sunulması gerekmektedir.
  • Acil tahliye ve ülkeye iade: Acil durum gereğince ikamet edilen ülkeye geri dönülmesi gerektiğinde gerçekleşecek tüm masrafları seyahat sağlık sigortası karşılamaktadır.

Küba Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Küba sağlık sigortası fiyatlarının belirlenebilmesi için; seyahat süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişi durumlarına bakılmaktadır. 30 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatları 11,2 ile 21,9 Euro aralığındadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Küba Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Küba seyahat sağlık sigortası, Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile veya Kübalı sigorta şirketleri üzerinden yaptırılabilir.

2022 yılı için en uygun fiyatlı Küba sağlık sigortası, Vizem.net sigorta departmanı tarafından danışanlara sunulmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Türkiye’de Yaptırılan Özel Sağlık Sigortaları Küba’da Geçerli Midir?

Türkiye’de yaptırılan ve poliçesinde yurt dışı uygunluğu bulunan özel sağlık sigortaları Küba’da geçerli olmaktadır.

Yurt dışı geçerliliği olan sigortalar aşağıda listelenmiştir.

  • Ak Sigorta
  • Allianz Sigorta
  • Anadolu Sigorta
  • Axa Sigorta
  • Generali Sigorta
  • Sompo Sigorta

Küba’da Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

Küba’da sağlık hizmetleri, Küba’da turist olarak bulunulduğu süre içerisinde herhangi bir sağlık sorunu yaşanması halinde, Küba turist tıp merkezlerinden alınabilmektedir; turistlere uygun tıp merkezlerinde profesyonel sağlık çalışanları yabancılara müdahalede bulunmaktadır. Küba’da hizmete açık 200 tane hastane vardır. Ancak yabancılara hizmet veren sadece iki hastane bulunmaktadır; bunlar Clinica Central Cira Garcia ve acil hizmet servisi bulunmayan Camilo Cienfuegos Kliniği’dir.

Küba’da sadece Küba vatandaşları ücretsiz olarak sağlık hizmetinden yararlanabilmektedir; Küba sağlık sistemi gereğince yabancıların sağlık sigortası bulunması veya sağlık hizmetinin ücretlerini ödemesi gerekmektedir. Muayene olan yabancılar için istenilen ücret ortalama 25-40 Küba pesosu ve hastanede yatılı kalmak durumunda olan yabancılar için gecelik yatak ücreti ortalama 80-100 Küba pesosu aralığında olabilmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: