Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Vize Ücreti ve Harç Masrafları 2023

Yunanistan’a gidecek olan kişiler için Yunanistan Schengen vize ücreti bilgisi, her yıl Türkiye Yunanistan Büyükelçiliği tarafından duyurulmakta ve uygulanmaktadır.

Yunanistan’a vize ücreti 2024 yılında 12 yaşından büyük kişiler için 80 EUR olup 2020 yılı ile aynı ücret uygulanmaktadır.

Yunanistan Schengen ülke birliğine dahil ülkelerden biridir ve Schengen ülke birliğine dahil olan tüm ülkelerin ödemesi gereken harç miktarı aynıdır.

2024 yılına ait Yunanistan vize ücreti ek masraflarla birlikte aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Yunanistan vize harcı80 EUR
Dilekçe ve başvuru formu40 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli30 EUR
TOPLAM190 EUR

Yunanistan Vize Harcı Ne Kadar?

Yunanistan’a gitmek isteyenler için Yunanistan vize harçları 2023 yılı içerisinde, C tipi vize başvuruları için 80 Euro iken, D tipi vize başvuruları için 120 eurodur. Yunanistan Konsolosluğu vize ücreti değişebilmektedir. Konsolosluk vize harçlarını değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Yunanistan Vize Başvuru Ücreti Nereye Yatırılır?

Yunanistan’a gitmek isteyen kişi eğer kısa dönem (C tipi) vize başvurusu yapıyorsa, Yunanistan vize harcı ve hizmet bedeli randevu tarihinde Kosmos Vize veya VFS Global Yunanistan vize başvuru merkezlerinden birine yatırılmalıdır.

Eğer kişi vizem.net danışmanlığı adı altında başvuru yaptıysa, tüm Yunanistan vize başvuru ücreti, başvuran kişi adına ilgili konsolosluğa ve başvuru merkezlerine vizem.net tarafından yatırılmaktadır.

Yunanistan Vize Harcı Nereye Yatırılır?

Yunanistan vize harcı uzun dönem öğrenci, oturum, yatırım, çalışma vizeleri gibi uzun dönemli vizeler için yatırılıyor ise, konsolosluk hesabına yatırılmalıdır. Kısa dönem harç ücreti ise aracı olarak bir kuruma başvuruluyorsa (VFS veya Kosmos) aracı kurumun hesabına yatırılmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında başvuruluyorsa vizem.net (VZM Group Danışmanlık) hesabına yatırılmalıdır.

Yunanistan Kısa Süreli (C Tipi) Vizeler için Vize Fiyatları Nedir?

Yunanistan kısa süreli vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize ücretleri için ödeyeceği başvuru harç bedeli 80 eurodur. Harç ücretini Euro para cinsi şeklinde ödemek zorunludur fakat diğer ücretler TL cinsinden ödenebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı adı altında yapılan başvurular o güne ait Garanti BBVA Euro satış kurundan hesaplanarak ödenebilmektedir.

Kişinin Yunanistan C tipi vizeler için toplam ödemesi gereken tutar vize türü ve alınacak hizmetlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yunanistan Transit Geçiş Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan transit geçiş vizesinin harç ücreti 80 eurodur. Yunanistan transit geçiş vizesine başvuru yapacak kişi, başvururken aynı güzergahtan dönecekse başvurusunu kesinlikle gerekli belgelerle destekleyip çift girişli Yunanistan transit vizesi talep etmelidir.

Yunanistan Günübirlik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan’a günübirlik girmek için, Yunanistan günübirlik vizeler kapı vizesi olarak düzenlenmektedir. Yunan Adaları günlük vize ücreti 55 Euro olup Yunanistan kapı vizesine başvuruda bulunacak kişi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş mühürlü pasaporta sahipse yunanistan kapı vizesi işlemi yapılamamaktadır. Pasaport yenilemesi yapılarak başvuru yapılması gerekmektedir. Yunanistan kapı vizesinin 7 günlük kullanım hakkı vardır ve belirtilen süre aşılırsa hukuki yaptırımları bulunmaktadır. 7 günü aşılırsa, Yunanistan kapı vizesi ücreti tekrar ödenerek yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.

Yunan adaları kapıda vize uygulaması ,Türkiye’den Yunan Adaları’na turistik amaçla ziyarette bulunmak için pasaport sahibi olan vatandaşların önceden başvuruda bulunup Yunanistan kapı vizesi ücretini ödeyerek alması gereken kısa süreli vize çeşididir.

Yunanistan Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan turistik vize harç ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma, seyahat sağlık sigortası ve danışmanlık hizmetleri de dahil olmak üzere Yunanistan turistik vize ücreti 190 Euro civarında tutmaktadır.

Eğer kişinin son 5 yıl içerisinde almış olduğu Schengen vizesi var ise başvuru yapan kişinin sadece gerekli evrakları kargolaması başvurunun tamamlanması için yeterlidir.

Yunanistan Şoför Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan şoför vizesi harç ücreti 80 Euro olarak belirlenmiş olup form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, gidilecek tır veya otobüse ait evraklar, sürücü belgesi (ulusal ve uluslararası), randevu alma, seyahat sağlık sigortası ve danışmanlık hizmetlerini de üzere; Yunanistan şoför vizesi ücreti ortalama 185 Euro tutmaktadır.

Eğer kişinin son 5 yıla ait Schengen vizesi varsa başvuru yapan kişinin gerekli evrakları kargolaması Yunanistan şoför vizesi başvurusunu tamamlamak için yeterli olacaktır

Yunan Adaları Tatil Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunan Adaları tatil vizesi almak isteyen kişilerin ödemesi gereken harç miktarı 80 eurodur. Form ve dilekçe doldurma, biyometri işlemleri, randevu alma, seyahat sağlık sigortası ve danışmanlık hizmetleri dahil olmak üzere ödenecek tutar yaklaşık 185 eurodur.

Yunan Adaları’na tatile gitmek isteyen kişi eğer daha önce Schengen vizesi almışsa ya da diplomatik (siyah), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaporta sahip ise Yunan Adaları’na gitmeden önce vize alması gerekmemektedir. Özel tekne ile Yunan adaları vize işlemleri için Vizem.net danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Yunanistan Multi (Çok Girişli) Vize Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan multi (çok girişli) vize almak isteyen kişilerin ödemesi gereken vize harcı tutarı 80 eurodur. Seyahat sağlık sigortası, form ve dilekçe işlemleri, danışmanlık hizmetleri dahil olmak üzere toplam 225 Euro gibi bir ücret ödenmektedir.

Yunanistan çok girişli vize, belirlenen vize kuralları ve geçerliliği göz önünde bulundurularak istenilen kadar giriş-çıkış yapılmasına olanak sağlayan vize türüdür.

Yunanistan Vize Ücreti Muafiyeti Hangi Durumlarda Geçerlidir?

Yunanistan vize ücreti muafiyeti kişinin, diplomatik(siyah), hizmet(gri), hususi(yeşil) pasaportlardan birisine sahip olması durumunda geçerlidir.

Yunanistan Uzun Süreli (D Tipi) Vizeler için Vize Fiyatı Ne Kadardır?

Yunanistan uzun süreli (D tipi) vize almak isteyenlerin Yunanistan Konsolosluğu vize ücreti, başvurulan vize türüne göre 120 Euro ile 490 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Yapılacak olan ödeme Euro ya da TL cinsinden tahsil edilebilmektedir.

Yunanistan D vizeleri için ödenmesi gereken toplam miktar, vizenin türü ve alınacak hizmet bedeline göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yunanistan Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan’a eğitim vizesiyle gitmek isteyenlerin ödeyeceği miktarlar aşağıdaki tabloda verilmiştir:

HizmetlerÜcretler
Yunanistan öğrenci vizesi harcı120 EUR
Başvuru formu ve dilekçe60 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti50 EUR
Toplam tutar270 EUR

Yunanistan öğrenci vizesi, Avrupa Birliği vatandaşı olmayan öğrenciler tarafından Yunanistan’da eğitim görebilmek amacıyla alınan vize çeşididir.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan aile birleşimi vizesi ücret bilgisi aşağıda yer almaktadır:

HizmetlerÜcretler
Yunanistan aile birleşimi vizesi harcı100 EUR
Başvuru formu ve dilekçe60 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti50 EUR
Toplam tutar250 EUR

Yunanistan aile birleşimi vizesi uzun süreli( D tipi) bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesi sayesinde vize alacak olan kişiye Yunanistan’da belli bir süre oturma hakkı tanınmaktadır. Yunanistan aile birleşimi vizesinden, Yunanistan vatandaşı ile evlenmiş olan kişiler ya da çalışma veya oturma hakkı bulunan kişilerin aile üyeleri yararlanmaktadır.

Yunanistan Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan çalışma vizesi ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir:

HizmetlerÜcretler
Yunanistan çalışma vizesi harcı120 EUR
Başvuru formu ve dilekçe60 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti80 EUR
Toplam tutar300 EUR

Yunanistan çalışma vizesi, Yunanistan’da staj yapmak ya da çalışmak amacıyla başvurulan vize çeşididir. Yunanistan çalışma vizesi uzun süreli (D tipi) vize tipine dahildir.

Yunanistan Yatırımcı Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan yatırımcı vizesi ücreti bilgileri aşağıdaki tabloda verilmiştir

HizmetlerÜcretler
Yunanistan yatırımcı vizesi harcı100 EUR
Başvuru formu ve dilekçe60 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti100 EUR
Toplam tutar300 EUR

VFS Global Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

VFS Global Yunanistan vize ücretleri başvuru ücretlerinden hariç, hizmet bedeli olarak alınmaktadır.

VFS Yunanistan vize ücreti aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

HizmetÜcret
12 yaşından büyük başvuru yapan kişiler80 EUR
6-11 yaş arası çocuklar40 EUR
0-5 yaş arası çocuklarÜcretsiz
VFS hizmet bedeli134 TL

VFS Yunanistan, Edirne Başkonsolosluğu adına, vize başvuru formunun, destekleyici ek belgelerin ve biyometrik verilerin sunulabildiği vize başvuru merkezlerini yöneten bir kurumdur.

Kosmos Yunanistan Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Kosmos Yunanistan ücret bilgileri aşağıda verilmiştir.

Vize KategorileriÜcretler
Vize harcı80 EUR
Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Rusya, Belarus, Gürcistan, Sırbistan, Arnavutluk, Karadağ, Azerbaycan, Moldova, Kosova ve Ermenistan ülkelerine ait pasaport hamilleri35 EUR
Kosmos Vize hizmet bedeli20 EUR
  • Avrupa Birliği/ İsviçre vatandaşı ile evli olan Türk Vatandaşları ve 21 yaş altı çocukları
  • Eğitim/öğretim amacıyla giden öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri ve eşlikçi öğretmenler
  • Bilimsel araştırmalar amaçlı seyahat eden araştırmacılar
  • Diplomatik ve hizmet pasaportları olan kişiler
  • Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar aracılığıyla yapılan seminerler, konferanslar, spor, kültür ve eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş veya altı kuruluş temsilcileri
Ücretsiz
0-12 yaş arası çocuklarÜcretsiz

Kosmos Yunanistan, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki Yunanistan vize uygulamalarını yöneten resmi kuruluştur.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: