Mısır İstanbul Konsolosluğu

İstanbul Mısır Arap Cumhuriyeti Başkonsolosluğu | Consulate General

Mısır dış temsilciliği İstanbul’da başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Konsolosluk, bir yabancı ülkede kendi vatandaşlarının işlemlerini yürüten ve kendi ülkesi adına diplomatik olmayan çeşitli resmi görevleri yerine getiren dış temsilciliklere denilmektedir.

İstanbul Mısır Konsolosu Kimdir?

İstanbul Mısır Konsolosu Wafaa Mohamed El-Hadidi’dir.

İstanbul Mısır Konsolosluğu Adresi ve İletişim Bilgileri Nedir?

İstanbul Mısır Konsolosluğu Adresi ve İletişim Bilgileri Nedir?
İstanbul Mısır Konsolosluğu Adresi ve İletişim Bilgileri Nedir?

İstanbul Mısır Konsolosluğu Bebek Mah., Cevdet Paşa Cd. No:12, 34342 Beşiktaş adresinde bulunmaktadır ve telefon numarası (0212) 324 21 3’tür. İstanbul Mısır Konsolosluğunun mail adresi visa.egypt.istanbul@gmail.com’dur ve konsolosluk sosyal medya adresi ise Facebook’ta Mısır Arap Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu - Vize Bölümü adıyla bulunabilmektedir.

Mısır Konsolosluğu İstanbul adresine otobüs ile 22, 25E, 40T, 42T hatları üzerinden, metro ile M6 hattı üzerinden, Çengelköy-İstinye vapuru ve minibüsle BŞK/5 minibüsleri kullanılarak gitmek mümkündür.

İstanbul Mısır Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Mısır Konsolosluğu İstanbul telefon numarası 0212 324 21 33’tür.

Mısır İstanbul Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Mısır İstanbul Konsolosluğu mail adresi visa.egypt.istanbul@gmail.com’dur.

İstanbul Mısır Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Nedir?

İstanbul Mısır Konsolosluğu resmi web sitesi bulunmamaktadır. İstanbul Mısır Konsolosluğu resmi sitesi olarak Facebook sayfasını kullanmakta ve işlemlerini Facebook sayfasından yürütmektedir.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu almaktadır. Mısır İstanbul Başkonsolosluğu herhangi bir aracı kurum ile çalışmamakta, vize başvurularını doğrudan kabul etmektedir.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu; ön başvuru için gereken evrakların hazırlanması, ön başvuru yapılması, ön başvurunun onaylanması, vize randevusu alınması ve vizenin onaylanması aşamalarını içermektedir.

İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna vize başvurusu yaparken öncelikle ön başvuru için gereken belgeler hazırlanmalı, belgeler taratılmalı ve Mısır Konsolosluğuna mail yoluyla dijital ortamdan gönderilmelidir. Ön başvuru yapıldıktan sonra başvurunun onaylandığına dair bilgi veren mail beklenmelidir. Mısır Konsolosluğu vize ön başvurusuna onay verdikten sonra konsolosluktan vize randevusu alınmalıdır.

Mısır Konsolosluğu vize randevusuna ödemesi yapılan uçak bileti, otel rezervasyon bilgileri, banka hesap dökümü, biyometrik fotoğraf, pasaport, ön başvuru için taratılmış tüm belgelerin orijinalleri ve nakit olarak ödenmesi gereken vize başvuru ücreti ile birlikte gidilmelidir. Randevuya götürülmesi gereken belgelerde bir eksik veya problem yoksa Mısır vize başvurusu onaylanmakta, vize başvuru işlemi başvuru sahibinin pasaportuna vize işlenmesiyle tamamlanmaktadır.

Vizem.net, 81 ilden yapılacak tüm Mısır vize başvuruları için gerekli evrakların hazırlanmasından randevu alma ve sürecin takibinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İstanbul Mısır Başkonsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul Mısır Başkonsolosluğu vize randevusu başkonsolosluğun resmi sosyal medya sayfası üzerinden alınmaktadır. Vize ön başvurusu mail ile onaylanan kişiler Konsolosluk resmi sosyal medya sayfasından randevu talebinde bulunabilir.

Randevu günü ve saatinde, imzalı vize başvuru formu ve ön başvuru mailinde gönderilen belgelerin asıllarıyla birlikte Konsolosluğa gitmek gerekmektedir. Konsolosluğun verdiği vize randevu günü ve saatinde vize başvuru ücreti ödenmektedir. Vize onayı alındığında ve vize ücreti ödendiğinde Mısır vizesi pasaporta işlenmektedir. İstanbul Mısır Başkonsolosluğu vize randevusunu 09.00-12.15 saatleri arasına vermektedir.

Türkiye'deki Diğer Mısır Dış Temsilcilikleri Nelerdir?

Türkiye’deki diğer Mısır dış temsilciliği Ankara’da bulunur. Ankara’da bulunan Mısır dış temsilciliği büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

Ankara’da Mısır vize başvurusu ve konsolosluk hizmetlerini Ankara Mısır Büyükelçiliği konsolosluk bölümü vermektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: