Yunanistan Vizesi için Otel ve Uçak Rezervasyonu

Yunanistan Vizesi için Otel ve Uçak Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesi almak için vizeye başvuran kişinin seyahat planının bir teyidi olarak Yunanistan’da otel rezervasyonu gerekmektedir. Başvuru sahibi Yunanistan’da kalacak yer bulmak için internet sitelerini kullanabilmekte ve siteler aracılığıyla rezervasyon yapabilmektedir. Uçak rezervasyonu da internet üzerinden yapılabilmektedir.

Otel ve uçak rezervasyonlarının yanında Yunanistan vize şartları da sağlanmalıdır. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda uygun kişiler için otel ve uçak rezervasyonu danışmanlar tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi için Otel Rezervasyonu Şart Mıdır?

Yunanistan vizesi için otel rezervasyonu, konaklama seçeneği otel olarak seçilerek yapılan vize başvurularında gerekmektedir.

Yunanistan Otel Rezervasyonu Hangi Tür Vize Başvuruları için Gereklidir?

Yunanistan otel rezervasyonu, ziyaret kapsamında olmayan bütün C tipi (kısa süreli) vizeler için gerekmektedir.

Yunanistan otel rezervasyonunun gerekli olduğu vize başvuruları aşağıda listelenmiştir.

  • Yunanistan turist vizesi
  • Yunanistan balayı vizesi
  • Yunanistan fuar vizesi
  • Yunanistan iş vizesi

Yunanistan Otel Rezervasyonu Hangi Siteler Üzerinden Yapılabilir?

Yunanistan otel rezervasyonu yapılabilen siteler aşağıda listelenmiştir.

  • Agoda
  • Hotels
  • Booking
  • Airbnb

Yunanistan otel rezervasyonları ayrıca Yunanistan’daki otelin resmi web sayfası üzerinden yapılabilmektedir.

Yunanistan Vize Rezervasyonu AirBnb Üzerinden Yapılabilir Mi?

Evet, Yunanistan vize rezervasyonu AirBnb üzerinden yapılabilmektedir. AirBnb rezervasyon çıktısı uygulama üzerinden alınamamakta olup yalnızca tarayıcı üzerinden alınabilmektedir. AirBnb sayfasından “Seyahatler” kısmına gidip ayrıntıları yazdırılmak istenilen seyahat seçilmelidir. Daha sonra “Rezervasyon bilgileri” bölümünden ayrıntıları yazdır diyerek rezervasyon çıktısı alınabilmektedir.

Yunanistan Vize Otel Rezervasyonu Booking Üzerinden Yapılabilir Mi?

Evet, Yunanistan vize otel rezervasyonu Booking üzerinden yapılabilmektedir ancak ücretsiz iade seçeneği bulunan otellere rezervasyon yaptırılması vize reddi ihtimalini arttırmaktadır. Mümkünse otel rezervasyonu ile birlikte ödeme dekontu da eklenmesi gerekmektedir.

Yunanistan Ücretsiz Otel Rezervasyonu Vize Başvurularında Kabul Edilir Mi?

Yunanistan ücretsiz otel rezervasyonu vize başvurularında kabul edilmektedir ancak bazı durumlarda Konsolosluk kişinin rezervasyonunun doğru olup olmadığını teyit amaçlı oteli aramaktadır.

Yunanistan’da Otel Rezervasyonu Nasıl Teyit Edilir?

Yunanistan’da otel rezervasyonu teyit etmek için direkt rezervasyon yapılan otel ile iletişime geçilmektedir. Konsolosluk random olarak otel ile iletişime geçmektedir. Yunanistan rezervasyonun sahte olduğu anlaşıldığı durumlarda vize reddi verilmektedir.

Yunanistan Vizesi için Uçak Rezervasyonu Gerekli Midir?

Evet, Yunanistan vizesi için uçak rezervasyonu gerekmektedir. Eğer Yunanistan’a kara yolu yolu veya farklı araçla gidilecekse bu plan dahilinde ulaşımı destekleyici belgelerin sunulması gerekmektedir.

Interrail programları için de Yunanistan interrail biletlerinin sunulması gerekmektedir.

Yunanistan Uçak Bileti Rezervasyonu Ücretsiz Yapıldığında Vize Onayını Etkiler Mi?

Yunanistan uçak bileti rezervasyonu ücretsiz yapıldığında vize onayını doğrudan etkilememekle birlikte bilet olarak alınması tavsiye edilmektedir.

Yunanistan Vizesi için Uçak Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesi için uçak rezervasyonu, uçuşun yapılacağı Türk Hava Yolları, Pegasus gibi hava yolu şirketlerinin internet sitesinden yapılabilmektedir. Uçuşlar seçildikten sonra cüzi bir miktar ödeyerek fiyat artmadan uçak bileti rezervasyonu yapılabilmektedir. Türkiye’den Atina’ya, Mikonos’a, Girit’e, Santorini’ye, Selanik’e ve Rodos’a uçuş yapılmaktadır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: