Küba İstanbul Konsolosluğu

Küba Konsolosluğu İstanbul | Consulado General de Cuba

Küba’nın İstanbul’da bir dış temsilciliği bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde Küba’nın tek dış temsilciliği Ankara’da bulunan Küba Büyükelçiliğidir. Ankara’da bulunan Küba dış temsilciliği büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

İstanbul’da bir Küba konsolosluğu bulunmadığı için, Küba vizesi alma ve pasaport işlemleri ile belge yasallaştırma gibi konsolosluk hizmetleri Küba Ankara Büyükelçiliğinde verilmektedir.

Küba Başkonsolosluğu İstanbul’da Var Mıdır?

Hayır, Küba Başkonsolosluğu İstanbul’da bulunmamaktadır.

Küba Başkonsolosluğu Nerededir?

Küba Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunmamaktadır.

İstanbul’da Küba Fahri Konsolosluğu Var Mıdır?

Hayır, İstanbul’da Küba fahri konsolosluğu bulunmamaktadır.

Küba Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Küba Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bulunmamaktadır.

Küba Konsolosluk İşlemleri İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

Küba konsolosluk işlemlerinden pasaport, evlilik, ölüm veya doğum gibi işlemlerini İstanbul veya çevresinde yaşayan Küba vatandaşları, Ankara Küba Büyükelçiliğine bizzat giderek yürütebilmektedir. Yapılacak işlemin türüne bağlı olarak Küba vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini posta yolu ile de yapabilmektedir.

Küba Vizesi İstanbul’dan Nasıl Alınır?

Kkısa süreli (C tipi) Küba vizeleri ve Küba turist kartı İstanbul’dan, Ankara Küba Büyükelçiliğine posta yoluyla veya akredite acenteler üzerinden başvuru yapılarak alınabilmektedir.

Küba turist vize başvuruları, pasaport fotokopisi Küba vize merkezi olarak yetkili kurum Vizem.net İstanbul ofisine e-posta yolu ile gönderildiğinde online olarak yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: