Yunanistan VIP Vize

Yunanistan VIP Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

VIP vize hizmeti, vize merkezlerinde yapılacak işlemlerin vize merkezlerinin özel odalarında yapılması ve vize için gereken belgelerin bazı şehirlerde özel kurye ile toplanması hizmetini kapsayan bir ayrıcalıktır. VIP vize hizmetlerinin doğrudan konsolosluk ile bir bağı bulunmamaktadır. Bu özel hizmetler, başvuru merkezleri veya akredite acentelerinin sağladığı imkanlar ile sunulmaktadır.

Yunanistan vize başvurusu sürecinde de VIP vize hizmeti kullanılabilmektedir. VIP vize hizmeti ile ilgili bilgi almak ve başvuruda bulunmak için: 0850 241 1868

Yunanistan VIP Vize Uygulaması Hangi Vize Başvuru Merkezlerinde Bulunur?

Yunanistan vize başvuruları sırasında VIP vize uygulaması hizmetleri sağlanmaktadır. Bu ayrıcalıklı uygulama, çeşitli vize başvuru merkezlerinde hizmete sunulmaktadır. Yunanistan VIP vize uygulaması sağlayan vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • VFS Global Yunanistan vize başvuru merkezi
 • Kosmos Vize Hizmetleri Yunanistan vize başvuru merkezi

VFS Global VIP Vize Uygulaması

VFS Global, VIP vize uygulaması sağlayan firmalardan biridir. Ancak VFS Global VIP vize hizmeti vize başvuru merkezlerine göre farklılık göstermektedir ve her başvuru merkezinde bu hizmet sağlanmamaktadır. Firmanın hangi başvuru merkezlerinde VIP vize hizmetinin sağlandığı randevu aşamasında görülebilmektedir. VIP vize hizmeti ayrıca başvuru merkezine yapılan ziyaret sırasında da temin edilebilmektedir. VFS Global VIP vize uygulaması ücreti 60 eurodur.

VFS Global VIP vize hizmetinde sunulan servisler aşağıda listelenmiştir.

 • Fotokopi ve çıktı alma
 • SMS ile bilgilendirme
 • Gerekli belgeler için kurye hizmeti
 • Fotoğraf çekimi hizmeti

Kosmos Vize VIP Vize Uygulaması

Kosmos Vize VIP vize uygulaması vize başvurusunun tek bir noktadan gerçekleştirilmesine imkan tanımaktadır. VIP vize hizmeti Kosmos Vize internet sitesi üzerinden veya çağrı merkezi aracılığıyla alınabilmektedir. Ayrıca başvuru merkezine yapılan ziyaret sırasında bu hizmeti satın almak mümkündür. Kosmos Vize VIP hizmetinin ücreti 40 eurodur.

Kosmos Vize VIP vize hizmetinde sunulan servisler aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru ve biyometri sürecinin özel bir odada aynı anda sağlanması
 • Kargo hizmeti
 • SMS ile bilgilendirme
 • Fotokopi hizmeti
 • İçecek hizmetleri

VIP Vize Başvuru ile Evraksız Yunanistan Vizesi Alınabilir Mi?

Hayır, VIP vize başvurusu sürecinde de standart vize başvurusu sırasında gerekli belgelerin beyan edilmesi gerekmektedir.

Evraksız Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan vizesi almak için gerekli belgelerin beyan edilmesi mecburidir. Sadece sponsorluk aracılığıyla vize alımının desteklendiği bazı durumlarda eksik belgeler ile vize alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

VIP Vize Başvurusu ile Garantili Yunanistan Vizesi Alınabilir Mi?

VIP vize başvurusunda standart vize başvurusu ile aynı prosedürler uygulandığı için vize onaylanma sürecinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Garantili Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan vizesi almak, gerekli belgeler sağlandığında oldukça yüksek bir ihtimaldir. Ancak son karar yetkisi konsolosluğa ait olduğu için bu konuda %100 garanti verilememektedir. Vizem.net aracılığıyla 2014-2019 yılları arasında yapılan Yunanistan Schengen vize başvurularının %97.6’sı olumlu sonuçlanmıştır. Bu onay oranı ile Vizem.net Yunanistan Schengen vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acentesi olarak öne çıkmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan VIP Vize Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan VIP vize ücreti başvuru yapılan vize merkezine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar 15 Euro ile 75 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Yunanistan VIP Vize Kaç Günde Çıkar?

VIP vize başvurusu hizmetini kullanmak vize başvurusunun onay süresinde bir değişiklik sağlamamaktadır. VIP vize başvurularında onay süresi ilgili ülkenin büyükelçilikleri ve Türkiye’de bulunan konsolosluklarına göre değişmektedir. Vize onay süresini kısaltmak isteyen başvuru sahipleri, hızlı Yunanistan vizesi uygulamasıyla başvuru onay süresinin minimuma inmesini sağlayabilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: