Mısır Ankara Büyükelçiliği

Ankara Mısır Arap Cumhuriyeti Büyükelçiliği | Embassy of Egypt

Ankara Mısır Arap Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Mısır’ın Ankara’daki dış temsilciliğidir. Ankara Mısır Büyükelçiliği görevleri arasında iki ülke arasında kurulan siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkileri sürdürmek, Türkiye’de bulunan Mısır vatandaşlarınının sorunlarıyla ilgilenmek bulunmaktadır.

Büyükelçilik statüsünde hizmet veren Ankara Mısır Büyükelçiliği, Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının ve Türkiye genelinde oturma izni ile ikamet eden yabancı uyruklu bireylerin Mısır vize işlemlerini yürütmektedir. Türkiye Mısır Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri büyükelçilik bünyesindeki konsolosluk bölümünden yürütülmektedir. Mısır Konsolosluğu Ankara iletişim e-posta, telefon ve sosyal medya üzerinden sağlanmaktadır.

Mısır Büyükelçisi Kimdir?

Türkiye Mısır arasındaki diplomatik ilişkiler 2013 yılından itibaren karşılıklı olarak maslahatgüzar düzeyinde sürdürülmektedir. Türkiye'nin Mısır'da görevli bir büyükelçisi olmadığı gibi Mısır'ın da Türkiye'de görev yapan bir büyükelçisi bulunmamaktadır.

Ankara Mısır Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Ankara Mısır Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri Nelerdir?
Ankara Mısır Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Ankara Mısır Konsolosluğu, vatandaşlarına yardımcı olmak için belirli hizmetler sunmaktadır. Ankara Mısır Konsolosluğu görev ve yetkileri; iki ülke arasındaki ticari işlemleri iyileştirilmek. Mısır vatandaşlarına noter tasdikli belge vermek ve herhangi bir sorunlarında yardım etmek, seyahat belgelerini sağlamak, bir tercüman listesi hazırlamak ve gerekli durumlarda Mısır vatandaşlarının aile üyeleriyle iletişim kurmasını sağlamak olarak sıralanmaktadır.

Ankara Mısır Büyükelçiliği, konsolosluğun bulunmadığı durumlarda pasaport hizmeti, mali yardım, vize hizmeti, kültürel değişim programları, her iki ülkedeki iş olanakları gibi konsolosluk hizmetleri sunmaktadır.

Mısır Büyükelçiliği Vize Başvurusu Alır Mı?

Mısır Büyükelçiliği vize başvurusu almaktadır. Aracı kurum ile anlaşması olmayan Ankara Mısır Büyükelçiliği tüm vize başvurularını doğrudan almaktadır.

Ankara Mısır Konsolosluğuna Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Mısır Konsolosluğu vize başvurusu, Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü'ne yapılmaktadır. Ankara Mısır Büyükelçiliği vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanıp vize işlem günlerinde büyükelçiliğe gidilerek başvuru yapılmaktadır.

Türkiye'nin en yüksek onay oranlı akredite acentesi olan Vizem.net, her türlü Mısır vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanmasından randevu süreci ve sonrasına kadar tüm vize başvuru sürecinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Mısır Ankara Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Mısır Ankara Konsolosluğunda vize randevu sistemi bulunmamaktadır. Mısır vizesi randevu işlemleri, belirlenen saatlerde Mısır Ankara Konsolosluğuna müracaat edilerek yapılmaktadır. Ankara Mısır Büyükelçiliği konsolosluk ve vize işlemlerini hafta içi her gün 9:30-11:00 arasında kabul etmektedir. Mısır Ankara Konsolosluğu her ayın son iş günü çalışmamaktadır.

Mısır Ankara Büyükelçiliği Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mısır Ankara Büyükelçiliği vize sorgulama işlemi telefon, mail ya da Mısır Büyükelçiliğinin resmi sosyal medya hesabı üzerinden iletişime geçilerek alınabilmektedir.

Mısır Ankara Büyükelçiliği maillere aynı gün ya da iş sonraki günü içerisinde; telefon aramalarına iş saatleri içinde ve facebook üzerinden atılan mesajlara iş saatlerinde 1 ya da 2 saat içinde cevap vermektedir.

Mısır Büyükelçiliği Ankara Adres ve İletişim Bilgileri Nedir?

Mısır Ankara Büyükelçiliği, Atatürk Bulvarı No 126 Remzi Oğuz Arık Sok. Kavaklıdere/ANKARA adresinde bulunmaktadır.

Mısır Büyükelçiliği Ankara Telefon Numarası Nedir?

Mısır Konsolosluğu Ankara telefon numarası, 0 (312) 426 10 26’dır.

Ankara Mısır Büyükelçiliği Mail Adresi Nedir?

Mısır Ankara Büyükelçiliği mail adresi, embassy_egypt@yahoo.com’dur.

Mısır Büyükelçiliği Web Sitesi Nedir?

Mısır Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesi bulunmamaktadır. Mısır Büyükelçiliği https://www.facebook.com/Embassy-of-Egypt-in-Ankara-Turkey-100171052252331/?ref=page_internal resmi sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yapmakta ve iletişim sağlamaktadır.

Ankara Mısır Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Nedir?

Ankara Mısır Büyükelçiliği, hafta içi 09.00-17.00 saatlerinde hizmet vermektedir. Ankara Mısır Büyükelçiliği, 12.00-14.00 saatleri arasında hizmet vermemektedir. Ankara Mısır Büyükelçiliği hafta sonları ve resmi tatillerinde kapalıdır.

Mısır Büyükelçiliği Tatil Günleri Nelerdir?

Mısır Büyükelçiliği tatil günleri aşağıda listelenmiştir.

 • 01.01.2021 Yılbaşı Tatili
 • 07.01.2021 Kıpti Noeli
 • 25.01.2021 Tahrir Devriminin Yıldönümü / Polis Günü
 • 16.04.2021 Kıpti Paskalyası
 • 25.04.2021 Sina'nın Kurtuluşu
 • 01.05.2021 İşçi Bayramı
 • 02.05.2021 Sham el Nessim
 • 13.05.2021 Ramazan Bayramı
 • 23.07.2021 Devrim Günü / Mısır Milli Günü
 • 19.07.2021 Kurban Bayramı Arifesi
 • 20.07.2021 Kurban Bayramı
 • 31.09.2021 Hicri Yılbaşı
 • 06.10.2021 Silahlı Kuvvetler Günü
 • 08.11.2021 Mevlid Kandili

Türkiye'de Ankara Mısır Büyükelçiliği Dışında Mısır Dış Temsiciliği Var Mı?

Türkiye'de Ankara Mısır Büyükelçiliği dışında İstanbul'da Mısır Başkonsolosluğu bulunmaktadır.

İstanbul Mısır dış temsilciliği konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. İstanbul çevresinde yaşayan kişiler Mısır vizesi ve konsolosluk işlemlerini İstanbul Mısır Başkonsolosluğu aracılığıyla yürütebilmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: