Meksika Seyahat Sağlık Sigortası

Meksika Seyahat Sağlık Sigortası 2023 Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası bir sigorta türü olup, yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde beklenmedik bir şekilde meydana gelebilecek bagaj kaybı, hastalık, rahatsızlanma, kaza gibi sağlık risklerine karşı kişiyi güvence altına almaktadır.

Meksika vize başvuruları için seyahat sağlık sigortasının yaptırılması zorunlu olmamakla birlikte seyahat sırasında gerçekleşebilecek beklenmedik durumlara karşı yaptırılması önerilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Meksika vizesi başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Meksika Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekli Mi?

Meksika vizesi için sağlık sigortası kısa süreli vizelerde zorunlu değildir ancak yapılması tavsiye edilmektedir. Meksika’ya yerleşmek üzere uzun süreli vize başvurusunda bulunacak yabancıların sağlık sigortası yaptırması vize prosedürü için zorunlu tutulmaktadır.

Meksika’da iş veya aile birleşimi gibi amaçlar doğrultusunda uzun süre bulunacak yabancıların sağlık sigortasını, pasaport ve diğer seyahat belgeleri gibi Meksika vize başvurusu için gerekli evraklar arasında ibraz etmesi gerekmektedir.

Meksika Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Meksika seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunlu tutulmamaktadır ancak meydana gelebilecek beklenmedik durumlara karşı yaptırılması önerilmektedir.

Meksika sağlık sigortası seyahat iptali, seyahat ertelenmesi, seyahat kesintisi, bagaj kaybı, tıbbi tahliye ve tıbbi nedenlere bağlı masrafları karşılamaktadır.

Meksika Seyahat Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Meksika seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Yatan ve ayakta hasta tedavisi
  • Diş ve göz tedavisi
  • Psikolojik tedavi
  • Fizyoterapi
  • Rehabilitasyon
  • Önceden mevcut olan sağlık sorunlarının tedavisi
  • Tahliye veya ülkeye geri gönderilme durumu

Sağlık sigortası kapsamları, farklı sigorta şirketlerinin sunduğu hizmetler ve alınan sağlık sigorta poliçeleri arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Türkiye'de Yaptırılan Özel Sağlık Sigortaları Meksika'da Geçerli Midir?

Türkiye’de yaptırılan özel sağlık sigortaları, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Anadolu Sigorta gibi yurt dışında geçerliliği olan sigortalar ile Meksika’da geçerli olmaktadır.

Meksika Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Meksika vizesi için seyahat sağlık sigortası Türkiye'de ya da Meksika'da faaliyet gösteren sigorta şirketlerinden veya akredite kuruluşlar üzerinden yapılabilmektedir.

Meksika 2022 yılı vize için seyahat sağlık sigortası kapsamında en uygun fiyatlar Vizem.net sigorta birimi tarafından sunulmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Meksika Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

Meksika seyahat sağlık sigortası fiyatları sigorta süresi, kişinin yaşı, COVID geçmişi ve aşı geçmişine göre farklılık göstermektedir. 1 günlük Meksika seyahat sağlık sigortasının fiyatı 8,5- 13 euro arasında seyretmektedir.

1 Aylık Meksika Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

Meksika seyahat sağlık sigortası fiyatları sigorta süresi ve kişi bazında değişebilmektedir. Yaptırılacak sigortanın fiyatı; kişinin yaşı, COVID geçmişi ve aşı geçmişine göre farklılık göstermektedir. 30 günlük Meksika seyahat sağlık sigortası için fiyat 18,5- 35 euro arasında seyretmektedir.

1 Yıllık Meksika Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

1 yıllık Meksika sağlık sigortası fiyatları başvuru sahibinin seyahat süresi, yaşı, COVID geçmişi ve aşı geçmişine göre farklılık göstermektedir. 1 yıllık Meksika seyahat sağlık sigortasının fiyatı 42,6- 79,2 euro arasında seyretmektedir.

Meksika'da Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

Meksika’da sağlık hizmetleri kapsamında, ziyaret edecek olan yabancılar için her türlü hizmet alınabilmektedir. Meksika’da tedavi süreci ve yatak bazında ücretler günlük 466 ile 9.334 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Meksika’da sağlık sigortası ile işçi ve işveren primleri, alınan maaşa göre belirlenmektedir. Herhangi bir rahatsızlık veya sağlık problemi durumunda Meksika sağlık sistemi içinde ilaç temini sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: